تشویق مادران باردار جهت وضع حمل طبیعی

زن های باردار و یا مادرانی که قصد بارداری دارند باید با انواع روش های وضع حمل آشنایی داشته باشند و با مشورت دکتر خود و معایناتی که صورت می گیرد، عالی ترین ر

تشویق مادران باردار جهت وضع حمل طبیعی

خانم های باردار و یا مادرانی که قصد بارداری دارند باید با انواع روش های وضع حمل آشنایی داشته باشند و با مشورت دکتر خود و معایناتی که صورت می گیرد، عالی ترین روشی که هم جهت سلامت مادر و هم کودک مناسب است را برگزینند. مراکزی هستند که به صورت تخصصی در جهت آگاه سازی مادر در مورد وضع حمل طبیعی فعالیت می کنند و زن ها می توانند با مراجعه به این مراکز با این نوع وضع حمل آشنایی بیشتری پیدا کنند.

فاطمه یوسفی شلیمکی کارشناس مامایی، در حاشیه جشنی که به مناسبت روز جهانی ماما در مرکز مهر مادر در ساری برگزار شد، با بیان اینکه طرح وضع حمل فیزیو لوژی و تشویق مادران باردار جهت وضع حمل طبیعی حدود ۶ سال است که در کشور در حال اجرا است گفت: مدت ۲ سال و نیم است که با مراکز بهداشت و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی مشغول آموزش مادران باردار در مرکز مهر مادر است.

وی افزود: در این مدت بیش از ۳۰۰ مادر باردار از دوره های تئوری و ورزشی این مرکز بهره مند شدند.

تشویق مادران باردار جهت وضع حمل طبیعی

یوسفی با بیان اینکه از سال ۷۸ فعالیت خود را به عنوان مربی کارورزی مامایی در دانشگاه آزاد ساری ،بابل و مدرس تنظیم خانواده دانشگاه علمی کاربردی ساری شروع کرده است گفت: از سال ۸۰ در مطب شخصی فعالیت خود را شروع کرده است و مدت ۲ سال و نیم است که با راه اندازی مرکز مهر مادر و با نشانه آگاهی بخشی به مادران باردار و تشویق آنها به وضع حمل طبیعی مشغول آموزش است.

این کارشناس مامایی گفت: آموزش مادران باردار در این دوره ها شامل: بهداشت فردی،تغذیه،بهداشت روان،علائم هشدار، تفاوت وضع حمل طبیعی و سزارین، مراحل زایمان،شیر دهی و نوزاد همراه با تکنیک های تنفسی، تن آرامی،آموزش خاص پدران و استفاده از مامای همراه هنگام وضع حمل است.

فاطمه یوسفی افزود: واکنش‌ها دوستانه و ایجاد اطمینان خاطر جهت مادران باردار و تشویق آنها در صورت مناسب بودن اوضاع جسمانی آنها در این دوره خاص و تشویق آنها به انجام وضع حمل طبیعی موجب آرامش خاطر و زیاد کردن اعتماد به نفس زیاد مادران باردار می شود و می توانند دوران بارداری را راحت تر به آخر برسانند .

منبع: گروه تحریریه سایت جوان

زن های باردار و یا مادرانی که قصد بارداری دارند باید با انواع روش های وضع حمل آشنایی داشته باشند و با مشورت دکتر خود و معایناتی که صورت می گیرد، عالی ترین ر

واژه های کلیدی: آموزش | تشویق | طبیعی | بهداشت | فعالیت | باردار | بهداشت | بارداری | دانشگاه

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا