تومورهای بیضه و بروز ناباروری

به هشدار یک متخصص اورولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه؛ روند باروری به شدت تحت تاثیر تومورهای متفاوت است

تومورهای بیضه و بروز ناباروری

به هشدار یک متخصص اورولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه؛ روند باروری به شدت تحت تاثیر تومورهای متفاوت است که یکی از این تومورها، تومور بیضه می باشد. تومور بیضه نقش زیادی در اوضاع اسپرم سازی مردان دارند. این تومورها تاثیرات منفی و مخربی را بر جای می گذارند. با بی بی نیمز همراه باشید.

دکتر سعید آراسته  اظهار داشت: در واقع تومورهای متفاوت امکان دارد بر روند اسپرم سازی تأثیرات منفی بگذارد. به عنوان مثال بیماری لنفوم هوچکین می تواند عملکرد سیستم باروری را مختل کند.

تومورهای بیضه و بروز ناباروری

عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان نابارروی ابن سینا تصریح کرد:در پی مبتلا شدن به تومور بیضه با توجه به برداشتن یک بیضه، عملا کارکرد آن از بین خواهد رفت و این امر ممکن است تأثیر مهمی در توانایی باروری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که به هر دلیلی دارای تومور بیضه یا تومور در سایر ارگان های بدن بوده و کاندیدای انجام درمان شیمی درمانی یا رادیوتراپی هستند، به علت تأثیرات بسیار منفی این موارد بر روند اسپرم سازی مورد نیاز است قبل از ورود به درمان های شیمی درمانی یا رادیوتراپی، نمونه بافت اسپرم خود را فریز نمایند تا در صورت نیاز بتوانند در آینده فرزندآوری داشته باشند.

جراح کلیه و مجاری ادراری اذعان داشت: نمونه فریز شده است اسپرم تا سال ها قابل استفاده هست. البته در بسیاری از موارد امکان دارد بعد از انجام درمان های مربوطه اسپرم سازی بیمار مجددا برگردد و جهت باروی مشکلی وجود نداشته باشد، ولی در ۲۰درصد موارد امکان عدم برگشت اوضاع اسپرم سازی وجود دارد که در این صورت فریز اسپرم بسیار کمک کننده است.

شفا آنلاین

به هشدار یک متخصص اورولوژی و فلوشیپ پیوند کلیه؛ روند باروری به شدت تحت تاثیر تومورهای متفاوت است

واژه های کلیدی: شیمی درمانی | تومور | تخصصی | تاثیر تومور بیضه در اسپرم سازی | تومورهای بیضه | سرطان بیضه | ناباروری مردان |

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا