روش های عملی و آسان خواباندن نوزادان

 

خواباندن نوزاد یکی از مشکلاتی است که پدر و مادر گاهی حسابی با آن سر و کله می‌زنند. اما باید بدانید خواباندن نوزادان روش‌هایی دارد که در صورت استفاده از این روش‌ها می‌توانید نوزاد تان را به راحتی به خواب فرودارد ببرید.

۱– برای نوزادان آواز بخوانید

آواز خواندن یکی از روش‌هایی است که می‌تواند باعث آرامش در کودکان و نوزادان شده و باعث می‌شود آن‌ها در کمال آرامش در خواب عمیق و بروند. البته توجه کنید که با صدای ملایم و آرام آوازخوانی کنید و و این کار را با صدای بلند انجام ندهید چرا که صدای بلند باعث آزار آن‌ها خواهد شد.

۲– برای کودکتان کتاب بخوانید

صدای شما در هنگام خواندن کتاب نیز باعث آرامش تان نوزادان می‌شود. هر چند نوزاد مفهوم چیزی که برای او می‌خوانید را متوجه نمی‌شود ولی طنین صدای شما آرامش خواهد داد و باعث خواب عمیق در نوزاد خواهد شد.

۳– نوزاد تان را در بغل تان جلو و عقب ببریدGet-a-Baby-to-Sleep

جلو و عقب بردن نوزاد می‌تواند در بخواب رفتن او بسیار مؤثر و کارگر افتد. بغل پدر و مادر همیشه به نوزادان احساس آرامش می‌دهد

۴– نوزاد تان را با شیر مادر گرم تغذیه کنید

تان یکی از دلایل نه خوابیدن نوزاد گرسنه بودن و پس و پر بودن شکم او از شیر مادر می‌تواند در به خاطر رفتن او تأثیر زیادی داشته باشد .

۵– از صداها و زمزمه‌های آرام بخش استفاده کنید.

می‌توانید در گوشی موبایل خود صداها و موزیک های لایت و آرام‌بخش داشت باشید و هنگام خواب با صدای ملایم برای نوزادتان پخش کنید. همچنین می‌توانید از صداهای طبیعت نیز استفاده کنید . صدای طبیعت همیشه و در همه حال می‌تواند آرام‌بخش باشد مانند صدای ملایم دریا.

اسامی مشابه

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا