با انواع درد ها و مشکلات پس از زایمان آشنا شوید

بسیاری از خانم‌ها پس از زایمان و در دوران شیردهی، دردهایی را تجربه می‌کنند. در این مقاله چند توصیه مفید و کاربردی برای کاهش و تسکین دردهای پس از زایمان ارائه شده است.
با انواع درد ها و مشکلات پس از زایمان آشنا شوید
دردهای عضلانی از زایمان‌های دوم به بعد شایع است
بسیاری از زنان درد لگنی مشابه درد زایمان را پس از زایمان هم تجربه می‌کنند. این دردهای عضلانی از زایمان‌های دوم به بعد شایع است.
این دردها، هر چه تعداد زایمان‌های پیشین بیشتر باشد، قوی‌تر و ناراحت  کننده‌تر خواهد بود.
این دردها ناشی از انقباض رحم هستند و حین شیردهی تشدید می‌شوند چرا که همان هورمون‌هایی که باعث جریان یافتن شیر می‌شوند رحم را هم منقبض می‌کنند.
184029_763
کم شدن خونریزی پس از زایمان
اکثر متخصصان باور دارند که این دردها به کم شدن خونریزی پس از زایمان کمک می‌کند. روشن است که این دردها باعث ناراحتی می‌شوند. خوشبختانه این دردها در روز سوم یا چهارم پس از زایمان رفع می‌شود.
توصیه‌ها

– اکثر دردهای پس از زایمان با خوردن مسکنی ساده مثل استامینوفن یا بروفن رفع می‌شوند یا دست کم شدت‌شان کم و قابل تحمل می‌شوند. اگر استامینوفن کدئین مصرف کردید، مراقب یبوست باشید.- استراحت مطلق پس از زایمان توصیه نمی‌شود اما از فعالیت سنگین و زیاد باید اجتناب کرد زیرا درد کرامپی پس از زایمان را بدتر می‌کند (استراحت مطلق خطر لخته شدن خون در اندام‌ها را افزایش می‌دهد.)

– پیشگیری از مشکلات دفع ادرار و مدفوع، احتمال ناراحتی ناحیه لگنی را کمتر می‌کند. رژیم معمول که فیبر زیادی داشته باشد و ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز کمک کننده است.

– کمپرس آب گرم یا حمام گرم به رفع دردها کمک می‌کند.

– احتمال این که هنگام شیردهی احساس درد تشدید شود شایع است بنابراین می‌توانید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش از شیردهی مسکن بخورید.

– در چند روز پس از زایمان توصیه می‌شود به طور منظم مسکن مصرف کنید تا از درد پس از زایمان بکاهید. اگر صبر کنید تا درد خیلی شدید و ناراحت کننده شود، مسکن‌ها به اندازه کافی کمک نمی‌کنند.

شما باید استامینوفن را هر ۴ تا ۶ ساعت و بروفن را هر ۶ تا ۸ ساعت مصرف کنید

با انواع درد ها و مشکلات پس از زایمان آشنا شوید
منبع: زندگی آنلاین

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا