عوامل محیطی موثر بر ایجاد ناباروری مردان

بعضی محصولات شوینده و پاک کننده می توانند موجب بروز ناباروری در مردان شوند. امروزه دئودورانت ها و خوشبوکننده ها و بسیاری محصولات

عوامل محیطی موثر بر ایجاد ناباروری مردان

برخی محصولات شوینده و پاک کننده می توانند موجب بروز ناباروری در مردان شوند. امروزه دئودورانت ها و خوشبوکننده ها و بسیاری محصولات شیمیایی مانند آفت کش ها در همه مکان ها استشمام می شوند. این عوامل محیطی می توانند باعث کم کردن کیفیت اسپرم مردانه و ایجاد نازایی در آن ها شوند.

ناباروری یکی از چالش های مهم این روز های زوج ها در دنیا محسوب می شود و این در حالی است که بسیاری از آن ها نمی دانند با اندکی دقت در استفاده از بعضی محصولات بدون نیاز به درمان مى توانند صاحب فرزند شوند.

کارشناسان به تازگی دریافتند مواد شیمیایی موجود در محصولاتی همچون صابون، کرم ضد آفتاب، آفت کش ها و وسایل پلاستیکی باعث ناباروری در مردان می شود.

عوامل محیطی موثر بر ایجاد ناباروری مردان

براساس این تحقیق پارافین موجود در محصولات شیمیایی باعث افت شدید کیفیت اسپرم و در نهایت باعث ناباروری در مردان و ناتوانی آنها در فرزندآوری می شود.

این محصولات شیمیایی لوکس و مدرن باعث ناباروری مردها می شوند

استفاده از محصولات شیمیایی همچنین باعث آسیب به DNA سلولی بدن، برهم زدن تنظیم هورمون ها و بروز نازایی در زنان می شود.

از جمله دیگر مواد شیمیایی که در آنها از پارفین استفاده می شود محصولات آرایشی هستند که طرفداران بی شماری بین بانوان دارند و آمار استفاده هر سال زنان از این محصولات هرسال زیاد کردن پیدا می کند.

کارشناسان بر این اساس به افراد توصیه می کنند کمتر از محصولات شیمیایی حاوی پارفین استفاده کنند، به خاص زوج هایی که می خواهند صاحب فرزند شوند و درمان های ناباروری را انجام می دهند جهت به دست آوردن عالی ترین نتیجه از مواد طبیعی جهت کار های روزانه خود استفاده کنند.

بعضی محصولات شوینده و پاک کننده می توانند موجب بروز ناباروری در مردان شوند. امروزه دئودورانت ها و خوشبوکننده ها و بسیاری محصولات

این یافته حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه اوکلند درمیشیگان آمریکا بر روی بیش از ۳۱۵ داوطلب مرد و بررسی رابطه مواد شیمیایی BPS بر هورمون استروژن دربدن انسان و بروز ناباروری در مردان است.

همچنین در تحقیقی همسو دانشمندان دریافتند این دسته از مواد شیمیایی می توانند در ایجاد سرطان سینه در زنان و مردان موثر باشند.

کارشناسان اعلام کرده اند مواد شیمیایی از جمله پارافین در طیف وسیعی از محصولات زندگی روزانه افراد وجود دارد و نیازبه تحقیقات گسترده ای جهت تولید نسل تازه مواد شیمیایی ایمن جهت سلامتی انسان ها است.

منبع: گروه تحریریه سایت جوان

واژه های کلیدی: محصولات آرایشی | کیفیت اسپرم | هورمون ها | بدن انسان | شیمیایی | استفاده | ناباروری | مردانه | روزانه | محصولات | تحقیقات

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا