آیا احتمال بارداری در دوران پریود وجود دارد؟

یکی از بزرگ ترین پرسش های زن ها این است که آیا در دوران پریود احتمال بارداری وجود دارد؟ در این مقاله از

آیا احتمال بارداری در دوران پریود وجود دارد؟

یکی از بزرگ ترین پرسش های زن ها این است که آیا در دوران پریود احتمال بارداری وجود دارد؟ در این مقاله از دکتر سلام به جواب این پرسش که آیا در وقت قاعدگی احتمال بارداری وجود دارد یا خیر پرداخته ایم. توصیه ما این است که زن ها حتما این مقاله را مطالعه کنند و تحت هیچ شرایطی از دست ندهند. با ما همراه شوید.

در دوران پریود احتمال بارداری هست؟

این که هر ماه پریود می شوید، علت نمی شود که سوالات زیادی راجع به آن نداشته باشید. یکی از بزرگترین سوالات بزرگ دنیا در مورد دوران پریود، بارداری هست. مثلا، احتمال بارداری در رابطه جنسی در وقت پریود وجود دارد؟

آیا احتمال بارداری در دوران پریود وجود دارد؟

به گفته دکتر ترانه شیرازیان (Taraneh Shirazian) متخصص زنان، از لحاظ فنی شما فقط وقت تخمک گذاری می توانید باردار شوید، که یک دوره زمانی ۴۸ ساعته در هر ماه است و نباید در وقت پریودی رخ بدهد. تخمک گذاری حدود دو هفته قبل از قاعدگی اتفاق می افتد، بین روزهای ۱۰ و ۱۷ دوره شما (میانگین آن در روز ۱۴ ام است). از آنجایی که تخمک گذاری و پریود، دو رخداد جدا در تناوب قاعدگی زنان هست، از لحاظ تئوری بعید است که زنی در دوره پریودی خود باردار شود. قاعدگی اساسا آخر تناوب تولید مثل است که در آن سطح پروژسترون کم کردن پیدا کرده و پوشش رحم از بین می رود و شما شاهد خون ریزی در این دوره هستید، بنابراین ترکیب تخمک و اسپرمی در این وقت بوجود نمی آید و لانه گزینی اتفاق نمی افتد.

البته به این سادگی هم نیست. در این مقاله پیچیدگی ای که ممکن است بوجود بیاید را برایتان شرح می دهیم. مسئله این است که افراد هر لحظه مطمئن نیستند که آیا وقت قاعدگی ارزش است یا نه. گاهی اوقات هنگامی که زنان حین دوره، خونریزی دارند یا خونریزیشان نامنظم هست، آن را با قاعدگی اشتباه می گیرند، که در واقع نیست. لکه بینی در اواسط دوره می تواند با وقت تخمک گذاری یکی باشد و خودتان تصور کنید چه اتفاقی خواهد افتاد.

به گفته انجمن بارداری آمریکا، اسپرم هم قبل از ترکیب با تخمک توانایی چند روز زنده ماندن در بدن را دارد. بنابراین حتی با وجودیکه به احتمال زیاد پریود و تخمک گذاری تان به اندازه ای نزدیک به هم نیستند که منجر به بارداری شوند، ولی بهتر است از یک روش پیشگیری از بارداری مناسب استفاده کنید.

خانم دکتر شیرازیان هشدار می دهد که، روش ریتمیک که بر اساس مشخص کردن بازه تخمک گذاری هست، حدود ۵۰ درصد موثر است و دلیلش این است که بسیاری از زنان دوره های قابل اعتمادی ندارند، هر پزشکی به شما می گوید که این روش جهت پیشگیری از بارداری موثر نیست.

یکی از بزرگ ترین پرسش های زن ها این است که آیا در دوران پریود احتمال بارداری وجود دارد؟ در این مقاله از

منبع: سیمرغ

واژه های کلیدی: بارداری | باردار | پیشگیری | مقاله | انجمن | اطلاعاتی در خصوص بارداری در قاعدگی | بارداری در وقت قاعدگی | در دوران پریود احتمال بارداری هست؟

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا