چگونه با نوزادمان ارتباط برقرار کنیم؟

نوزادتان راه های منحصر به فرد خود را جهت برقراری ارتباط و بیان خواسته ها ونیاز هایش دارد

چگونه با نوزادمان ارتباط برقرار کنیم؟

چگونه با نوزادمان ارتباط برقرار کنیم؟

عبارات مهم : احساس

نوزادتان راه های منحصر به فرد خود را جهت برقراری ارتباط و بیان خواسته ها ونیاز هایش دارد

چگونه با نوزادمان ارتباط برقرار کنیم؟

ممکن است کمی وقت ببرد تا یک ارتباط عمیق و دلبستگی دوطرفه بین شما و نورادتان برقرار گردد. دریابید که چگونه به آن احساسات اولیه علاقه و صمیمیت با فرزندتان جهت یک عمر پر و بال دهید.

۱- ایماء و اشاره های نوزادتان را بشناسید
نوزادتان راه های منحصر به فرد خود را جهت برقراری ارتباط و بیان خواسته ها ونیاز هایش دارد. با نگاه کردن به زبان بدن او و شنیدن گریه هایش، شما خیلی سریع یاد می گیرید که اشاره های نوزادتان را بفهمید.

نق زدن و مکیدن انگشت معمولا نشان از گرسنگی نوزادتان می دهند یا اینکه او دوست دارد جهت احساس راحتی چیزی را بمکد. از طرفی دیگر گریه کردن می تواند معنی خیلی از چیز ها باشد. آرام بمانید و زمانی را جهت گوش دادن صرف کنید. شما خیلی سریع متوجه می شوید بسته به این که نوزادتان گرسنه، خسته و بی حوصله باشد یا حتی مورد نیاز است پوشکش عوض شود، گریه های متفاوتی دارد.

۲- اعتماد کودکتان را به دست آورید
آسیب پذیری نوزادتان به این معناست که او به علاقه و حمایت شما نیاز دارد و درواقع به آن وابسته است.با علاقه پاسخ دادن به اشاره های نوزادتان و احساس امنیت دادن به او، شما اعتماد او را به دست می آورید. نوزادتان کم کم می فهمد که نیاز هایش دیده می شوند و او در دستان امنی قرار دارد. او حس عمیقی از امنیت را احساس می کند که کمکش می کند تا رشد کرده و با محیط در حال عوض کردن کنار بیاید.

۳- مقاوم باشید
این یک افسانه است که شما می توانید نوزادتان را لوس کنید و یا با بغل کردن و حمل کردن او باعث شوید او به شما وابسته بماند. هر لحظه پاسخ فرزندتان را با علاقه بدهید و توجه کنید که او بداند برایتان مهم است و می تواند به شما وابسته باشد.

وقتی نوزادتان را بلند می کنید، آرامش می کنید، به او غذا می دهید و یا پوشکش را عوض می کنید، با او صحبت کنید. به او بگویید که فکر می کنید چه احساسی دارد و به او قوت قلب بدهید که کمکش می کنید. خیلی پیشتر از این که او معنای کلمات را متوجه شود، با صدای شما آرامش پیدا می کند.

نوزادتان راه های منحصر به فرد خود را جهت برقراری ارتباط و بیان خواسته ها ونیاز هایش دارد

آسیب پذیری نوزادتان به این معناست که او به علاقه و حمایت شما نیاز دارد

۴- با کودکتان تعامل داشته باشید
تحقیقات نشان داده اند فرزند هایی که ثابت قدم و صمیمی هستند و توجه خوبی دارند، به احتمال زیاد در سلامت جسمی، ذهنی، اجتماعی و احساسی بسیار بهتر از کسانی هستند که این شاخصه ها را ندارند. بعد نوزادتان را از طریق نوازش کردن، آرامش جسمی، خندیدن و بازی کردن درگیر کنید و راجع به نگه داشتن بیش از حد او دلواپس نباشید.

برای بازی کردن به ایده های خلاق نیاز دارید؟ در هر مزحله از تولد تا ۱۲ ماهگی بازی های سرگرم کننده، احمقانه و تقویت کننده جهت بازی کردن با نوزادتان پیدا کنید.

۵- مراقب خودتان باشید
نوزادتان شاید حالا همه هستی تان باشد، ولی شما هم مهم هستید. درواقع اگر شما از خودتان مواظبت نکنید نمی توانید به عالی ترین شکل از نوزادتان مواظبت کنید. احساس تندرستی تان بر ارتباط با نوزادتان و اینکه پدر یا مادری دوست داشتنی باشید، تأثیر می گذارد. استراحت دادن به خودتان باعث می شود که به فرزنذتان توجه بیشتری داشته باشید.

به عمل کار برآید به سخن رانی نیست! ما هم می دانیم! ولی هنگامی که کمی به خودتان می رسید احساس گناه نکنید. حتی نیم ساعت غوطه ور شدن در وان یا آب هم می تواند روحیه شما را به نحوه شگفت انگیزی اوج ببرد. اگر شما احساس افسردگی، خستگی و یا خشم می کنید یا در ارتباط با نوزادتان مسئله دارید، درخواست کمک کنید. در سکوت زحمت نکشید. با دکتر تان صحبت کنید یا به خانواده و دوستانتان جهت پشتیبانی پناه ببرید.

منبع:ninisite.com

واژه های کلیدی: احساس | چگونه | احساسی | ارتباط | احساسات | خودتان باشید | دانستنيهاي نوزادان

چگونه با نوزادمان ارتباط برقرار کنیم؟

چگونه با نوزادمان ارتباط برقرار کنیم؟

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا