مشکلات مرسوم بعد از وضع حمل کدامند؟

یکی از اتفاقات خوب زندگی هر کسی تولد فرزندش هست. گاهی آنقدر در دوران بارداری، استرس داریم که فکر می کنیم با تولد فرزندمان، این استرس تمام می گردد ولی اش

مشکلات مرسوم بعد از وضع حمل کدامند؟

یکی از اتفاقات خوب زندگی هر کسی تولد فرزندش هست. گاهی آنقدر در دوران بارداری، استرس داریم که فکر می کنیم با تولد فرزندمان، این استرس تمام می گردد ولی اشتباه نکنید. بعد از زایمان، دوره ی جدیدی از زندگی و پرسشها شروع می شود که جهت پیروزمند شدن در آنها باید مطالعه داشته باشیم و بیاموزیم.

بروز افسردگی در مادران

غالبا تغییرات هورمونی ایجاد شده است در بدن بعد از زایمان، علت افسردگی مادر در هفته های اول بعد از تولد نوزاد می باشد.

مشکلات مرسوم بعد از وضع حمل کدامند؟

در این زمان، بیدار شدن مادر در طول شب جهت شیر دادن به نوزاد می تواند باعث ایجاد احساس خستگی در وی گردد.

این امر می تواند در كاهش اشتها نقش داشته باشد. ولی هیچگاه نباید هیچ یك از وعده های غذایی از بین بردن گردند!

وعده های غذایی و میان وعده های منظم، از تغییرات سطح قند خون جلوگیری نموده و در نتیجه احتمال تحریك پذیری، از دست دادن اعتماد به نفس و بروز افسردگی در مادر را كاهش می دهند.

ممكن است بعضی از مادران، مواظبت از خود و كودك ارزش را امری سخت تلقی كرده، احساس ناامیدی، نگرانی یا وحشت نمایند. در این صورت، به توصیه های پزشك خود عمل كنید.

یکی از اتفاقات خوب زندگی هر کسی تولد فرزندش هست. گاهی آنقدر در دوران بارداری، استرس داریم که فکر می کنیم با تولد فرزندمان، این استرس تمام می گردد ولی اش

آلرژی و اگزما در کودکان

در صورتی كه به آلرژی یا اگزما مبتلا هستید، از مصرف بادام زمینی و روغن آن بپرهیزید. این امر می تواند از گسترش آلرژی شدید و بالقوه به این ماده غذایی در كودك جلوگیری نماید.

الكل و كافئین می توانند به شیر مادر انتقال یافته شوند، بنابراین مصرف نوشیدنی های الكلی، چای، قهوه، كولاها، نوشیدنی های انرژی زا و شكلات را محدود نمایید.

دمكرده های گیاهی (مانند چای نعناع و گل گاوزبان) كه اغلب جایگزین نوشیدنی های كافئین دار می شوند، گاهی اثرات جانبی دارند (مانند حالت تهوع و استفراغ)، بنابراین باید در دوران شیردهی با احتیاط مصرف شوند. این مواد میتوانند وارد شیر مادر شده، اثرات جانبی مشابهی در نوزادان به وجود آورند.

از آنجا كه تاثیر جانشین های قند (شیرین كننده های مصنوعی) بر شیر مادر و سلامت نوزادان نامشخص هست، باید در رژیم دوران شیردهی در حد اعتدال مصرف شوند.

در مصرف مواد غذایی حاوی این گونه قندها، مانند نوشابه رژیمی یا محصولات مشابه نیز باید حد اعتدال رعایت شود.

مشکلات مرسوم بعد از وضع حمل کدامند؟

مقادیر زیاد ادویه و چاشنی های غذایی (مانند فلفل، سیر، پیاز و زیره) ممكن است طعم شیر مادر را عوض کردن دهند.

گاهی در شیرخواران حساس، واكنش هایی در برابر غذایی كه مادر مصرف كرده مشاهده می شود

زندگی آنلاین

واژه های کلیدی: آلرژی | زندگی | افسردگی | نوشیدنی | مواد غذایی | دوران بارداری | آلرژی و اگزما در کودکان | دوران بعد از زایمان

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا