قرص های ضدبارداری چه تاثیری در کم کردن میل جنسی دارد؟

قرص های ضدبارداری عوارض جدی می توانند داشته باشند که از جمله این عوارض می توان به کم کردن میل جنسی در زوجین

قرص های ضدبارداری چه تاثیری در کم کردن میل جنسی دارد؟

قرص های ضدبارداری عوارض جدی می توانند داشته باشند که از جمله این عوارض می توان به کم کردن میل جنسی در زوجین اشاره کرد. در این مقاله از دکتر سلام به تاثیرات قرص های ضدبارداری در کم کردن میل جنسی پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

ترکیباتی که تعداد کمتری از عوارض جانبی مرسوم مربوط به قرصهای ضدبارداری ( سر دردها ، زیاد کردن وزن ، عصبی شدن ، آکنه ، احساس مرض و زودرنجی ) را به وجود می آورند ، نیز همان قرص هایی هستند که احتمالاً باعث کم کردن پاسخ دهی جنسی در افراد می شوند.

قرص های ضدبارداری چه تاثیری در کم کردن میل جنسی دارد؟

سؤال آیا قرصهای ضدبارداری میتوانند باعث کم کردن میل جنسی شوند ؟

پاسخ زن دكتر زهرا صابری متخصص زنان وضع حمل نازایی : بعضی از قرصهای ضدبارداری <Contraceptive pills>می توانند شدت میل و احساسات جنسی را کم کردن دهند و بعضی از آنها می توانند باعث زیاد کردن این امیال و احساسات شوند. عوارض تاحدودی به ساختار شیمیایی بدن شما و تشکیل هورمونها در حین مصرف این قرصها بستگی دارند.

ترکیباتی که تعداد کمتری از عوارض جانبی مرسوم مربوط به قرصهای ضدبارداری ( سر دردها ، زیاد کردن وزن ، عصبی شدن ، آکنه ، احساس مرض و زودرنجی ) را به وجود می آورند ، نیز همان قرص هایی هستند که احتمالاً باعث کم کردن پاسخ دهی جنسی در افراد می شوند. زن دكتر زهرا صابری تاكید دارند كه گزینش عالی ترین قرص جهت هر زن می تواند کاری ظریف و حساس باشد ، که اغلب نیازمند آن است که زن یک قرص را امتحان کند ، و صبر کند و ببیند چه عوارضی را به دنبال دارد.

هر چه میزان اثر گذاری آندروژن در قرص زیاد باشد، پتانسیل بیشتری جهت عوارض جانبی وجود خواهد داشت. با وجود این آندروژنها ( هورمونهای جنسی مردانه ) تا حدود زیادی مسئول پاسخ جنسی فیزیولوژیکی در زنان هستند. پس، قرصهای با اثرگذاری آندروژن پایین میتوانند شدت ارگاسم یک زن را پایین آورند، درحالیکه به طور همزمان عوارض جانبی کمتری دارند.

خانم دکتر زهرا صابری در ادامه افزودند : در ساختن قرصهای ضد بارداری جدید، نوع جدیدی از پروژستین ها ( هورمونهای جنسی خانمانه ) در آنها مورد استفاده قرار میگیرد. هنگامی که میزان تستسترون آزاد در جریان خونی یک زن که این پروژستین های تازه را مصرف میکند، اندازه گیری می شود، مقادیر تستسترون کمتر هستند. و این مشکلی است که هنوز حل نشده است.

قرص های ضدبارداری عوارض جدی می توانند داشته باشند که از جمله این عوارض می توان به کم کردن میل جنسی در زوجین

اما جهت برطرف کم کردن میل جنسی در تمامی سنین ونیز از بین بردن خشکی وازن ناشی از استفاده داروها وافزایش سن میتوان از لیزر مونالیزا تاچ در مطب زن دکتر زهرا صابری متخصص زنان زایمان نازایی استفاده نمود.

منبع:شفا آنلاین

واژه های کلیدی: عوارض جدی | استفاده | احساسات | افزایش وزن با مصرف قرص های ضدبارداری | علل کم کردن میل جنسی | عوارض قرص های ضدبارداری | کاهش میل جنسی با قرص های ضدبارداری |

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا