خدمات درمانی رایگان جهت نوزادانی با ناهنجاری مادرزادی

روزانه تعدادی از نوزادان با ناهنجاری های مادر زادی به دنیا می آیند. ناهنجاری هایی مثل مشکلات دستگاه گوارشی، آتریزی مری، مقعد بسته و مشکلاتی از این دست

خدمات درمانی رایگان جهت نوزادانی با ناهنجاری مادرزادی

روزانه تعدادی از نوزادان با ناهنجاری های مادر زادی به دنیا می آیند. ناهنجاری هایی مثل مشکلات دستگاه گوارشی، آتریزی مری، مقعد بسته و مشکلاتی از این دست. جهت این که پرسشها این کودکان برطرف شود و مانند دیگر نوزادان روند رشد را بصورت طبیعی بگذرانند، باید چندین بار مورد عمل جراحی قرار بگیرند که هرینه بالایی دارد. انجمن خیریه محکم، با نشانه کمک به این نوزادان تشکیل شده است و از خدمات درمانی تخصصصی رایگان به آنان خبر داد.

رییس انجمن خیریه محکم با اشاره به زیاد کردن شمار افراد تحت پوشش به ۳۰۰۰ نفر از خدمات درمانی تخصصی رایگان به آنان خبر داد.
صلاح الدین دلشاد فوق تخصص جراحی اطفال و رییس موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاریهای مادرزادی (محکم) در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۳ هزار نفر تحت حمایت این انجمن قرار گرفته اند، بیان کرد: این بیماران ۴ الی ۵ نوع ناهنجاری را به طور هم وقت دارند که در این مواقع گا هی درمان چنین مبتلایانی به بیش از ۴ یا ۸ عمل جراحی می انجامد.
وی ادامه داد: ارائه همه خدمات درمانی اعم از مشاوره، ویزیت تا جراحی به وسیله اساتید برجسته گروه های متفاوت پزشکی، جهت همه افراد تحت پوشش این انجمن با نام اختصاری محکم، رایگان است.
دلشاد در ادامه توضیحاتش گفت: از جمله ناهنجاری هایی که هم اکنون تحت حمایت درمانی این انجمن قرار دارند، می توان به پرسشها دستگاه گوارشی، شکاف کام با بیشترین میزان مراجعه، آتریزی مری، مقعد بسته، بی اختیاری، بیماری های کلیوی، هیپوس پادیاس یا باز شدن دهانه مجرای ادرار از قسمت زیرین محل طبیعی آن با میزان شیوع یک مورد از هر ۳۰۰ تولد اشاره کرد.
رییس موسسه محکم در ادامه با اشاره به ایجاد این تشکل مردم نهاد در سال ۱۳۸۴ افزود: هم اکنون هفت دکتر متخصص و فوق تخصص و جراح در رشته های مختلف، به عنوان اعضای هیئت مدیره این موسسه فعالیت دارند که زیاد خود این گروه متخصص بااهمیت ترین حامیان مالی بیماران نیز هستند که علاوه بر آن ها بخش قابل توجهی از پزشکان مقیم بیمارستان های دانشگاهی، سایر اعضا و تقریبا دیگر حامیان بیماران تحت پوشش موسسه محکم را تشکیل می دهند.
دلشاد تصریح کرد: تقریبا ۹۹ درصد افراد تحت پوشش موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی از اقشار کم برخوردار و محروم جامعه هستند که به شیوه های متفاوت و عموما از سوی دانشگاه های علوم پزشکی همکار در سراسر کشور به دفتر موسسه معرفی می شوند.
وی یادآور شد: علاوه بر بیماری های مادرزادی یاد شده، بیماریهای متفاوت مغزی از جمله هیدروسفالی، نقص مادرزادی قلب، دیابت، نقص های ستون فقرات و مابقی ناهنجاری های مادرزادی تحت حمایت های درمانی رایگان موسسه محکم قرار دارند.

 منبع: گروه تحریریه سایت جوان

واژه های کلیدی: انجمن | جراحی | درمانی | رایگان | عمل جراحی | خدمات درمانی | نقص مادرزادی | حمایت از کودکان | بیماری های مادرزادی

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا