افزایش شیر مادر با ۵ گیاه دارویی!

تعدادی از گیاه های با مکانیسم های متفاوت و اکثراً از طریق جنبش غدد تولید شیر باعث زیاد کردن شیر مادران شیرده می شوند بعضی گیاه های معطر خاصیت ضد نفخ داشته و

افزایش شیر مادر با 5 گیاه دارویی!

افزایش شیر مادر با ۵ گیاه دارویی!

عبارات مهم : رازیانه

تعدادی از گیاه های با مکانیسم های متفاوت و اکثراً از طریق جنبش غدد تولید شیر باعث زیاد کردن شیر مادران شیرده می شوند

بعضی گیاه های معطر خاصیت ضد نفخ داشته و با ورود به شیر مادر از دل درد کودک جلوگیری می کنند؛ مانند سبزیجات خوراکی، از جمله ریحان، ترخون، زیره، رازیانه و گشنیز.

از گیاهانی که در دسترس عموم قرار دارند و مصرف آن ها محدودیتی ندارد، می توان به چند گیاه زیر اشاره کرد:

۱- بادام زمینی
قسمت مورد استفاده گیاه دانه های آن است که در بازار به صورت خام یا نمک زده و یا بود داده به فروش می رسد. این گیاه ضد چسبندگی پلاکت ها (که جهت رقیق شدن خون موثر است)، ضد اکسیدان، زیاد کردن دهنده قوای جنسی، ضد قارچ، مسکن دردهای سینه و شیر افزا می باشد. تاکنون عارضه ای از بادام زمینی گزارش نشده، ولی ممکن است بعضی افراد نسبت به آن حساسیت داشته باشند.

۲- ریحان
ریحان از خانواده نعناع هست. قسمت مورد استفاده گیاه برگ های آن هست. ریحان جزء گیاه های معطر و دارای خاصیت ضد نفخ جهت مادر و کودک می باشد. این گیاه نیز شیرافزاست.

۳- رازیانه
با توجه به اینکه دانه ها حاوی اسانس معطری می باشند. این گیاه خاصیت ضد نفخ دارد که می تواند جهت مادر و کودک بافایده باشد. رازیانه دارای هورمون های گیاهی است که از طریق جنبش غدد مترشحه شیر باعث زیاد کردن شیر مادران شیرده می شود. میزان مصرف روزانه در حد ۵ گرم یا یک قاشق مرباخوری از دانه هست. جهت تأثیر بیشتر، بهتر است دانه ها را پودر کرده و روی غذا ریخته و یا آن را با شیر یا آب مخلوط نمود. همچنین می توان آن را با ماست مخلوط و مصرف کرد. مصرف آن در دوران حاملگی توصیه نمی شود.

۴- سیاه دانه
قسمت مورد استفاده آن از دانه ها می باشند. سیاه دانه نیز از گیاه های معطر است و مصرف خوراکی آن باعث برطرف نفخ در مادران شیرده و کودکان می شود. همچنین سیاه دانه، ضد درد، ضد سرطان، ضد حساسیت، هضم کننده غذا، ادرارآور، کم کردن دهنده پرفشاری خون، کم کردن دهنده اوره خون، محرک سیستم ایمنی بدن، مقوی معده و شیرافزاست. روزانه مصرف ۲ گرم سیاه دانه بلامانع هست، بهتر است دانه ها له شوند تا اثر آن ها زیاد گردد. گرچه عوارض جانبی از سیاه دانه گزارش نشده است ولی توصیه می گردد این گیاه در دوران بارداری مصرف نشود.

۵- سیب زمینی
قسمت مورد استفاده سیب زمینی در حقیقت ساقه های زیرزمینی متورم شده است آن است که حاوی مقدار زیادی نشاسته می باشد. بااهمیت ترین اثرات سیب زمینی مشمول بر اثرات ضد درد، ضد میکرب، تقویت کننده قلب، ادرارآور، پایین آورنده پرفشاری خون، خواب آور، خلط آور، تقویت کننده عضلات، اشتهاآور و شیر افزا می باشد.

منبع:salamatnews.com

واژه های کلیدی: رازیانه | استفاده | سیب زمینی | بادام زمینی | داروهای گیاهی و طب سنتی

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا