بارداری در فصل بهار و مواظبت های لازم

بارداری در فصل بهار با مشکلاتی مانند خشکی پوست و آفتاب سوختگی همراه هست. متخصصان توصیه می کنند زنان باردار در فصل بهار

بارداری در فصل بهار و مواظبت های لازم

بارداری در فصل بهار با مشکلاتی مانند خشکی پوست و آفتاب سوختگی همراه هست. متخصصان توصیه می کنند زنان باردار در فصل بهار به نکاتی که مربوط به سلامت آنان می شود، حساسیت بیشتری نشان دهند. در این مطلب قصد داریم به بیان توصیه هایی در خصوص بارداری در فصل بهار و به دنیا آمدن کودک در فصل بهار بپردازیم.

بارداری در فصل بهار و مواظبت های لازم

شايد باردار شدن در اوايل بهار به فرزند آينده تان خيري نرساند ولی به دنيا آمدنش در اين فصل مي تواند در كنار تهديد كردن سلامتي اش به زندگي او خدمت هم كند. فایده های و مضرات به دنیا آمدن نوزاد در فصل بهار را در این قسمت بیان خواهیم نمود:

شادتر مي شود

متولدان فصل بهار و تابستان، زندگي شادتري دارند و بيشتر احساس رفاه و شادي مي كنند.

ممكن است سرطان بگيرد

از نظر پژوهشگران هر فصلی بیماری خاصی را بهمراه می آورد. محققان دانشگاه استنفورد در جریان بررسی های ارزش دريافته اند احتمال مبتلا شدن به سرطان در ميان متولدان بهار بيشتر هست. محققان بر اين باورند ضعف سيستم ايمني و مبتلا شدن به سرطان مي تواند از عواقب متولد شدن در فصل زيباي بهار باشد.

از روي مبل تكان نمي خورد

محققان مي گويند تقصير شما نيست كه كند، كم تحرك يا تنبل هستيد و حتي اگر وزن تان از ۱۰۰كيلو هم بالاتر برود، سراغ ورزش كردن نمي رويد. از نظر پژوهشگران تولد شما در فصل بهار، دليل همه اين سستي ها و تنبلي هاست. متولدان فصل بهار ميل بيشتري به كم تحركي دارند و اغلب از نظر ديگران تنبل آشنا مي شوند.

بارداری در فصل بهار با مشکلاتی مانند خشکی پوست و آفتاب سوختگی همراه هست. متخصصان توصیه می کنند زنان باردار در فصل بهار

اعصاب و معده اش به هم مي ريزد

بي اشتهايي عصبي هديه فصل بهار به متولدانش هست. گفتيم كه از نظر پژوهشگران آمار خودكشي ها در اين فصل اوج مي رود ولی به عقيده محققان، به جز افسردگي مبتلايان اين فصل دچار بيماري هاي رواني ديگري از قبيل بي اشتهايي عصبي هم مي شوند.

آخر خرداد باردار شوید

براي فرزند دار شدن، چند ماه ديگر صبر كنيد يا اينكه در اين وقت كوتاهي كه تا پايان تعطيلات مانده براي باردار شدن تلاش كنيد چراكه محققان معتقدند فرزند هايي كه دوره جنيني ارزش در فاصله نيمه فروردين تا نيمه خرداد شروع مي شود، كم هوش تر از فرزند هاي ديگر هستند و كندتر از آنها در مدرسه و دانشگاه پيشرفت مي كنند.

ديكتاتور مي شود

اگر تاريخ زايمان طبيعي شما نيمه خرداد ماه هست، با سزارين كردن خودخواسته فرزندتان را ارديبهشتي نكنيد چراكه خواندن نتيجه بررسي هايي كه محققان انگليسي روي شغل افراد و ماه تولدشان انجام داده اند، متولدان فروردين و ارديبهشت را خوشحال نخواهد كرد. محققان مي گويند كساني كه در سه هفته آخر فروردین به دنيا مي آيند، احتمالا به جاي نابغه شدن ديكتاتور مي شوند.

ضعیف می شود

مجله تايم از ضعيف بودن سيستم ايمني بدن متولدان بهار خبر مي دهد بنابر اين گزارش كساني كه در ماه فروردين يا ارديبهشت متولد مي شوند، سيستم ايمني ضعيف تري نسبت به ديگران دارند و بيماري آرتريت روماتوئيد، بيشتر از متولدان ديگر ماه ها سراغ اين افراد مي رود.

به عقیده متخصصان زنان باردار در فصل بهار باید به نکات زیر توجه کنند:

بارداری در فصل بهار و مواظبت های لازم

۱- مقدار بیش تری از مایعات استفاده کنند.

۲- زمانی که آفتاب با شدت بیشتری می تابد و در ساعاتی که این تابش مستقیم تر است زنان باردار نباید در معرض آفتاب قرار گیرند.

۳- همچنین لباس هایی که زنان در این فصل استفاده می کنند باید سبک و راحت بوده، رنگ آن روشن و جنس آن از نخ یا کتان باشد.

۴- زنان باردار باید به خاطر داشته باشند در طول روز پاها را اوج قرار داده و نمک کمتری مصرف کنند.

بارداری در فصل بهار با مشکلاتی مانند خشکی پوست و آفتاب سوختگی همراه هست. متخصصان توصیه می کنند زنان باردار در فصل بهار

۵- استفاده از کرم های ضدآفتاب نیز در این وقت مورد نیاز است و باید حداقل ۲۰ دقیقه قبل از این که در معرض آفتاب قرار گیرند، از این کرم ها استفاده کنند لیکن زنان باردار پوست حساس تری دارند.

۶- غذایی که زن باردار می خورد باید سبک بوده و در وعده های غذایی زیاد و به میزان کمتر استفاده شود تا از به وجود آمدن پرسشها هاضمه ای جلوگیری شود.

۷- زنان باردار باید از رفتن به مناطق دور از شهر و مناطقی که از مراکز بهداشتی فاصله زیادی دارند، اجتناب کنند و در ماه های آخر بارداری نیز، تردد کمتری بیرون از منزل داشته باشند.

۸- شنا کردن جهت زنان باردار ممنوع نیست و این ورزش به علت تأثیر مثبتی که روی مفاصل و ستون فقرات دارد، می تواند بافایده باشد.

بارداری در فصل بهار و مواظبت های لازم

۹- اگر در انتظار این هستید که در بهار مادر شوید، صبح سریع از خواب بیدار شوید و از دیدن یک صبح بهاری لذت ببرید. شب ها قدم بزنید و از دوران بارداری بدون هیچ گونه احساس استرسی لذت ببرید. در عین حال به یاد داشته باشید فصل بهار با انرژی مثبت همراه است.


هرگونه کپی برداری با لینک دهی مستقیم به سایت دکتر سلام مجاز است.

بیشتر بخوانید:

هفته چهلم بارداری و مواظبت های لازم

هفته سی و نهم بارداری و مواظبت های لازم

هفته سی و هشتم بارداری و مواظبت های لازم

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | بارداری | استفاده | باردار | ضدآفتاب | فرزند | ايمني | آفتاب | محققان

بارداری در فصل بهار و مواظبت های لازم

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا