مصرف مداوم آبمیوه به وسیله کودکان چه عوارضی دارد؟

کودکان نباید از آبمیوه به جای وعده غذایی خود استفاده کنند. چون آبمیوه ها از آب و شکر و طعم دهنده ها تشکیل

مصرف مداوم آبمیوه به وسیله کودکان چه عوارضی دارد؟

کودکان نباید از آبمیوه به جای وعده غذایی خود استفاده کنند. چون آبمیوه ها از آب و شکر و طعم دهنده ها تشکیل شده است است و این مواد جهت کودکان بسیار مضر است و در صورت استمرار مصرف آبمیوه به وسیله کودکان، عوارضی مانند اسهال، حالت تهوع و دل پیچه را جهت کودکان در پی خواهد داشت.

یک متخصص تغذیه گفت: کودکان نباید آبمیوه را به عنوان وعده غذایی هر لحظه بخورند.

مصرف مداوم آبمیوه به وسیله کودکان چه عوارضی دارد؟

مهرداد آقایی اظهار داشت: نوشیدنی هایی موجود در بازار دارای بزرگنمایی در میزان کالری و ویتامین هایشان است آیا که این آبمیوه ها زیاد با قند غیر طبیعی شیرین شده است و جهت انسان به خاص کودکان مضر است.

وی ادامه داد: آب میوه یک غذای سالم جهت کودک است که پر ازویتامین، کلسیم و گاهی هم مواد مغذی جهت رشد این قشر هست. ولی متاسفانه بعضی شرکت ها با استفاده از عنوان آبمیوه اقدام به فروش آب و شکر و طعم دهنده ها به جای آبمیوه می کنند. ماده ای که جهت کودک بیشترین خطر را دارد.

این متخصص تغذیه افزود: عنوان مهم این است که آیمیوه ها پر از کالری هستند و این کالری ناشی از قند طبیعی میوه هست. مصرف زیاد آبمیوه طبیعی جهت کودک هم ضرار دارد و باعث می شود کالری زیادی جذب کرده و امکان سوزاندن این کالری ها وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه آبمیوه به اشتباه جانشین میوه و سبزی کودکان می شود، تاکید کرد: خوردن زیاد آبمیوه همراه با اسهال، حالت تهوع و دل پیچه می شود. آبمیوه هیچ وقت فیبر میوهو سبزی را به صورت کامل ندارد.

کودکان نباید از آبمیوه به جای وعده غذایی خود استفاده کنند. چون آبمیوه ها از آب و شکر و طعم دهنده ها تشکیل

آقایی تاکید کرد: جهت درک این عنوان می توانم بگویم اگر یک لیوان آب پرتقال بگیرید، گویی فیبر آن را داخل میوه جا گذاشته و قند آن را گرفته اید. قندی که دشمن کودکان هست. درست است که آبمیوه تازه ویتامین و مواد معدنی را حفظ می کند ولی مصرف خود میوه جهت کودک بافایده تر است.

این متخصص تغذیه افزود: بهتر است جهت کودکان در هر ۵ وعده غذایی ارزش میوه و سبزی استفاده شود و تنها اندکی ابمیوه به کودک آن هم در صورت درخواست کودک داده شود. بهتر است میوه و سبزی غذای مهم بوده و آبمیوه به عنوان مکمل استفاده شود.

منبع: میزان

واژه های کلیدی: وعده غذایی | ویتامین | استفاده | کودکان | آبمیوه | ویتامین | کالری | طبیعی | تغذیه

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا