HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی و بارداری

ابتدا بهتر است در باره HPV زیاد بدانیم. HUMAN PAPILLOMA VIRUS ، ویروس پاپیلومای انسانی، ویروسی است که زیاد از طریق آمیزش جنسی و

HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی و بارداری

ابتدا بهتر است در باره HPV زیاد بدانیم. HUMAN PAPILLOMA VIRUS ، ویروس پاپیلومای انسانی، ویروسی است که زیاد از طریق آمیزش جنسی و در اثر تماس مستقیم بین پوست افراد، انتقال پیدا میکند. انواع مختلفی دارد و اکثر مردان و زنان مبتلا، از این عنوان بی اطلاع هستند. تنها در بعضی از انواع آن، HPV میتواند در قسمتهای متفاوت بدن باعث ایجاد زگیل یا زگیل تناسلی شود. بعضی از انواع آن میتواند ضایعات پیش سرطانی یا سرطانی ایجاد نماید.

HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی و بارداری

زنانی که مبتلا به این ویروس هستند، ممکن است در طی بارداری دلواپس آسیب ویروس به جنین خود باشند؛ ولی در اغلب موارد این ویروس اثری بر رشد جنین ندارد. عفونتی هم نداشته و میتواند خود را به صورت زگیل تناسلی نشان دهد و فقط روش مراقبتی زنان را در طی دوران بارداری عوض کردن می دهد. با این حال بهتر است دکتر متخصص زنان و وضع حمل شما بداند که به ویروس مبتلا هستید.

۱- تلاش جهت بارداری، بدون تاریخچه HPV

زنانی که در تلاش جهت باردار شدن هستند، اغلب می پرسند: آیا نیاز به آزمایش خاصی جهت اطمینان از وجود ویروس HPV جهت من هست؟

اگر چنانچه یک زن که به طور منظم آزمون پاپ اسمیر را انجام می دهد، دارای یک اختلال در آزمون خود باشد، هر گونه اختلال، هشداری است جهت دکتر تا بررسی بیشتری انجام دهد. هنگامی که یک زن باردار هست، جهت آن دسته از زنان که بطور مرتب آزمایش غربالگری انجام نمی دهند یک آزمایش پاپ در نخستین مراجعه وی به دکتر و قبل از زایمان، صورت میگیرد. اگر اختلالی مشاهده شد، دکتر دستور آزمایشات بیشتری خواهد داد. آزمایش اضافه میتواند مشمول بر یک آزمون HPV باشد. این ویروس مرتبط با سرطان گردن رحم هست. توصیه های کنونی مشمول بر رفلکس جهت آزمایش HPV بر **Ascus pop هست. آزمایش HPV نمیتواند/ نباید در LGSIL یا HSIL * انجام شود.

**  – سلولی که تغییرات بارزتری از تغییرات واکنشی دارد.

ابتدا بهتر است در باره HPV زیاد بدانیم. HUMAN PAPILLOMA VIRUS ، ویروس پاپیلومای انسانی، ویروسی است که زیاد از طریق آمیزش جنسی و

* – تغییرات شدید زگیل ها و سلولهای گردن رحم که مشکوک به سرطان یا بیماری جدی دیگری باشد.

یا اینکه دکتر ممکن است تصمیم به انجام “کولپوسکوپی” بگیرد که در آن از یک وسیله نورانی جهت بررسی دقیق تر گردن رحم در مورد یافتن تغییرات بافت غیر طبیعی استفاده میشود.

۲- تلاش جهت بارداری همراه با تاریخچه ای از HPV

زنی که به ویروس مبتلاست، باید مطمئن شود که دکتر معالجش در باره آلوده بودن وی به ویروس اطلاع دارد. او باید به دکتر خود بگوید که سابقه زگیل های تناسلی، تغییرات بافتی در دهانه رحم (مانند آزمایش پاپ غیر طبیعی)، سابقه درمان جراحی جهت آزمون پاپ غیر طبیعی و یا پرسشها دیگر داشته یا خیر. دکتر از او خواهد خواست تا دقیق تر نظارت شود لیکن تغییرات سلولی در طول بارداری میتواند بسیار سریع اتفاق بیفتد.

۳- بارداری به همراه HPV

هیچ ارتباطی بین HPV و سقط جنین، زایمان زودرس یا سایر عوارض حاملگی گزارش نشده هست. همچنین خطر انتقال ویروس به جنین نیز بسیار پایین هست. اگر آزمایش یک زن باردار جهت انواع پرخطر ویروس که با سرطان گردن رحم ارتباط دارد، مثبت باشد، دکتر در طی دوران بارداری بطور مرتب وی را از نظر تغییرات بافتی گردن رحم به وسیله مونیتور نظارت خواهد کرد.

HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی و بارداری

در بعضی از زنان باردار مبتلا به ویروس، تغییرات بافتی ممکن است در طی دوران بارداری زیاد کردن یابد. در صورت امکان، پزشکان ممکن است درمان را به تعویق بیندازند؛ چون ممکن است منجر به وضع حمل زودرس شود. اگر یک زن باردار مبتلا به زگیل های تناسلی باشد، دکتر او را بررسی میکند تا چنانچه زیاد کردن اندازه پیدا کردند، مطلع باشد. تغییرات هورمونی در طی دوران بارداری میتواند باعث شود که زگیل ها از نظر تعداد و سایز زیاد کردن پیدا کنند.

گاهی اوقات نیز زگیل ها خونریزی میکنند. بسته به میزان زگیل ها، دکتر ممکن است درمان را تا بعد از وضع حمل به تاخیر بیندازد. ولی اگر زگیل ها چنان بزرگ شوند که ممکن است باعث ایجاد انسداد در مهبل (واژن) شوند، ممکن است قبل از وضع حمل به وسیله دکتر برداشته شوند. زگیل های تناسلی را میتوان از طریق جراحی، درمانهای شیمیایی و یا جریان برق برداشت.

۴- HPV و زایمان

خطر انتقال HPV به نوزاد در دوران وضع حمل بسیار کم هست. حتی اگر نوزادان این ویروس را دریافت کنند، بدن آنها معمولا ویروس را خود بخود پاک میکند. اغلب اوقات یک نوزاد متولد شده است از یک زن مبتلا به ویروس HPV  دارای عوارض مرتبط با آن نیست. در موارد بسیار نادر، یک نوزاد متولد شده است از یک زن مبتلا به HPV ، دارای زگیل در گلو میشود.

ابتدا بهتر است در باره HPV زیاد بدانیم. HUMAN PAPILLOMA VIRUS ، ویروس پاپیلومای انسانی، ویروسی است که زیاد از طریق آمیزش جنسی و

این بیماری جدی به نام “پاپیلوماتوز تنفسی” نامیده میشود و نیاز به جراحی به وسیله لیزر و به طور مکرر دارد تا از مسدود شدن راه تنفسی کودک به وسیله زگیل ها جلوگیری شود. حتی اگر مادر مبتلا به نوعی از ویروس باشد که باعث ایجاد سرطان گردن رحم شده است هست، نوزاد را با خیال راحت میتوان تحویل داد.

۵- کنترل HPV بعد از زایمان

اگر یک آزمایش پاپ در دوران بارداری زنی، غیر طبیعی باشد، دکتر احتمالا چند هفته بعد از وضع حمل یک آزمایش پاپ دیگر انجام خواهد داد. گاهی اوقات بعد از وضع حمل سلول های گردن رحم دچار تغییراتی میشود و درمان دیگر مورد نیاز نیست. گاهی اوقات زگیل تناسلی از بین می رود، در غیر اینصورت دکتر ممکن است درمان هایی را بعد از وضع حمل توصیه کند.

برگردان: سیما آزادفلاح

هرگونه کپی برداری با نام بی بی نیمز و لینک دهی مستقیم مجاز است

HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی و بارداری

واژه های کلیدی: زگیل تناسلی | بارداری | زایمان | باردار | نوزادان | میتواند | بارداری | ویروس | نوزاد | انواع | زایمان

HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی و بارداری

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا