قندخون پایین در نوزاد مبتلا شدن به پرسشها مغزی را زیاد کردن می دهد

  قندخون پایین یکی از مشکلاتی است که تعدادی از

قندخون پایین در نوزاد مبتلا شدن به پرسشها مغزی را زیاد کردن می دهد

قندخون پایین یکی از مشکلاتی است که تعدادی از نوزادان در وقت تولد با آن رو به رو هستند. تحقیقاتی انجام شده است که نشان می دهد، این نوزادان دو تا سه برابر زیاد از سایر نوزادان با پرسشها مربوط به برنامه ریزی، حافظه، توجه، حل مسئله و هماهنگی تصویری-حرکتی تا سن ۴.۵ سالگی روبرو هستند.

محققان دریافتند قندخون پایین نوزاد <Low blood sugar>می تواند منجر به پرسشها مغزی در دوره کودکی شود. به گفته محققان دانشگاه اوکلند نیوزیلند، نوزادانی که در وقت تولد یا کمی قبل از آن با قندخون پایین مواجه می شوند حداقل دو تا سه برابر زیاد از سایر نوزادان با پرسشها مربوط به برنامه ریزی، حافظه، توجه، حل مسئله و هماهنگی تصویری-حرکتی تا سن ۴.۵ سالگی روبرو هستند.

قندخون پایین در نوزاد مبتلا شدن به پرسشها مغزی را زیاد کردن می دهد

یافته ها نشان می دهد قندخون پایین بر عملکرد کلی فکر یا IQ تاثیری ندارد، ولی می تواند بر مهارت حل مسئله و سایر مهارت های موسوم به «عملکرد اجرایی» و همچنین هماهنگی دست-چشم تاثیر گذارد.
کریس مک کینلی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما هنوز دقیقاً از پیامدهای آن جهت یادگیری مطلع نیستیم، ولی فکر می کنیم ممکن است بر موفقیت تحصیلی تاثیر داشته باشد.»

عبارات مهم : عملکرد مغز – تاثیر گذار
قندخون پایین در نوزادان، موسوم به «هیپوگلیسمی نوزادان، مرسوم ترین علت قابل پیشگیری آسیب مغزی در نوزادان هست. نوزادانی که سریعتر از موعد بدنیا می ایند، کودکان بیش از اندازه ریز یا درشت در طول بارداری، و نوزادان متولدشده از مادران مبتلا به دیابت، بسیار در معرض ریسک قندخون پایین قرار دارند.

در این مطالعه، تیم تحقیق اوضاع ۴۷۷ نوزاد متولدشده بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ را بررسی کردند. حدود نیمی از آنها در وقت تولد مبتلا به قندخون پایین بودند و درمان شدند. اکثر آنها به طور مداوم تحت کنترل قندخون قرار گرفتند.

این نوزادان تا حدود ۴.۵ سالگی تحت نظر بودند. محققان دریافتند میزان پایین قندخون با بعضی پرسشها خاص عملکرد مغزی همراه بود.
توصیه قابل توجه این مطالعه این است که تاثیرات ناشی از قندخون پایین نوزادان در سنین بالاتر پدیدار می شود.سپید

منبع: شفا آنلاین

  قندخون پایین یکی از مشکلاتی است که تعدادی از

واژه های کلیدی: عملکرد مغز | تاثیر گذار | مطالعه | هماهنگی | نوزادان | تحقیقات | نوزاد | محققان

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا