سن مناسب جهت باروری

امروزه سن بارداری در بین زنان و مردان زیاد کردن چشمگیری پیدا کرده است این عنوان می

سن مناسب جهت باروری

امروزه سن بارداری در بین زنان و مردان زیاد کردن چشمگیری پیدا کرده است این عنوان می تواند جهت سلامت مادر و جنین آسیب های فراوانی دربرداشته باشد. سقط جنین و انواع ناهنجاری های مادرزادی و کروموزومی می تواند با سن بالای مادر در بارداری مرتبط باشند. عالی ترین سن جهت بارداری تا قبل از ۳۵ سالگی است.

عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا با بیان اینکه ۲۰ تا ۳۵ سالگی سن طلایی باروری در زنان هست، گفت: قدرت باروری در زنان در ۳۸ سالگی یک سوم و در ۴۰ سالگی به نصف کم کردن پیدا می کند.
 ناباروری از پرسشها زوج های ایرانی است و براساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حدود سه میلیون زوج ایرانی نابارور هستند.
دکتر افسانه محمدزاده روز جمعه به زیاد کردن سن به عنوان یکی از عوامل موثر در ناباروری اشاره و اظهار کرد: زیاد کردن سن علاوه برکاهش قدرت ناباروری در زنان، احتمال ناباروری، سقط و داشتن جنین ناهنجار با اختلال های کروموزومی را هم زیاد کردن می دهد.
جراح ومتخصص زنان و وضع حمل اظهارکرد: چاقی، اضافه وزن، فشارخون و دیابت نیز می تواند تاثیرمنفی بر قدرت باروری زنان داشته و آن را کم کردن دهد.
محمدزاده بر نقش تغذیه سالم و فعالیت بدنی در توانایی فرزندآوری تاکید کرد و ادامه داد: تغذیه سالم و فعالیت بدنی با فرزندآوری سالم رابطه مستقیم داشته و به همین علت از زنان خواسته می شود که این دو عنوان را جدی بگیرند.
وی به زنان توصیه کرد که در کنار تحصیل و شغل به فکر فرزندآوری در وقت مناسب باشند و برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داشته باشند.

** سیگار می تواند برقدرت باروری تاثیر منفی بگذارد

فلوشیپ روش های پیشرفته درمان ناباروری همچنین مصرف سیگار و الکل را از عواملی ذکر کرد که می توانند روی قدرت باروری تاثیر منفی بگذارند.
وی ادامه داد: زنان شاغلی هم که با موادشیمیایی سروکار دارند، در معرض خطر کم کردن قدرت باروری هستند.
محمدزاده با اشاره به اینکه عوامل محیطی در نازایی زنان نقش دارد، گفت: عوامل محیطی مشمول بر سبک زندگی نادرست مانند چاقی، احتمال ناباروری را زیاد کردن می دهد. .

آفتاب نیوز

واژه های کلیدی: ناباروری در زنان | درمان ناباروری | بارداری | ناباروری | ایرانی | سیگار | باروری در زنان | سن طلایی باروری

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا