احتمال باردار شدن زن ها با وجود داشتن IUD

IUD یکی از روش های جلوگیری از بارداری است.ولی آیا احتمال بارداری در زن هایی که از این روش استفاده می کنند هم

احتمال باردار شدن زن ها با وجود داشتن IUD

IUD یکی از روش های جلوگیری از بارداری است.ولی آیا احتمال بارداری در زن هایی که از این روش استفاده می کنند هم وجود دارد؟بله ولی احتمال این عنوان بسیار پایین است و این بارداری جزء بارداری های ناخواسته به حساب می آید. در این مطلب قصد داریم شما را با این عنوان آشنا کنیم که اگر با وجود استفاده از IUD باردار شدید چه اقداماتی باید انجام دهید؟

دکتر زارع پور با اشاره به اینکه احتمال کمی وجود دارد که زن ها با وجود داشتن IUD باردار شوند، راجع به این عنوان می گوید: خطر بارداری با IUD به اِزای هر زن، هر سال ١/. تا ٢/. است و در بارداری های همراه با IUD، خطر بارداری خارج از رحم در زن ها زیاد می شود. ولی به طور کلی بارداری با وجود داشتن IUD نادر است و تنها با دلایل و شرایط خاصی ممکن است این اتفاق بیفتد و این روش شکست بخورد. همچنین با گذشت هر سال از قرار دادن IUD احتمال بارداری کمتر می شود.

احتمال باردار شدن زن ها با وجود داشتن IUD

در صورتی که خانمی با وجود داشتن IUD متوجه شود باردار شده است هست، سه راه پیش رو دارد که عبارتند از: ۱- سقط جنین ۲- خارج کردن IUD با کمک سونوگرافی و ۳- ادامه بارداری بدون خروج IUD
دکتر زارع پور راجع به ادامه بارداری با این شرایط توضیح می دهد: اگر بارداری داخل رحمی با IUD پیش بیاید و نخ IUD مشخص باشد، بایستی هر چه سریعتر ایودی را خارج کرد تا از سقط عفونی تأخیری، پارگی زودرس کیسه آب جنین و وضع حمل زودرس جلوگیری شود. ولی اگر نخ قابل دیدن نباشد، جهت تعیین محل IUD سونوگرافی انجام می شود تا مشخص شود IUD خود به خود خارج شده است یا نه.

عبارات مهم : روش های جلوگیری – سونوگرافی
اگر بارداری با IUD ادامه پیدا کند، دکتر یا متخصص باید راجع به علایم عفونت به زن باردار هشدار دهد. به همین علت دکتر زارع پور می گوید:  این زن ها باید به علایمی مانند تب، علایم شبیه آنفولانزا، دردهای شکمی و خونریزی توجه داشته باشند. چون اگر عفونت جهت ارزش رخ دهد باید هرچه سریع تر به دکتر مراجعه کنند تا کارها ختم بارداری جهت آنها انجام شود و هرچه سریعتر درمان آنتی بیوتیکی را شروع کنند.

واژه های کلیدی: روش های جلوگیری | سونوگرافی | بارداری | استفاده | باردار | جلوگیری | عفونت | احتمال بارداری در روش IUD

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا