خط کمرنگ در بیبی چک چیست؟

آیا تا به حال از بیبی چک، استفاده کرده اید؟ بیبی چک، به شما می گوید که آیا شما

خط کمرنگ در بیبی چک چیست؟

آیا تا به حال از بیبی چک، استفاده کرده اید؟ بیبی چک، به شما می گوید که آیا شما باردار هستید یا نه؟ زیاد مادران جوان، دوست دارند، قبل از رفتن به آزمایشگاه و دادن آزمایش خون، خودشان در منزل از بارداری خود، اطمینان حاصل کنند. آن هم با بیبی چک. در این مطلب می خواهیم روش صحیح استفاده از این وسیله را به شما آموزش دهیم.

به گزارش بی بی نیمز به نقل ازخبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ دستگاه بینی چک یا همان آزمون بارداری خانگی با بررسی میزان هورمون موجود در ادرار مادر بارداری یا عدم بارداری را با دقت بالایی نشان می دهد.
البته جهت کار با این وسیله توجه به این توصیه الزامی است که تاریخ انقضای دستگاه نگذشته باشد وگرنه ممکن است پاسخ اشتباه به مادر داده شود.
در این دستگاه و سایر دستگاه های مشابه به طور معمول دو خط نشان دهنده بارداری و یک خط نشان دهنده عدم بارداری بعد از انجام آزمون ادرار به وسیله مادر است.
این دستگاه از بررسی هورمون HCG که هورمون بارداری است و در ادرار مادر هم مشخص می شود، استفاده می شود.
بسیاری از مادران جوان بعد از انجام آزمون با یک خط پررنگ و به همراه یه خط پررنگ یا کمرنگ دیگر مواجه می شوند و معمولاً جهت آنها این پرسش به وجود می آید که آیا باردار هستند یا این خط کم رنگ نشان دهنده عدم بارداری است.
متخصصان علوم زنان و بارداری اعلام کرده اند که حتی مشاهده یک سایه بسیار کم رنگ از خط دوم در دستگاه آزمون بارداری نشان دهنده باردار بودن زن است.
اگر مادر باردار به مدت دو یا سه روز این آزمون را پشت سرهم انجام دهد می بیند که خط دوم پررنگتر می شود و وجود بارداری کاملاً مشخص می شود.
بنا بر تحقیقات هرچه از وقت تشکیل نطفه گذشته باشد این خط دوم پررنگ تر نشان داده می شود، ولی در همان روزهای اول تشکیل نطفه نیز انجام این آزمون نتیجه درست را به مادر نشان می دهد.
دیدن یک خط که نشان دهنده عدم بارداری است نباید باعث ناامیدی مادر شود، اگر در دفعات بعد هم بعد از تاخیر در قاعدگی با انجام آزمون یک خط مشاهده شد جهت انجام معاینات دقیق تر باید به دکتر زنان و وضع حمل مراجعه شود.

اگر به مدت دو الی سه روز بعد از انجام آزمون بارداری دو خط برروی دستگاه دیده شد، ولی بعد از مدتی تن ها یک خط دیده شد و این یک خط دائمی شد نشان دهنده یک سقط جنین زودهنگام است که به دلایلی، چون آماده نبودن تخمک، کیفیت پایین اسپرم یا عفونت رحمی مربوط است و در بسیاری از وقت ها بین ۵۰ الی ۶۰ مورد از حاملگی ها پیش می آید.
در بعضی مواقع نیز دستگاه پاسخ اشتباه می دهد بویژه اگر وقت انقضای آن گذشته باشد یا مادر از بعضی دارو ها بویژه داروهای هورمونی تزریقی جهت درمان ناباروری استفاده کرده باشد. لیکن در این حالت در بدن میزان بالایی از هورمون hcg ایجاد می شود.
با وجود درصد بالای اطمینان این دستگاه ها کارشناسان به مادران توصیه می کنند جهت خاطر جمع شدن از مثبت بودن بارداری حتماً چند روز این آزمون را انجام داده و برروی دستگاه تاریخ انجام آن را بنویسند و بعد از اطمینان از بارداری جهت دریافت مواظبت های حاملگی و وضع حمل امن به دکتر و متخصص مراجعه نمایند.

خبرنگاران جوان

واژه های کلیدی: بارداری | استفاده | دستگاه | باردار | ادرار | هورمون | استفاده از بیبی چک | بیبی چک چیست

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا