مصرف تن ماهی در دوران بارداری ممنوع!

شاید شما هم جزء ان دسته از افراد هستید که در دوران بارداری خود، به جای استفاده از ماهی،تن ماهی مصرف

مصرف تن ماهی در دوران بارداری ممنوع!

شاید شما هم جزء ان دسته از افراد هستید که در دوران بارداری خود، به جای استفاده از ماهی،تن ماهی مصرف می کنید و از خطرات آن در این دوران بی خبرید. متخصصان تغذیه و سلامت می گویند میزان جیوه ای که در تن ماهی وجود دارد جهت زن های باردار و زنان شیرده ضرر دارد.

مصرف تن ماهی در دوران بارداری ممنوع!

«جین هالوران»، مدیر طرح سیاست های غذایی اتحادیه مشتریان آمریکا می گوید: ما هر لحظه نسبت به مصرف تن ماهی نگرانی داشته ایم و اکنون به زنان توصیه می کنیم از خوردن هر گونه تن ماهی خودداری کنند.

این هشدار، دستورالعمل جدیدی را که از سوی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) و شرکت غذا و داروی آمریکا (FDAA) انتشار یافته را تاحدودی نقض می کند. در این دستورالعمل جهت نخستین بار اعلام شده است که زنان حامله مصرف هفتگی ماهی خود را تا حداقل ممکن ادامه دهند. بعد از آنکه مطالعات تایید کرد از هر پنج زن حامله، یک زن از خوردن ماهی اجتناب می کند، FDAA مجبور به انتشار دستورالعمل تازه شد.

«استفن اوستروف»، کارشناس FDA در بیانیه ای اعلام کرد: یافته های تازه نشان می دهد محدود کردن یا دوری از مصرف ماهی در طول حاملگی یا سال های نخست کودکی به معنای از دست دادن ریزمغذی های حیاتی است که تاثیر قابل توجهی در رشد و نمو بدن انسان دارند.

وی افزود: زنان حامله همچنان می توانند به جای تن ماهی به میزان توجیه شده است یعنی حدود ۲۲۶ الی ۳۴۰ گرم ماهی در هفته مصرف کنند. این گزینه ها مشمول بر ماهی آزاد، میگو و «تیلاپیا» می شوند که همه آنها سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب مهم امگا-۳۳ هستند.

شاید شما هم جزء ان دسته از افراد هستید که در دوران بارداری خود، به جای استفاده از ماهی،تن ماهی مصرف

اما در مورد مصرف تن ماهی متخصصان همچنان هشدار می دهند که از مصرف تمام اشکال تن ماهی اجتناب شود آیا که یافته های تازه نشان می دهد ۲۰۰ درصد از تن ماهی های آزمایش شده است در سال ۲۰۰۵ میلادی دو برابر بیش از میانگین های مجاز تعیین شده است از سوی FDA محتوی جیوه هستند. این حجم بالای آلودگی جیوه باعث می شود که خریداران نتوانند تشخیص دهند کدام نوع تن ماهی دارای میزان جیوه متعادل و بی خطری است.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلدریپورت، جیوه باعث آسیب زدن به بسیاری از اعضای بدن نظیر ریه،کلیه و سیستم عصبی می شود. جیوه به خاص در زنان حامله باعث بروز آسیب مغزی، شنوایی و مشکلات بینایی در نوزادان آنها می شود.

آکا ایران

واژه های کلیدی: خوردن ماهی | بارداری | آمریکا | حامله | انتشار | خطرات تن ماهی جهت زنان باردار | مصرف تن ماهی | مصرف ماهی در بارداری

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا