افزایش ریسک بیماری های قلبی به علت فشار خون بارداری

دوران بارداری نیازمند رعایت مواظبت های بسیاری جهت حفظ سلامت مادر و جنین هست. یکی از مشکلاتی که ممکن است در دوران بارداری

افزایش ریسک بیماری های قلبی به علت فشار خون بارداری

دوران بارداری نیازمند رعایت مواظبت های بسیاری جهت حفظ سلامت مادر و جنین هست. یکی از مشکلاتی که ممکن است در دوران بارداری جهت مادران ایجاد شود، مبتلا شدن به فشار خون بالاست. مطالعات نشان می دهد، فشار خون اوج در دوران بارداری احتمال بروز بیماری های قلبی و فشار خون را در سال های بعدی زیاد کردن می دهد.

محققان با بررسی ۱۴۶ هزار و ۷۴۸ زن از اوایل دوران بارداری و حدود چهار سال بعد دریافتند فشار خون اوج در دوران باردای در سال های بعد عوارضی مانند بیماری های قلبی و فشار خون به دنبال دارد.
این مطالعه نشان می دهد پرفشاری خون در دوران بارداری احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی را در سال های بعدی ۲٫۲ برابر زیاد کردن می دهد و احتمال فشار خون اوج در این افراد ۵٫۶ برابر زنانی است که در دوران بارداری فشار خون طبیعی دارند.

عبارات مهم : مبتلا شدن – بارداری
محققان، کنترل فشار خون و مدیریت عوامل خطر بیماری های قلبی جهت زنانی که در دوران بارداری فشار خون بالایی دارند را مهم می دانند.
فشار خون نیرویی است که به وسیله جریان خون به دیواره رگ ها وارد می شود تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو زیاد کردن پیدا کند و در طول وقت ثابت باقی بماند، بدن با پرسشها زیادی روبرو می شود.
مهمترین روش جهت کم کردن فشار خون، کم کردن مصرف نمک (سدیم) هست. مناسب ترین وقت اندازه گیری فشار خون صبح است
نتیجه های این مطالعه در نشریه Paediatric & Perinatal Epidemiology انتشار یافته است.
مترجم: سپیده کاشانی** انتشار: گلشن.

منبع: ایرنا

افزایش ریسک بیماری های قلبی به علت فشار خون بارداری

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | بارداری | مطالعه | بیماری | محققان | انتشار | بیماری های قلبی در اثر فشار خون | دوران بارداری

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا