۱۰ توصیه جهت نگهداری شیر مادر

امروزه بسیاری از مادران شاغل مجبورند ساعاتی را در خارج از منزل کار کنند، بنابراین ممکن است از شیر خشک جهت تغذیه نوزاد خود در این مدت استفاده کند. اگر این دس

10 توصیه جهت نگهداری شیر مادر

۱۰ توصیه جهت نگهداری شیر مادر

عبارات مهم : فریزر

مادر می تواند شیر خود را بدوشد و آن را درون شیشه ذخیره کنند

۱۰ توصیه جهت نگهداری شیر مادر

امروزه بسیاری از مادران شاغل مجبورند ساعاتی را در خارج از منزل کار کنند، بنابراین ممکن است از شیر خشک جهت تغذیه نوزاد خود در این مدت استفاده کند.

اگر این دسته از مادران با چگونگی ذخیره و نگهداری شیر خود آشنایی داشته باشند، می توانند به جای شیر خشک، در ساعات خارج از منزل، از شیر خود جهت تغذیه نوزادشان استفاده کنند.

اما باید این توصیه را در نظر گرفت که هیچ چیزی حتی شیر ذخیره شده است مادر، جای در آغوش گرفتن نوزاد و مکیدن سینه مادر را پر نخواهد کرد.

به مادران شاغل توصیه می شود در ساعاتی که امکان شیر دادن مستقیم نوزاد خود را ندارند، حتما از شیر ذخیره شده است خود جهت تغذیه او استفاده کنند.

نکات نگهداری شیر مادر
۱- مادر می تواند شیر خود را بدوشد و آن را درون شیشه شیر نوزاد قرار دهد و یا آن را درون کیسه ای تمیز قرار دهد و درب آن را ببندد و آن را داخل فریز قرار دهد. اگر جهت مدت وقت طولانی می خواهید شیر مادر را درون فریزر نگهداری کنید، از کیسه های مخصوصی که مختص نگهدرای در فریزر هستند استفاده کنید تا کیفیت شیر مادر بعد از گذشت زمان، در فریزر پایین نیاید.

۲- اگر می خواهید جهت مدت طولانی از شیر فریزر شده است مادر استفاده کنید، دقت داشته باشید آن را در انتهای فریزر قرار دهید تا احتمال فاسد شدن آن کمتر شود و عمر بافایده شیر مادر طولانی تر شود.

۳- اگر می خواهید شیر فریزر شده است مادر را با خود حمل کنید و یا به عنوان نمونه در طول مسافرت از آن استفاده کنید، باید بعد از خروج شیر مادر از فریزر آن را درون کیسه یخ قرار دهید ، طوری که تمام اطراف ظرف محتوی شیر مادر با کیسه های یخ محافظت شود. با استفاده از این روش می توان شیر مادر را حدود ۱۲ ساعت بدون فاسد شدن در خارج از فریزر نگهداری کرد.

۴- حتما قبل از قرار دادن شیر مادر در فریزر، تاریخ آن روز را بر روی بسته شیر بنویسید.

۵- به محض دوشیدن شیر مادر، آن را داخل فریزر قرار دهید تا آسیبی به شیر مادر وارد نشود.

۶- بعد از خارج کردن شیر مادر از فریزر، آن را قبل از استفاده به وسیله آب داغ گرم کنید. هرگز جهت گرم کردن شیر فریزر شده است مادر از ماکروویو استفاده نکنید، لیکن ماکروویو می تواند سریعا شیر را بسوزاند و کیفیت آن را به سرعت کم کردن دهد.

شیر فریزشده مادر را به آرامی گرم کنید تا به درجه حرارت بدن مادر برسد و سپس به نوزاد بدهید، طوری که همان حالت شیر خوردن از سینه مادر جهت نوزاد تداعی شود.

۷- توجه داشته باشید که نگهداری شیر مادر در فریزر می تواند کیفیت شیر را جهت چند هفته حفظ کند.

۸- اگر بخواهید تنها جهت یک یا دو روز از شیر مادر استفاده کنید، می توانید آن را درون یخچال قراردهید. شیر فریز شده است مادر را تا ۷۲ ساعت عوض کردن نکرده کیفیت، می توان در یخچال نگهداری کرد.

۹- اگر مادری هستید که تنها به علت حوصله نداشتن می خواهید اقدام به فریز کردن شیر خود کنید، دست نگه دارید، لیکن این روش ها تنها جهت مادران شاغلی است که امکان شیردهی مستقیم به نوزاد خود را ندارند. ولی اگر شما وقت دارید استفاده از این روش ها جهت کودکتان اصلا بافایده نیست و هیچ چیزی جهت نوزاد مانند آغوش مادر و مکیدن شیر از سینه مادر نمی باشد.

۱۰- کیفیت شیر مادر به سرعت عوض کردن می کند. بعد در فریز کردن آن، تمامی نکات بهداشتی و سرعت عمل را رعایت کنید و حتی المقدور مقدار کمی شیر فریز کنید و تنها در شرایطی که واقعا امکان شیردهی مستقیم مادر وجود ندارد، از شیر فریز شده است استفاده کنید.

منبع:tebyan.net

واژه های کلیدی: فریزر | نوزاد | نگهداری | استفاده | بهداشت مادر کودک

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا