ویروس عامل مهم بروز اسهال در کودکان

عوامل زیادی وجود دارند که سلامت ما را ترساندن می کنند که ویروس ها یکی از جدی ترین آنها هستند. ویروس ها ارگانیسم های غیر

ویروس عامل مهم بروز اسهال در کودکان

عوامل متعددی وجود دارند که سلامت ما را ترساندن می کنند که ویروس ها یکی از جدی ترین آنها هستند. ویروس ها ارگانیسم های غیر زنده ای هستند که به وسیله یک رشته DNA و یا RNA هدایت می شوند. سیستم ایمنی کودکان و بخصوص نوزاد ها به علت عدم تکامل بسیار آسیب پذیر هست. متخصصین معتقدند ویروس ها از جمله عوامل مهم ایجاد اسهال در نوزادان هستند … با بی بی نیمز همراه باشید.

عباس مرتضوی: اسهال های میکروبی در کودکان منشاء آلودگی هایی نظیر مصرف مواد خوراکی و تماس با دست به سطوح آلوده انتقال یافته می شود.

ویروس عامل مهم بروز اسهال در کودکان

وی یادآوری کرد: اسهال در کودکان علائمی مانند استفراغ ،کم آبی، بیحالی و تب را به همراه دارد و بویژه در فصل تابستان که عرضه میوه های متنوع بیش از سایر فصل ها وجود دارد ، بی توجهی به پرسشها بهداشتی آنان را بیش از گذشته مستعد مبتلا شدن به اسهال می کند.
مرتضوی افزود: بر این اساس کودکان همواره تحت نظارت های والدین قرار ندارند ، لذا احتمال بروز میزان آلودگی و مبتلا شدن به اسهال هایی که منشا میکروبی دارد زیاد است.

عبارات مهم : مبتلا شدن – تابستان
این متخصص کودکان ادامه داد: بی توجهی به رعایت بهداشت فردی ، مصرف آب ، میوه آلوده و تماس دست کودک با دهان انتقال میکروب را هموار می کند و این عنوان شیوع زیاد اسهال را موحب می شود.
وی بیان کرد: اسهال کودکان یکی از موارد مرسوم در فصل تابستان و بیشترین مراجعه و خوابیدن در مراکز بیمارستانی را تشکیل می دهدو خانواده ها باید به این عنوان مهم توجه جدی داشته باشند.

مرتضوی تاکید کرد: با توجه به این عنوان توصیه می شود، خانواده ها جهت پیشگیری فرزند خود به بیماری های اسهال، نسبت به رعایت بهداشت فردی و نگهداری مواد غذایی و راههای که امکان مبتلا شدن کودک را فراهم می کند، جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: هنگام ابتلای کودک به بیماری اسهال، مصرف مایعات اهمیت زیادی دارد و بر این اساس والدین می توانند از سرم هایی خوراکی استاندارد داروخانه ها بدون نسخه تهیه و طبق دستور العمل مواد داخل آن را با آب محلول کرده و به کودک بخورانند.
مدیر بیمارستان امام حسین(ع) زنجان ادامه داد: ۹۰ درصد اسهال کودکان با منشاء ویروسی سه تا پنج روز ادامه دارد و در این مدت امکان کم کردن مایعات بدن کودک جود دارد و استفاده از سرم خوراکی راهکار خوبی بشمار می رود.
وی بیان کرد: لعاب برنج که نقش سازنده ای در کننرل پرزهای روده دارد و مورد تایید مراجع بین المللی بوده و از طرفی مصرف ماست، کته ماست و موز نیز می تواند در کم کردن اسهال آنها اثرگذاری بهتری داشته باشد.
مرتضوی افزود: عنوان مهم این است که بر خلاق تصورات خوراندن مایعات شیرین، چای شیرین و حتی نوشابه به کودک مبتلا می تواند روند بیماری انان را شدت یافتن کند و از آن باید اجتناب کرد.
وی خاطر نشان کرد: بعد از انجام موارد یاد شده است توصیه می شود جهت انجام خدمات درمانی مورد نیاز بیمار به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کند.

منبع: ایرنا

عوامل زیادی وجود دارند که سلامت ما را ترساندن می کنند که ویروس ها یکی از جدی ترین آنها هستند. ویروس ها ارگانیسم های غیر

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | تابستان | کودکان | خوراکی | بیماری | بهداشت | آلودگی | بهداشتی | ویروس | انتقال

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا