چرا جنین در شکم سکسکه می کند؟

چه عواملی باعث سکسکه جنین می‌شوند؟

?اگر شما احساس اسپاسم کردید، یک حرکت ریتمیک طولانی یا یک انقباض پرشی در شکم باید مطمئن باشید که کوچولوی‌تان شروع به سکسکه کرده است. نگران نباشید این سکسکه پیامی است که نشان می‌دهد سیستم تنفسی و رشد کودک خوب است.

چرا جنین در شکم سکسکه می کند؟

?جنین در همان سه ماهه نخست سکسکه می‌کند. اما بیشتر نوزادان در سه ماهه دوم و سوم با این پدیده مواجه می‌شوند. وقتی جنین سکسکه می‌کند، مادر در اطراف شکم احساس گرفتگی می‌کند. این گرفتگی با سایر تجربیات دوران بارداری تفاوت دارد. تقریبا تمام زنان در طول دوران بارداری‌شان حداقل یک بار سکسکه جنین را تجربه می‌کنند. برخی از نوزادان به صورت روزانه سکسکه می‌کنند.

انقباض دیافراگم
انقباض دیافراگم در جنین‌های بالغ باعث سکسکه می‌شود. برای آنکه جنین در رحم سکسکه کند، باید از یک سیستم عصبی مرکزی کامل برخوردار باشد. سیستم عصبی مرکزی به جنین کمک می‌کند که در مایع آمنیوتیک رحم نفس بکشد. در صورتی که این مایع وارد ریه شود، دیافراگم به سرعت منقبض شده و جنین سکسکه می‌کند. سکسکه در جنین امری رایج است و در سونوگرافی به صورت حرکات ریتمیک دیده می‌شود. سکسکه جنین پدیده‌ای بازتابنده است و معمولا باعث ناراحتی او نمی‌شود. علاوه‌براین، سکسکه ریه‌ی جنین را برای تنفس بهتر پس از تولد آماده کرده و ضربان قلب او را در سه ماهه سوم تنظیم می‌کند.

?آمادگی برای تولد
جنین‌هایی که فعال هستند و بارها و بارها حرکات تند در شکم‌تان انجام می‌دهند، آنهایی هستند که برای تولد بی‌قرار هستند. این سکسکه جنین ظاهرا بی‌صبری و ایجاد آمادگی برای تغذیه با شیر مادر را نوید می‌دهد. بنابراین زمانی که نوزاد به دنیا می‌آید در نقاط مختلف بدن‌شان نقاط قرمز رنگی دیده می‌شود که آنها مکیده‌اند.

 

 

چرا جنین در شکم سکسکه می کند؟

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا