آیا تجویز والپروات در بارداری عوارض دارد؟

 آیا تا به حال در دوران بارداری والپروات استفاده کرده اید؟ آیا تجویز این دارو در این دوران پر حساس، مسئله ساز نیست؟ می

آیا تجویز والپروات در بارداری عوارض دارد؟

 آیا تا به حال در دوران بارداری والپروات استفاده کرده اید؟ آیا تجویز این دارو در این دوران پر حساس، مسئله ساز نیست؟ می خواهیم در این مطلب، به بررسی این عنوان بپردازیم. لیکن طبق برری های تازه و تحقیقات صورت گرفته متوجه شده است اند که مادرانی که در دوران بارداری تحت درمان والپروات قرار می گیرند، دچار نقص مادرزادی می شوند.

آیا تجویز والپروات در بارداری عوارض دارد؟

پژوهشگران فرانسوی اخیرا نسبت به استفاده در دوران بارداری<pregnancy period> از داروی والپروات سدیم که جهت مبتلایان به اپی لپسی و اختلالات دوقطبی تجویز می شود، هشدار داده اند.بررسی های تازه این احتمال را مطرح کرده اند که فرزندان مادران تحت درمان با والپروات سدیم، با نقایص مادرزادی متولد شوند. طبق همین تحقیق، خطر نقایص مادرزادی در فرزندان زنان درمان شده است با والپروات سدیم به علت مبتلا شدن به اختلال دوقطبی، از زنانی که این دارو را جهت کنترل حملات صرع مصرف کرده اند به مراتب کمتر هست. ولی آنها هم با خطر قابل توجهی در تولد کودک با نقص عضو روبرو هستند. در مجموع، زنان باردار تحت درمان با والپروات سدیم، چهار برابر سایر زنان باردار با احتمال تولد کودک با نقایص عضو مواجه اند.

والپروات سدیم از سال ۱۹۶۷ میلادی در بازار دارویی فرانسه مورد استفاده قرار گرفته است و هم اکنون در سراسر دنیا به خاص جهت دو اندیکاسیون نامبرده نسخه می شود. متعاقب دستیابی به نتیجه های مطالعه جدید، تجویز والپروات سدیم جهت زنان باردار یا زنانی که قصد بارداری دارند، توصیه نمی شود. البته هنوز شرکت سنوفی که تولید کننده مهم این داروست، هیچ واکنشی نسبت به درج این خبر نشان نداده هست. بعضی از منتقدین بر این اعتقادند که مقامات بهداشت و درمان این کشور و نیز شرکت سانوفی در مورد هشدار نسبت به عوارض احتمالی این داروی قدیمی بسیار کوتاهی کرده اند.

شفا آنلاین

واژه های کلیدی: دوران بارداری | نقص مادرزادی | بارداری | استفاده | باردار | فرزندان | دارویی | تجویز والپروات

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا