تزریق واکسن های مهم در بارداری

  بعضی واکسن ها در دوران بارداری باید به وسیله مادر تزریق شوند تا از ابتلای جنین به پرسشها متفاوت

تزریق واکسن های مهم در بارداری

برخی واکسن ها در دوران بارداری باید به وسیله مادر تزریق شوند تا از ابتلای جنین به پرسشها متفاوت مادرزادی پیشگیری شود، از جمله می توانیم به واکسن آنفلوانزا، سیاه سرفه،سرخک، اوریون و سرخجه و هپاتیت ب اشاره کنیم. جهت آشنایی با وقت تزریق این واکسن ها و عوارض جانبی این داروهای تزریقی به ادامه این بخش دقت کنید.

تزریق واکسن های مهم در بارداری

واکسن ها می توانند از شما و کودکتان در برابر بعضی از امراض محافظت کنند. در طول دوران بارداری، مادر، آنتی بادی هایی جهت محافظت از کودک به او انتقال می دهد. همین مسئله سیستم ایمنی بدن جنین را تا حد زیادی اوج می برد و او را در برابر بعضی از امراض واکسینه می کند. واکسیناسیون در طول دوران بارداری به طور معمول ۲ واکسن آنفلوانزا و سیاه سرفه، در دوران بارداری به مادر تزریق می شود.

آنفلوانزا: در طی هر بارداری، به شما واکسن آنفلوانزا تزریق می شود تا از شما و کودکتان در برابر این بیماری محافظت کند. این واکسن را در هر دوره از بارداری می توانید دریافت کنید. مبتلا شدن به آنفلوانزا در دوران بارداری، می تواند خطر جدی مانند زیاد کردن احتمال بروز وضع حمل زودرس جهت مادر یا کودک به همراه داشته باشد. زمانی که مادر در طول دوران بارداری واکسینه می شود، شانس ابتلای نوزاد به آنفلوانزا یا پنومونی (ذات الریه) بعد از تولد نیز به شدت کم کردن می یابد.

سیاه سرفه: علاوه بر سیاه سرفه، تزریق واکسن هایی مانند کزاز و دیفتری نیز در هر دوره بارداری مورد نیاز هست. به صورت ایده آل، مناسب ترین وقت تزریق واکسن سیاه سرفه در بارداری، اوایل سه ماهه سوم و بین هفته ۲۷ تا ۳۶۶ بارداری هست. در این زمان، سیستم حفاظتی بدن نسبت به سیاه سرفه به جنین نیز انتقال می یابد. مبتلا شدن به سیاه سرفه در نوزادان تازه متولد شده است بسیار خطرناک هست. کار نیمی از کودکانی که به سیاه سرفه مبتلا می شوند به بیمارستان ختم می شود. هردو این واکسن ها جهت زنان باردار و کودکانشان ایمن هستند. ولی این واکسن ها هم ماند هر داروی دیگری می توانند عوارض جانبی داشته باشند. اگرچه این عوارض شدید نیستند و خودبه خود برطرف می شوند. عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن آنفلوانزا و سیاه سرفه مشمول بر قرمزی و تورم محل تزریق، درد ماهیچه، خستگی یا تب باشد. این علایم می توانند در هر شخصی بروز پیدا کنند و فقط مخصوص زنان باردار نیست. واکسیناسیون پیش از بارداری اگر قصد دارید باردار شوید، بهتر است تمام واکسن هایی که قرار بوده تا این سن دریافت کرده باشید را تزریق کنید. با این کار از کودک آینده تان در برابر بسیاری از مخاطرات جلوگیری می کنید. جهت اطمینان از به روز بودن تاریخچه واکسن هایتان با یک دکتر مشورت کنید.

  بعضی واکسن ها در دوران بارداری باید به وسیله مادر تزریق شوند تا از ابتلای جنین به پرسشها متفاوت

سرخک، اوریون و سرخجه: بسیار مهم است که یک زن پیش از اقدام به بارداری این واکسن سه گانه را دریافت کند. لیکن مبتلا شدن به سرخجه در دوران بارداری، می تواند باعث بروز نقص های شدید مادرزادی در نوزاد شود. با یک آزمایش خون راحت پیش از بارداری می توانید مطمئن شوید که نسبت به این امراض ایمن هستید یا خیر. به احتمال قوی، این واکسن سه گانه را در دوران کودکی دریافت کرده اید ولی بهتر است پیش از بارداری از صحت آن اطمینان حاصل کنید. اگر مورد نیاز بود که این واکسن را دریافت کنید، تا یک ماه بعد از تزریق واکسن اقدام به بارداری نکنید.

هپاتیت ب: کودکی که مادر او به هپاتیت ب مبتلا هست، در معرض زیاد کردن خطر مبتلا شدن به این بیماری در طی وضع حمل قرار دارد. جهت اطمینان از اینکه نسبت به این بیماری واکسینه هستید یا خیر می توانید آزمایش خون بدهید. واکسیناسیون بعد از وضع حمل به طور کلی دریافت واکسن بلافاصله بعد از وضع حمل و حتی در دوران شیردهی بلامانع است.

سیاه سرفه: مادرانی که پیش از بارداری یا در طول آن این واکسن را دریافت نکرده اند و حتی فامیل و کسانی که قرار است جهت مدتی با نوزاد در ارتباط باشند، باید بلافاصله بعد از تولد نوزاد این واکسن را تزریق کنند.

سرخک، اوریون، سرخجه و آبله مرغان: مادری که تا وقت وضع حمل واکسن سرخک، سرخجه، اوریون و آبله مرغان را دریافت نکرده هست، تا پیش از خروج از بیمارستان باید این واکسن ها را دریافت کند.

سلامتیسم

واژه های کلیدی: داروهای تزریقی | دوران بارداری | دوران کودکی | مبتلا شدن | بارداری | دریافت | باردار | نوزادان | بارداری | نوزاد | تزریق

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا