بررسی مناسب ترین سن مردها جهت پدر شدن با توجه به سلامت نوزاد

پدر شدن مقوله ای بسیار پیچیده هست. مردانی که تصمیم به ازدواج می گیرند ابتدا باید مراحل مختلفی را طی کنند ولی پدر

بررسی مناسب ترین سن مردها جهت پدر شدن با توجه به سلامت نوزاد

پدر شدن مقوله ای بسیار پیچیده هست. مردانی که تصمیم به ازدواج می گیرند ابتدا باید مراحل مختلفی را طی کنند ولی پدر شدن مقوله ای بسیار مهم تر و پیچیده تر هست. جدا از رسیدن به این بلوغ فکری سن مرد نیز جهت پدر شدن در سلامت نوزاد بسیار مهم و تاثیر گذار هست. با دکتر سلان همراه باشید.

بررسی مناسب ترین سن مردها جهت پدر شدن با توجه به سلامت نوزاد

پدر شدن مردان در سن نامناسب عوارضی از جمله مبتلا شدن به بیماری اوتیسم را در پی دارد.
ناطقان:کارشناسان درجدیدترین تحقیقات خود دریافتند نوزادان پدرانی که سن آنها زیر ۲۵ یا بالای ۵۱ سال است با درصد بالاتری احتمال دارد که به بیماری اوتیسم مبتلا شوند. کارشناسان این نتیجه های را با تحقیق بر روی بیش از ۱۵ هزار کودک در رده سنی ۴ الی ۱۶ ساله مبتلا به بیماری اوتیسم و بررسی سن پدران آن ها بدست آورده اند.
اکثر افراد گمان می کنند که تنها زیاد کردن سن مادر می تواند باعث بالارفتن خطر ریسک مبتلا شدن به انواع امراض در نوزاد شود، ولی تحقیقات تازه نشان داده است که سن پدر نیز به همان میزان در ابتلای کودک به انواع امراض موثر است.
براساس پژوهش ها فرزندان مردانی که درسنین زیر ۲۵ سال یا بالای ۵۱ سال صاحب اولاد شده است اند اغلب دچار مشکلاتی، چون مهارت های ارتباطی ضعیف از طیف اوتیسم می شوند.
علاوه بر اختلال اوتیسم فرزندانی که پدران سالمند دارند به علت کم کردن انرژی پدر جهت همکاری در فعالیت های اجتماعی، تفریح و بازی با کودک دچار پرسشها رفتاری، انزوا طلبی، کم کردن اعتماد به نفس و ناتوانی در انجام فعالیت های گروهی می شوند.پدر شدن
این دسته از کودکان معمولاٌ به مادر خود وابسته می شوند و ممکن است در بدست آوردن مهارت های اجتماعی با مسئله مواجه شوند. دسته دیگر فرزندان از پدرهای بسیار جوان نیز احتمال دارد با احتمال بالایی دچار اختلالات طیف اوتیسم شوند.
این مطالعه نشان می دهد ساعت بیولوژیک بدن پدران همگام با سایر فاکتورهای ژنتیکی از جمله سن مادر، محل زیست، بیماری های زمینه ای مادر، نوع تغذیه، استرس و فشارهای عصبی، آلودگی ها و مواردی از این دست در ابتلای نوزاد به بیماری اوتیسم موثر است.
سن پدر در شکل گیری درست یا اشتباه سلول های مغزی کودک موثر است و می تواند باعث یا مانع از مبتلا شدن به بعضی بیماری های مغزو اعصاب شود. کارشناسان عالی ترین سن جهت صاحب فرزند شدن مردها را در بازه زمانی ۲۶ تا ۵۰ سالگی می دانند.
بیماری اوتیسم از طیف اختلالات روانی است که باعث معلولیت ذهنی و در بعضی موارد جسمی فرد می شود، افراد مبتلا به این بیماری دچار ناتوانی در برقراری ارتباط با دیگران، یادگیری مهارت ها و زندگی طبیعی هستند. این افراد باید در تمام طول عمر تحت نظارت پزشکی و درمان های اختصاصی قراربگیرند و نیاز به مواظبت دائمی دارند.

منبع: ناطقان

واژه های کلیدی: مبتلا شدن | بیماری | اوتیسم | نوزادان | فرزندان | نوزاد | فرزند | بهترین سن والدین جهت فرزند داری

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا