چگونه کمر درد دوران بارداری را بدون دارو درمان کنیم

در دوران بارداری استفاده از داروها ممنوع است و مادران باردار جز در شرایط خاص نمی توانند از دارو استفاده نمایند. این عنوان باعث می شود زمانی که زنان باردار

چگونه کمر درد دوران بارداری را بدون دارو درمان کنیم

در دوران بارداری استفاده از داروها ممنوع است و مادران باردار جز در شرایط خاص نمی توانند از دارو استفاده نمایند. این عنوان باعث می شود زمانی که زنان باردار به کمر درد دچار می شوند درد بسیاری را تحمل کنند. در چنین شرایطی استفاده از فیزیوتراپی می توانید موضوعی با اهمیت جهت زن های باردار باشد.

چگونه کمر درد دوران بارداری را بدون دارو درمان کنیم

با اشاره به نقش فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی، اظهار داشت: فیزیوتراپی می تواند به شکل یک ضرورت “پیشگیرانه” جهت ممانعت از بروز پرسشها احتمالی دوران بارداری استفاده شود.

 وی با اشاره به این که زنانی که بطور جدی دچار کمر درد هستند باید قبل از بارداری کارها درمانی مورد نیاز را انجام دهند، افزود: اگر قبل از بارداری کمر درد درمان نشود با بزرگتر شدن جنین فشارهایی از جهات متفاوت به ستون فقرات کمر زن باردار وارد می شود که بطور حتم باعث شدت یافتن کمر درد شده است و عوارض آن به شکل یک ناهنجاری پایدار بعد از آخر دوران بارداری نیز ادامه می یابد.

وی داشتن عضلات نیرومند درستون فقرات کمری، ناحیه شکم و لگن را موجب تثبیت موقعیت جنین و تسهیل وضع حمل دانست و ادامه داد: آموزش تمرینات تخصصی فیزیوتراپی به وسیله فیزیوتراپیست به عنوان یک متخصص کاملا آشنا به ساختار عضلانی بدن در سه دوره قبل، حین و بعد از حاملگی یک ضرورت است.

این متخصص فیزیوتراپی با اشاره به این که بسیاری از زنان پرسشها و ناهنجاری هایی قبل از شروع بارداری دارند، تصریح کرد: تحت نظر بودن آن ها الزاما یک ضرورت هست، لیکن طبق گفته بسیاری از زنان کمر دردهایشان بعد از وضع حمل شروع یا شدت یافتن شده است است.

در دوران بارداری استفاده از داروها ممنوع است و مادران باردار جز در شرایط خاص نمی توانند از دارو استفاده نمایند. این عنوان باعث می شود زمانی که زنان باردار

به گفته شکوهی تثبیت موقعیت جنین در رحم یا به عبارتی دیگر تحمل دوران بارداری و وضع حمل مطلوب در گرو داشتن تثبیت موقعیت تمامی عضلات مربوطه است که بر این اساس آموزش و انجام ورزش های مورد نیاز باید جدی تلقی شود.

وی تصریح کرد: همانگونه که یک زن باردار در طول مدت حاملگی تحت نظر متخصص زنان و وضع حمل است باید از لحاظ ساختار سیستم اسکلتی و عضلانی نیز بطور متناوب تحت نظر یک فیزیوتراپیست باشد تا از این لحاظ نیز به شکل صحیح تحت کنترل باشد.

شکوهی در خصوص مشکلاتی که زنان باردار بعد از وضع حمل با آن دست به گریبان می شوند، اظهار داشت: بعد از وضع حمل دردهای ناشی از احتمال چسبندگی حین سزارین، اختلات لگن و عضلات آن، پرسشها احتمالی از قبیل احتباس اداری و تکرر آن و حتی بی اختیاری ادرار گزارش شده است است که ارجاع این بیماران به مراکز فیزیوتراپی کمک شایانی جهت برطرف این پرسشها می کند.

طبق گفته این متخصص فیزیوتراپی استفاده از گن های حاملگی مناسب به همراه انجام تمرینات تخصصی فیزیوتراپی می تواند مانع افتادگی و ر ها بودن عضلات کمر، شکم و لگن شود.

شکوهی در خاتمه یاد آور شد: کاربرد فیزیوتراپی در حوزه بیماری های زنان و وضع حمل از جمله دوران بارداری و قبل و بعد از آن به عنوان یک گرایش حرفه ای سال هاست که فعال، اثرگذار و بی خطر است و زنان باردار می توانند از آموزش ها و خدمات متخصصان این حوزه در دوران حاملگی خود جهت کم کردن پرسشها احتمالی استفاده کنند.

منبع: کلوب خبرنگاران

واژه های کلیدی: عضلات | باردار | حاملگی | استفاده | استفاده | بارداری | فیزیوتراپی | استفاده نکردن از دارو در بارداری

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا