در دوران بارداری حتما ماهی بخورید

مصرف ماهی در دوران بارداری

در دوران بارداری حتما ماهی بخورید

?اضافه کردن ماهی به رژیم غذایی شما راهی عالی برای رساندن اسیدهای چرب امگا ۳ و پروتئین به بدن تان است اما یک نقطه ضعف بزرگ در خوردن ماهی وجود دارد، به دلیل آلودگی های انسانی برخی از ماهی ها امروزه حاوی مقادیری جیوه می باشند که می تواند به سیستم عصبی جنین آسیب وارد کند.

?ماهی هایی که خطر بیشتری دارند ماهی های بزرگ و با عمر طولانی هستند که مقدار جیوه بیشتری از محیط اطراف در بدن آن ها تجمع می کند. بیشتر ماهی های پر طرفدار مانند سالمون یا ماهی قزل آلا سطح جیوه کمتری دارند و خوردن آن ها در بارداری بی خطر است. به هر حال حتی ماهی های کم خطرتر نیز باید به حد تعادل مصرف شوند.

?زنان باردار نباید ماهی را از رژیم غذایی خود حذف کنند زیرا با این کار یک منبع مهم مواد غذایی که برای رشد و تکامل جنین اهمیت زیادی دارد را از دست خواهند داد.

۱-از خوردن ماهی‎های زیر پرهیز کنید زیرا حاوی مقادیر بالایی از جیوه هستند که برای جنین خطرناک است : کوسه ماهی، ماهی شمشیری، ماهی خال مخالی .
۲-هر نوع ماهی که خریدید بیش از ۱ یا ۲بار در هفته مصرف نکنید. ۳- در هنگام پخت انواع ماهی‎ها را با هم مخلوط کنید . ماهی‎های با جیوه کم: قزل آلا، میگو، تن ماهی و گربه ماهی.

 

 

در دوران بارداری حتما ماهی بخورید

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا