قرص های ضد بارداری مردانه

تا کنون بجز استفاده از کاندوم هیچ راه دیگری جهت جلوگیری از بارداری به وسیله مردان نبود و تمامی قرص های پیشگیری از بارداری به

قرص های ضد بارداری مردانه

تا کنون بجز استفاده از کاندوم هیچ راه دیگری جهت جلوگیری از بارداری به وسیله مردان نبود و تمامی قرص های پیشگیری از بارداری به وسیله زنان مورد مصرف قرار می گرفت. ولی با پیشرفت علم دانشمندان به راه حلی دست یافتند تا بتوانند از باروری اسپرم های مردان جلوگیری کنند.

دانشمندان انگلیسی طی یک دستاورد بزرگ موفق به تولید قرص پیشگیری از بارداری جهت مردان شدند.

قرص های ضد بارداری مردانه

محققان به مدت چندین دهه تلاش کرده اند تا جایگزینی قابل اعتماد جهت ابزار جلوگیری کنونی و وازکتومی پیدا کنند ولی در این زمینه پیشرفت چندانی نداشتند.

در حال حاضر دانشمندان بریتانیایی با تولید قرصی که اسپرم را غیرفعال کرده و از حرکت آن جلوگیری می کند، موفق شدند تا در بدن مردان ناباروری موقت ایجاد کنند.

این قرص ها دارای ترکیباتی است که وارد اسپرم شده است و حرکت دم اسپرم را متوقف می کند. بنابراین اسپرم نمی تواند شنا کند و شانسی جهت بارور کردن تخمک ندارد.

این پیشرفت کلیدی می تواند به تولید قرص های سریع الاثر یا یک اسپری بینی منجر شود که مردان می توانند چند ساعت و یا شاید فقط چند دقیقه قبل از نزدیکی از آن استفاده کنند.

تا کنون بجز استفاده از کاندوم هیچ راه دیگری جهت جلوگیری از بارداری به وسیله مردان نبود و تمامی قرص های پیشگیری از بارداری به

محققان بر این باورند که اثرات این دارو چند روز طول کشیده، بدهید معنی که بعد از گذشت چند روز مردان مجددا قدرت باروری خود را به دست می آورند.

محققان این پژوهش اظهار کردند که داروی تازه آنها در آزمایشات آزمایشگاهی با موفقیت توانسته عملکرد اسپرم را متوقف کند.

آنها اسپرم های سالم را گرفته و این ترکیبات را به آن اضافه کردند و در عرض چند دقیقه مشاهده کردند که اسپرم دیگر نمی تواند حرکت کند.

به گفته کارشناسان، این دارو زندگی زوج های زیادی را عوض کردن داده و آنها را ازنگرانی در مورد فرزند های ناخواسته رها می کند.

فروش جهانی داروهای ضد بارداری هر سال مبلغی در حدود ۱۳ میلیارد پوند بوده و استقبال از این محصول با اثرات برگشت پذیر بی شک زیاد خواهد بود.

قرص های ضد بارداری مردانه

 منبع: دیلی میل

واژه های کلیدی: پیشرفت علم | دانشمندان | بارداری | استفاده | ناباروری | پیشگیری | جلوگیری | مردان | محققان

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا