نقش سن مادر در کیفیت فرزندپروری

مناسب ترین سن جهت مادرشدن چه سنی است؟ می خواهیم به توصیه های متخصصین زنان در این زمینه اشاره کنیم. برای فرزندپروری نیز سن مادر از

نقش سن مادر در کیفیت فرزندپروری

مناسب ترین سن جهت مادرشدن چه سنی است؟ می خواهیم به توصیه های متخصصین زنان در این زمینه اشاره کنیم. برای فرزندپروری نیز سن مادر از اهمیت خاص ای برخوردار است. تفاوت های فرزندآوری در سنین متفاوت را در ادامه این بخش آورده ایم .

بهترین سن جهت بارداری بین ۲۰ تا ۳۵ سالگی هست. بارداری در طول این ۱۵ سال راحت تر و خطر مبتلا شدن به فشار خون اوج در این سنین کمتر است.
عالی ترین سن جهت مادر شدن چه سنی است؟ به گفته ی «کالج سلطنتی زنان و زایمان» (Royal College of Obstetrics and Gynaecology)؛ بین ۲۰ تا ۳۵ سالگی. بارداری در طول این ۱۵ سال راحت تر و خطر مبتلا شدن به فشار خون اوج در این سنین کمتر هست. یک سقط جنین یا نیاز به سزارین؛ باز هم باید ادامه بدهم؟ شما همچنین در این سنین، احتمال بیشتری جهت مقابله با محرومیت از خواب کافی و داشتن انرژی کافی خواهید داشت.

نقش سن مادر در کیفیت فرزندپروری

اما عالی ترین سن جهت بزرگ کردن یک بچه، چه سنی است؟ طبق تحقیق به عمل آمده در دانشگاه آرهوس (Aarhus) دانمارک، کمی بالاتر از ۳۵ سالگی. با بررسی ۴٫۷۴۱ مادر دانمارکی در یک مطالعه علمی، داشتن سن بالاتر در هنگام پرورش و بزرگ کردن کودکان بین ۷ تا ۱۱ سال با میزان کمتر پرسشها عاطفی، اجتماعی و رفتاری مرتبط هست. میانگین سن فرزند دار شدن در کشور دانمارک، ۳۰٫۹ است و نسبت فرزند های متولد شده است ی مادران بالای ۴۰ سال از سال ۱۹۸۵، چهار برابر شده است هست. اداره ی ملی آمار و اطلاعات انگستان می گوید که میانگین سن زنان جهت فرزندآوری در انگستان و ولز ۳۰٫۳ بوده است و این قیمت در زنان مسن تر از اواسط دهه ۷۰ میلادی رو به زیاد کردن است.

زنانی که فرزندآوری را به تأخیر می اندازند، اغلب تحصیل کرده هستند و امنیت مالی و اقتصادی بیشتری دارند و همچنین در روابط پایدارتری نسبت به مادران جوان تر قرار دارند. آیا این عوامل به تنهایی می توانند تفاوت های فرزندآوری را توضیح دهند؟

و ولی راه حل

این پژوهش نشان می دهد که علت فراتر از این چند عامل هست. مادران مسن تر دارای بلوغ احساسی و عاطفی بیشتری هستند و زیاد به گذشت و دل رحمی میل به و نسبت به فرزندپروری انعطاف بیشتری دارند. این عوامل باعث ترغیب نوعی از سبک و روش فرزندپروری توانمند و اصیل می شود، سبک و روشی که علت و برهان آوری را با اعمال محدودیت های رفتاری و اخلاقی متعادل می کند. محققان در این تحقیقات انجام شده است در دانمارک دریافتند که احتمال تنبیه فیزیکی یا شفاهی فرزندان به وسیله مادران مسن تر (بالای سن ۳۳ سال) کمتر هست. آنها به طور کلی صبر بیشتری دارند و کمتر دست به دامن نظم مقررات سختگیرانه می شوند. با این حال، کودکان ۱۵ ساله نیز بدون توجه به سن مادران آنها، در این مطالعه ی علمی با همان سطح از پرسشها عاطفی روبرو بودند.

مناسب ترین سن جهت مادرشدن چه سنی است؟ می خواهیم به توصیه های متخصصین زنان در این زمینه اشاره کنیم. برای فرزندپروری نیز سن مادر از

این مطالعه، یک فانوس دریایی تنها جهت نشان دادن مزیت های مادران مسن تر نیست. ماه گذشته، تحقیقی از مؤسسه مکس پلانک (Max Planck) نشان داد که کودکان متولد شده است ی مادران مسن تر در آزمون های توانایی شناختی عملکرد بهتری نسبت به فرزندان مادران جوان تر داشتند. نتیجه های این آزمون ها می توانند به عنوان یک آینده نگری جهت دستاوردها و موفقیت های آموزشی و سلامت و تندرستی این کودکان در آینده تلقی شوند.

با وجود این، در عین کم بودن پرسشها وضع حمل در این زنان، باید این مسئله را نیز مد نظر قرار داد که پرسشها نازایی در بین زنان مسن تر زیاد هست. مادر شدن در سن بالاتر چندان هم خوب نیست.

تابناک باتو

واژه های کلیدی: دانمارک | بارداری | کودکان | مطالعه | فرزندان | دانمارک | بزرگ کردن یک بچه | بهترین سن جهت مادر شدن

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا