ایجاد کمپین نه به فست فود

گرایش و علاقه مردم هر روز به فست فودها زیاد می شود و این عوض کردن سبک غذایی موجب ایجاد نگرانی هایی در بین مدیران حوزه سلامت و بهداشت شده است است،به همین م

ایجاد کمپین نه به فست فود

گرایش و علاقه مردم هر روز به فست فودها زیاد می شود و این عوض کردن سبک غذایی موجب ایجاد نگرانی هایی در بین مدیران حوزه سلامت و بهداشت شده است است،به همین منظور کمپین نه به فست فودها راه اندازی خواهد شد.

رئیس دفتر اصلاح تغذیه وزارت بهداشت از صدور بی رویه مجوز جهت راه اندازی فست فود فروشی ها انتقاد کرد.

ایجاد کمپین نه به فست فود

دکتر زهرا عبداللهی در گفت وگویی، راجع به کمپین نه به فست فود که قرار است از سوی وزارت بهداشت برگزار شود، گفت: از نظر ما غذایی سالم است که عوامل خطر تغذیه ای مثل قند و نمک و چربی را نداشته باشد. فست فودهای غربی که در الگوی غذایی مردم جای خود را باز کرده اند و زیاد مصرف می شوند، چربی و نمک زیادی دارند و با توجه به اینکه همراه با نوشابه های گازدار استفاده می شوند، به پرسشها تغذیه ای مردم دامن می زنند.

وی ضمن انتقاد از صدور بی رویه مجوز جهت راه اندازی فست فودها، بیان کرد: این اقدام باعث می شود مردم زیاد به سمت فست فودها  بروند. راه چاره این مسئله نیز این است که صنف اغذیه فروشی تشویق شود که غذای ایرانی عرضه کند.

عبداللهی همچنین اضافه کرد: جهت اصلاح الگوی غذایی مردم باید غذاهای فوری ایرانی را جایگزین این فست فودها کنیم و فرهنگ مصرف آنها را رواج دهیم. ما با چالش نه به فست فود، می خواهیم جامعه را آگاه کنیم و فرهنگ مصرف غذاها و فست فودهای ایرانی را گسترش دهیم.

رییس دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت همچنین اضافه کرد: مردم به خصوص کودکان این غذاها را نمی شناسند. اغذیه فروشی ها نیز می توانند به سمت این غذاها مثل انواع کوکوها، املت، آش های ایرانی که فوری و مدل فست فود دارند ، بروند.

گرایش و علاقه مردم هر روز به فست فودها زیاد می شود و این عوض کردن سبک غذایی موجب ایجاد نگرانی هایی در بین مدیران حوزه سلامت و بهداشت شده است است،به همین م

وی نشانه از این برنامه را ترویج فرهنگ مصرف غذاهای سالم ایرانی بیان کرد و افزود: اگر مردم این غذاها را با قند و نمک و روغن کمتری استفاده کنند، الگوی غذایی اصلاح می شود. حدود ۵۰ درصد مردم دچار چاقی هستند و شاهد روند افزایشی چاقی، دیابت، فشارخون و چربی خون هستیم.

رییس دفتر اصلاح تغذیه جامعه وزارت بهداشت از مشورت این وزارتخانه با اصناف در این زمینه خبر داد و گفت: از طریق دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی جلساتی با حضور نمایندگان همه بخش ها از جمله صنف اغذیه فروش ها برگزار و مباحث در قالب بحث های کارشناسی دنبال می شود. همچنین تلاش می کنیم در قالب همایش هایی اهمیت این عنوان را جهت اصناف روشن کنیم؛ آیا که ابتدا باید در این زمینه دیدگاهی ایجاد شود و بعد گام به گام جلو رویم. بااهمیت ترین اولویت ما در بحث سلامت تغذیه‎ای مردم، فرهنگسازی صحیح است.

منبع/ایسنا

واژه های کلیدی: تغذیه | ایرانی | بهداشت | اصلاح الگوی غذایی | الگوی غذایی | غذاهای سریع | مصرف فست فود | نه به فست فود

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا