چه زنانی در معرض خطر افسردگی بعد از وضع حمل هستند

تعداد زیادی از زنان باردار بعد از وضع حمل دچار افسردگی می شوند. در چنین شرایطی مورد نیاز است مادر حتما جهت درمان اقدام کند و اجازه ندهد این افسر

چه زنانی در معرض خطر افسردگی بعد از وضع حمل هستند

تعداد زیادی از زنان باردار بعد از وضع حمل دچار افسردگی می شوند. در چنین شرایطی مورد نیاز است مادر حتما جهت درمان اقدام کند و اجازه ندهد این افسردگی در وجود او ماندگار شود. ولی به راستی علت افسردگی بعد از وضع حمل چیست و آیا این عنوان منشاء علمی دارد؟ تحقیقات نشان می دهد زنان بارداری که دارای میزان پایین هورمون ضداسترس هستند در معرض مبتلا شدن به افسردگی بعد از وضع حمل قرار دارند.

چه زنانی در معرض خطر افسردگی بعد از وضع حمل هستند

محققان دانشگاه جان هاپکینز آمریکا عنوان می کنند زنان باردار دارای میزان پایین هورمون ضداسترس موسوم به الوپرگنانولون در سه ماهه دوم بارداری در معرض ریسک بالای مبتلا شدن به افسردگی بعد از وضع حمل قرار دارند. افسردگی بعد از وضع حمل بر پیوند اولیه بین مادر و کودک تاثیر می گذارد.

طبق این مطالعه، زن دارای میزان هورمون الوپرگنانولون در حدود ۳.۷۵ نانوگرم در هر میلی لیتر ۳۳ درصد زیاد در معرض مبتلا شدن به این اختلال قرار دارند. درحالیکه زنی دارای ۷.۵ نانوگرم در هر میلی لیتر از این هورمون، ۱.۵ درصد در معرض مبتلا شدن به افسردگی بعد از وضع حمل قرار دارد.

به گفته محققان، به ازای زیاد کردن هر نانوگرم در لیتر از هورمون الوپرگنانولون، ریسک مبتلا شدن بهافسردگی بعد از وضع حمل تا ۶۳ درصد کم کردن می یابد.

همچنین این ریسک در زنان مبتلا به اختلالات رفتاری نظیر افسردگی حاد یا اختلال دوقطبی به مراتب زیاد است.

تعداد زیادی از زنان باردار بعد از وضع حمل دچار افسردگی می شوند. در چنین شرایطی مورد نیاز است مادر حتما جهت درمان اقدام کند و اجازه ندهد این افسر

در این مطالعه، تیم تحقیق ۶۰ زن باردار بین ۱۸ تا ۴۵ سال را که همگی قبلا مبتلا به اختلال رفتاری تشخیص داده شده است بودند را مورد بررسی قرار دادند. محققان با استفاده از نمونه های خون، میزان هورمون پروژسترون و الوپرگنانولون را که بواسطه تفکیک پروژسترون تولید می شود را اندازه گیری کردند. هورمون الوپرگنانولون به خاطر تاثیرات آرامش بخش و ضدنگرانی معروف است.

هیچ رابطه ای بین میزان پروژسترون در دومین یا سومین سه ماهه بارداری و احتمال مبتلا شدن به افسردگی بعد از وضع حمل مشاهده نشد. ولی محققان دریافتند بین افسردگی بعد از وضع حمل و میزان پایین هورمون الوپرگنانولون در دومین سه ماهه بارداری ارتباط وجود دارد..

منبع: مهر

واژه های کلیدی: محققان | هورمون | باردار | افسردگی | افسردگی | بارداری | مبتلا شدن | ارتباط هورمون ضداسترس با افسردگی بعد از زایمان

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا