چه خطراتی در کمین کودکان است؟

چقدر کودکان را در مورد اعتماد نکردن به غریبه های مطلع کرده اید؟ به همراه این آموزش، چقدر مراقب آن ها بوده اید؟

چه خطراتی در کمین کودکان است؟

چقدر کودکان را در مورد اعتماد نکردن به غریبه های مطلع کرده اید؟ به همراه این آموزش، چقدر مراقب آن ها بوده اید؟ در این مقاله از دکتر سلام نکاتی آموزشی را که خانواده ها باید به فرزندانشان آموزش بدهند را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

در این مطلب به چند مورد از مطالب جهت آگاهی به فرزندانمان اشاره خواهد شد.

چه خطراتی در کمین کودکان است؟

۱- اعتماد نکردن به غریبه ها را به فرزندان بیاموزید تا آنها به جز افراد خانواده به هیچ غریبه ای بدون اطلاع خانواده اعتماد نکنند.
۲- معمولا کودکان به علت وحشت و ترساندن اگر اتفاقی برایشان بیفتد را بازگو نمی کنند به آنها بگویید تحت هر شرایطی هر اتفاقی بصورت مخفیانه برایشان رخ داد را به خانواده بدون هیچ نگرانی عنوان کنند.

عبارات مهم : خانواده – کودکان
۳- از کلمات، شوخی، فیلم و حرفهای وسوسه برانگیز در خانواده در حضور فرزندان خودداری کنید و در صورت مهم این چنین موارد را در معرض دید آنها قرار ندهید.
۴- به فرزندان یاد دهید که بعضی از قسمتهای بدن مانند حریم شخصی است و کسی حق ندارد به آن نزدیک شود
۵- فرزندان باید آگاه شوند که با هر خوراکی گول هیچ کسی را نخورده و فقط در حضور خانواده می توانند خوراکی یا هدیه دیگران را قبول کنند
۶- آدرس منزل و یک شماره تماس خود را به فرزندان یاد دهید تا در صورت گم شدن با شما تماس بگیرند و یا به نزدیکترین پلیس مراجعه کنند.
۷- فرزند های کوچک را به هیچ عنوان چه در خواب یا بیدار جهت لحظه ای کار مهم در منزل یا اتومبیل خود رها نکنید تا موجب یک عمر غفلت و پشیمانی شما نشوند.
۸- هنگام رفتن به مراکز شلوغ مثل پارک و فروشگاهها حتما دست فرزندان را بگیرید هیچگاه آنها را جلوتر یا عقب تر از خودتان رها نکنید
۹- فرزندان ما تا زمانی که بزرگ و بالغ شوند به آموزش و رفتارهای اجتماعی نیاز دارند لذا تمام نکات ایمنی و امنیتی در یک جامعه را در نبود پدر و مادر بدون هیچ سانسوری به آنها با علت و منطق آموزش دهید
۱۰- با کودکان خود درست و منطقی واکنش‌ها کنید تا در نبود شما هنگام برخورد با یکسری اتفاقات آنها بتوانند از مطالبی که از شما بخاطر سپردند را جهت دفاع از خود بکار برند.
۱۱- در صورت بروز هر نوع اتفاق ناگوار و مشکوک بلافاصله اول پلیس را در جریان بگذارید تا افراد سوجود و فریبکار از این مسئله سواستفاده نکنند

به خاطر داشته باشید کودکان آسیب پذیرترین قشر جامعه هستند بعد زیاد مواظب آنها باشیم.

منبع: جام جم آنلاین

واژه های کلیدی: خانواده | کودکان | خوراکی | آموزشی | فرزندان | همراه | آموزش | اعتماد

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا