علت کشش و ترک پوست در دوران بارداری / آیا ترک پوست از بین میرود ؟

بی بی نیمز : علائم کشش معمولا در زمان حاملگی و یا قبل از آن باعث نگرانی می شوند. اکثر زنان حامله در قسمت هایی از بدن خود دچار کشش می شوند. مطالعات نشان می دهند که ۵۰-۹۰ درصد زنان حامله، در مرحله ای از حاملگی، دچار این مشکل میشوند.
علت کشش و ترک پوست در دوران بارداری / آیا ترک پوست از بین میرود ؟
حاملگی تنها علت خطوط کششی نیست ولی شایع ترین آن است

علائم کشش که بعنوان خطوط حاملگی شتاخته میشوند، نتیجه تخریب کلاژن در پوست می باشند. این مسئله دردناک نبوده و اکثر زنان تا قرمز شدن پوست، متوجه آن نمی شوند. خطوط کششی در شکم،باسن ها، پستان ها و قسمت داخلی ران و بازوها ظاهر میشوند.

خطوط کششی اغلب به علت موارد زیر رخ می دهند:
رشد سریع یا افزایش وزن ( در حاملگی و بلوغ)
سابقه خانوادگی
سابقه شخصی خطوط کششی
چندقلویی
ابتلا به یلی هیدر آمنیوس ( افزایش مایع آمنیونی)

فروشگا ها پر از لوسیون و کرم ها بوده و اطمینان می دهند که از خطوط کششی جلوگیری کرده یا آنها را از بین می برند. حقیقت آن است که خیلی کم می توان از آنها پیش گیری کرد.

ba2091

رژیم غذایی مناسب در از بین بردن خطوط:
در ابتدا، رژیم متعادل مصرف کرده و مقادیر فراوانی آب بنوشید. پوست سالم و با تغذیه مناسب منعطف بوده و کمتر قابلیت شکستن دارد. همچنین باید تلاش کرد تا در حاملگی، افزایش وزن کمتری داشته باشید و از افزایش وزن فراوان جلوگیری کنید.

علت کشش و ترک پوست در دوران بارداری / آیا ترک پوست از بین میرود ؟

کرم ها و لوسیون ها:
از لوسیون هایی استفاده کنید که باعث مرطوب شدن پوستتان شده و تحریک آن را کاهش می دهد. این محصولات تعداد یا شدت خطوط کششی را تغییر نداده ولی به شما در احساس راحتی، کمک میکند.

یک خبر خوب
خبر خوب آن است که با این که خطوط کششی قرمز روشن بوده و باعث تاراحتی در حاملگی میشوند، ولی بعد از زایمان از بین می روند . بعد از گذشت چند ماه اول پس از زایمان، شروع به تبدیل شدن به رنگ نقره ای می کنند.

چندین درمان برای کاهش خطوط کشش بعد از زایمان وجود دارد ولی اکثر پزشکان پیشنهاد می کنند تا بزرگ شدن فرزندتان صبر کنید.

علت کشش و ترک پوست در دوران بارداری / آیا ترک پوست از بین میرود ؟

دانلود

اسامی مشابه

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا