بیماری های انگلی کودکان بر اثر غذاهای آلوده

فوق تخصص گوارش کودکان گفت: آب، سبزی و مواد غذایی آغشته به فضولات حیوانی و رعایت نکردن بهداشت فردی می‌تواند باعث بیماری انگلی کودکان شود.

محمدرضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: انتقال برخی انگل‌ها در محیط‌های جمعی بیشتر است و در مهد کودک و پیش‌دبستانی‌ها به دلیل آنکه کودکان نمی‌توانند خود را بشویند و یک مربی مسئولیت این کار را به عهده می‌گیرد احتمال انتقال انگل بیشتر است.

ShowImسage.ashxبیماری های انگلی کودکان بر اثر غذاهای آلوده

فوق تخصص گوارش کودکان گفت: عمده بیماری‌های انگلی به دلیل خوردن مواد غذایی آلوده به تخم انگل در افراد شایع می‌شوند.

وی افزود: آب، سبزیجات و مواد غذایی آغشته به فضولات حیوانی سگ و گربه می‌توانند این انگل را به افراد منتقل کنند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: انگل شایعی که با خارش نشیمن در شب هنگام همراه است می‌تواند کودک و خانواده را درگیر کند.

اسماعیلی افزود: عدم رعایت بهداشت نیز می‌تواند در کنار مواد غذایی آلوده به تخم انگل، در ابتلای کودک به این بیماری مؤثر باشد بنابراین رعایت بهداشت فردی از جمله شستن دست کودک با آب و صابون قبل از غذا خوردن، کوتاه کردن ناخن کودک و شست و شوی دقیق لباس‌های زیر کودک و اتوکشی آن می‌تواند تخم انگل موجود را از بین ببرد.

فوق تخصص گوارش کودکان، درمان این نوع انگل را در دو نوبت و به فاصله ۱۰ روز با دارو دانست و گفت: در صورت عدم رعایت بهداشت امکان عود این بیماری بعد از درمان زیاد است.

منبع
خبرنگار بهداشت و درمان فارس                       بیماری های انگلی کودکان بر اثر غذاهای آلوده

دانلود

اسامی مشابه

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا