مهمترین نکات جهت خریدن لباس بچه

اولین بار بود که بعد از فرزند دار شدنمان با همسرم جهت خرید لباس کودک به بازار می رفتیم، انواع مدل ها و رنگ ها را می دیدم و ذوق می کردیم و فقط خرید می کردیم.

مهمترین نکات جهت خریدن لباس بچه

مهمترین نکات جهت خریدن لباس بچه

اولین بار بود که بعد از فرزند دار شدنمان با همسرم جهت خرید لباس کودک به بازار می رفتیم، انواع مدل ها و رنگ ها را می دیدم و ذوق می کردیم و فقط خرید می کردیم.

زینب عشقی – بخش قشنگی تبیان

به منزل که بازگشتم، همه ی لباس ها را دور و برم پهن کردم و شروع به قربان صدقه رفتن کردم که مادرم از راه رسید، لباس ها را بر می داشت و نچ نچی می کرد و سرش را تکان می داد.

عبارات مهم : تابستان – کودکان
گفت: زیاد این لباس ها به درد نمی خورند، برو پسشان بده، هر چیز قاعده ی مخصوص خودش را دارد، کسی که می خواهد لباسی جهت کودکش بخرد، به خصوص اگر کلی خرید می کند، به عنوان نمونه جهت چند ماه آینده اش می گیرد، باید نکات زیر را بداند:

۱- مناسب فصل باشد

اول از همه این که لباس فرزند باید مناسب فصل باشد، به عنوان نمونه یک لباس آستین کوتاه و یا نازک، هر چقدر هم که قشنگ باشد، جهت فصل پاییز یا زمستان مناسب نیست.
اگر در فصل بهار خرید می کنید و لباس آستین داری توجهتان را جلب کرده، رشد کودک را در نظر بگیرید و یکی دو سایز بزرگتر از سایز الانش، آن را برایش بخرید. و یا اگر الان پاییز است و لباس آستین کوتاهی تخفیف مناسبی دارد، جهت تابستان سال آینده مناسب کودکتان خواهد شد، بعد رشد او را در نظر بگیرید.

مهمترین نکات جهت خریدن لباس بچه

۲- تصویر و طرح های مسئله دار نخرید!

کودکان زیر یکی دو سال که زیاد راه نمی روند، زیاد پاپوش به پا می کنند که نازک و سبک هست، ولی در سنین بالاتر حتما کفشی تهیه کنید که کفی نازکی نداشته باشد، زیاد بزرگش نباشد و بتواند آزادانه بدود

در رابطه با تصویر های روی لباس و طرح های مختلف، حرف های زیادیست، اول این که تلاش کنید جملات انگلیسی را ترجمه کنید تا معنای بدی نداشته باشد، دوم تصویر روی لباس خیلی مهم هست، به عنوان نمونه تصویری که کودکی را در حال مکیدن انگشت نشان می دهد، تصویر آموزنده ای نیست، توقع ندارید که با پوشیدن این لباس بر کودکتان، او انگشتش را نخورد! و یا تصویر هایی که کودکی سگی را بغل گرفته، این با فرهنگ ما ایرانیان مسلمان سازگار نیست، تصویر های اسکلت، کشتن انسان ها هم فقط فرزند ها را خشن بار می آورد.
درباره ی طرح ها باید گفت ببینید طرح ها بر روی لباس دوخته شده است یا خیر، خیلی از مواقع، طرحی بر روی لباس دوخته شده است و هنگامی که کودک آن را می پوشد، رد دوخت بدن کودک را اذیت می کند، و یا کاغذ الگو و یا روزنامه زیر دوخت چسبانده شده، اینها هم بدن لطیف کودک شما را می خراشد، یا این لباس ها را نخرید و یا می توانید، یک لایی چسب که در خرازی ها موجود است تهیه کنید.
لایی چسب یک طرفش چسب است که به لباس می چسبد و طرف دیگرش پارچه ای لطیف هست، می توانید آن را با اتو به پشت رد دوخت بچسبانید تا بدن کودکتان اذیت نشود.

۳- شلوار، هم قد و هم کمر

خریدن شلوار بسیار مهم هست، دقت کنید که کمر آن زیاد کشی باشد، بستن دکمه و زیپ و کمربند جهت کودکتان بسیار سخت است و به خصوص موقع دستشویی رفتن، وقت بیشتری از او می گیرد و ممکن است خودش را خیس کند!
نکته ی دیگر این که اگر اقتصادی فکر می کنید، سایز شلوار را کمی بزرگتر از سایز فعلیش خریداری کنید، آیا که معمولا کودکان از طول بزرگ می شوند و کمتر از عرض بزرگ شده، اصطلاحا چاق که نمی شوند و فقط قد بلند می کنند، بعد خرید یک شلوار با سایز بزرگتر به نفع جیب شماست.

۴- کفش یا پاپوش؟

انتخاب کفش خوب جهت کودکان بسیار مهم هست، کودکان زیر یکی دو سال که زیاد راه نمی روند، زیاد پاپوش به پا می کنند که نازک و سبک هست، ولی در سنین بالاتر حتما کفشی تهیه کنید که کفی نازکی نداشته باشد، زیاد بزرگش نباشد و بتواند آزادانه بدود.
انتخاب کفش های پاشنه دار جهت دختران ، گزینش مناسبی آنهم در سنین رشد نیست!

اولین بار بود که بعد از فرزند دار شدنمان با همسرم جهت خرید لباس کودک به بازار می رفتیم، انواع مدل ها و رنگ ها را می دیدم و ذوق می کردیم و فقط خرید می کردیم.

۵- جوراب شلواری جهت همه کس و همه جا

جوراب شلواری از آن گزینه های مناسب جهت دختران و پسران هم در تابستان و هم در زمستان است.
در تابستان که جهت زیر دامن دختران از اوجب واجبات است و در زمستان هم جهت دختران و هم جهت پسران آنهم در زیر شلوار، بسیار وسیله ی مفیدی است.

۶- در مهمانی ها و مراسم ها

داستان لباس پوشیدن خود ما هم در مهمانی ها متفاوت هست، چه برسد به فرزند ها، همه یک فرزند ی خوش پوش را دوست دارند و راحت تر شیطنت هایش را تحمل می کنند.
اگر به مراسم خاصی دعوت شده است اید، و می خواهید جهت فرزندتان لباس بخرید، مهمترین توصیه خریدن یک لباس راحت هست، لباسی که دقیقا سایز او باشد ، بدنش را نخورد (مخصوصا لباس عروس جهت دختران)، پایش را نزند و بتواند بدود، می توانید برایش توضیح دهید که لباست مخصوص مهمانی است و باید از آن خوب مواظبت کنی!


واژه های کلیدی: تابستان | کودکان | زمستان | دختران | تصویری | فرزند | شلوار | تصویر | آستین | مهمانی | دختران

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا