تغذیه نوجوان باردار چگونه باید باشد؟

دخترانی که در نوجوانی باردار می شوند، نیاز به مواظبت زیادی دارند. تغذیه ی این افراد زیاد از افراد دیگر باید پیگیری شود چون بدنشان هم باید مواد مورد نی

تغذیه نوجوان باردار چگونه باید باشد؟

دخترانی که در نوجوانی باردار می شوند، نیاز به مواظبت زیادی دارند. تغذیه ی این افراد زیاد از افراد دیگر باید پیگیری شود چون بدنشان هم باید مواد مورد نیاز جنین را تهیه کند و هم مواد مورد نیاز جهت رشد خودشان را. با بی بی نیمز همراه باشید تا به بررسی تغذیه ی مناسب در این دوران بپردازیم.

تغذیه نوجوان باردار چگونه باید باشد؟

بارداریهای زیر سن ۱۸ سال را نوجوان باردار میگویند. بهتر است که بارداری در این سن انجام نشود. چنانچه به هر دلیلی میخواهید در این سه باردار شوید.
قبل از بارداری و در طول بارداری مصرف شیر، مواد غذاهای حاوی پروتئین، غذاهای حاوی کلسیم و غذاهای حاوی آهن را زیاد کردن دهید. غذاهای حاوی مواد ذکر شده است در قسمت « زیاد کردن نیازهای غذایی مادر در دورانبارداری » نوشته شده است است.

عبارات مهم : تغذیه
کم خونی :
یکی از پرسشها مرسوم قبل از بارداری و در طول این مدت کم خونی ناشی از کمبود آهن هست. همین امر باعث شده است است که به همه ی خانمها در طول دوران بارداری مکمل آهن توصیه شود.
چنانچه سریع خسته میشوید، موقع مطالعه و یا تماشای تلویزیون به خواب می روید، هنگامی که روی ناخنهای خود را فشار می دهید رنگ آن سفید می شود و خیلی طول می کشد تا به رنگ صورتی برگردد و هنگام برخواستن از حالت خوابیده چشمان شما سیاهی می رود، به احتمال زیاد دچار این مسئله هستید.

 تغذیه نوجوان باردار

برای مطمئن شدن از عنوان به دکتر مراجعه و از روی آزمایش میزان هموگلوبین از این عنوان مطلع شوید.
در صورتی که دارای این مسئله هستید، از غذاهای حاوی آهن (غذاهای گوشتی، جگر، تخم مرغ، پسته) استفاده کنید، حدود یکساعت قبل و بعد غذا چای ننوشید. همراه با غذای خود مرکباتی مانند پرتغال، نارنگی، لیمو شیرین، لیمو ترش، آب لیمو بخورید.
اگر از داروهای ضد اسید معده استفاده می کنید. میزان جذب آهن بدن شما کم میشود. بهتر است با زیادکردن وعده های غذایی، خوب جویدن غذا، پوشیدن لباسهای راحت، نخوردن قهوه، چای و ادویه جات نیاز خود را به این داروها کم کردن دهید. همچنین میتوانید در میان وعده (ساعت ۱۰ صبح یا عصرانه ) که از این داروها استفاده نمی کنید، یک سیخ جیگر کباب شده است بخورید.

دخترانی که در نوجوانی باردار می شوند، نیاز به مواظبت زیادی دارند. تغذیه ی این افراد زیاد از افراد دیگر باید پیگیری شود چون بدنشان هم باید مواد مورد نی

آکا ایران

واژه های کلیدی: تغذیه | باردار | نوجوان | بارداری | استفاده | بارداری | باردار شدن در نوجوانی | تغذیه نوجوان باردار

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا