عوامل تاثیرگذار بر آرامش نوزاد

یکی از پرسشها دیگری که باعث بی قراری کودک می شود ادرار سوختگی است که اکثر نوزادان به آن دچار می شوند. ادرار سوختگی همانند یک التهاب پوستی

عوامل تاثیرگذار بر آرامش نوزاد

عوامل تاثیرگذار بر آرامش نوزاد

یکی از پرسشها دیگری که باعث بی قراری کودک می شود ادرار سوختگی است که اکثر نوزادان به آن دچار می شوند. ادرار سوختگی همانند یک التهاب پوستی بروز می دهد و می تواند به سوختگی، خارش و در نتیجه برهم خوردن آرامش و خواب نوزاد منجر شود.

بخش خانواده ایرانی تبیان

زن و شوهرهایی که به تازگی صاحب فرزند شدند استرس زیادی در هنگام بی قراری کودکشان دارند. آن ها مسئولیت سنگینی را قبول کردند ومی خواهند آن را به نحو احسنت انجام دهند. بی قراری های کودک به دلایل مختلفی مربوط می شود. گاه این بی قراری ها ناشی از پرسشها عاطفی است و گاه به علت پرسشها فیزیکی که برایشان پیش می آید.

محیط آرام

کودکانی که در محیط های آرام و امن پرورش می یابند کمتر در بزرگسالی دچار آسیب های اجتماعی و روانی می شوند. نوزاد آرام در محیط های سالم اعتماد کردن و علاقه ورزیدن را خواهد آموخت. زن و شوهرهایی که تصمیم به پدر و مادر شدن دارند، باید به این توصیه توجه کنند که ابتدا تمام مهارت های زندگی را باید بیاموزند و در زندگیشان اجرا کنند تا فرزندشان در منزل ای مملوء از آرامش به دنیا آید.

فرزندانی که در خانواده ای متشنج به دنیا می آیند خیلی بی قرار تر از سایر نوزادان هستند. چون نوزاد از همان ابتدا تمام ناملایماتی که در اطرافش رخ می دهد را متوجه می شود. کودکی که از مادر آغوش پرمحبت و نوازش طلب می کند هنگامی که با مادری عصبانی و بی حوصله مواجهه می شود آرامش خود را از همان ابتدای زندگیش از دست می دهد و بی قراری می کند. این مسئله در بزرگسالی پرسشها فراوانی نظیر کمبود اعتماد به نفس، اعتماد نکردن، گرویدن به سمت موادمخدر و ….. به وجود می آورد.

عوامل تاثیرگذار بر آرامش نوزاد

آغوش مادر

دوران نوزادی تا یکی دو سالگی وقت طلایی است که دلبستگی ایمن انسان ها شکل می گیرد. آغوش مادر در این دوران بسیار اهمیت زیادی دارد. مادران در آرامش و بی قراری فرزند نقش بسیار مهمی دارند. نوزاد از دوران جنینی تمام حالات معنوی مادر را درک می کند. مادر با آغوش پر دوستی خود اعتماد کردن ایمن را به کودک می آموزد و نوزاد همواره این پیغام را دریافت کرده که به رغم ضعف هایش، موجودی دوست داشتنی است.

ادرار سوختگی

یکی از پرسشها دیگری که باعث بی قراری کودک می شود ادرار سوختگی است که اکثر نوزادان به آن دچار می شوند. ادرار سوختگی همانند یک التهاب پوستی بروز می دهد و می تواند به سوختگی، خارش و در نتیجه برهم خوردن آرامش و خواب نوزاد منجر شود. علت مهم بثورات پوشکی رطوبت هست. نوزادان زیاد ادرار می کنند و دارای دفعات متعدد دفع مدفوع آبکی هستند. حتی پوشک های دارای قدرت جذب کنندگی زیاد نیز باعث مرطوب شدن پوست ظریف کودک می شود. اگر پوشک کودک جهت وقت طولانی کثیف بماند، احتمال ایجاد بثورات پوشکی در طفل زیاد است.

خواب

یکی از علل بی قراری های نوزاد خواب اوست. به جای چرخاندن فرزند در منزل و خسته کردن خود، نوزاد را در ماشین در صندلی مخصوصش بگذارید و چند دقیقه در خیابان های اطراف منزل دور بزنید. خواهید دید کودکتان خیلی سریع به خوابی ناز فرو می رود. اگر همسرتان همراهتان است تلاش کنید از مسیرهایی که فضای سبز دارند تردد کنید و با هم گفتگو کنید تا فاصله ای که بعد از به دنیا فرزندتان بینتان به وجود آمده را کمتر کنید.

صدای آرامش بخش

تحقیقات نشان داده که بسیاری از صداها تأثیر آرام بخشی روی کودک دارد. به خصوص صداهایی که مکان اولیه کودک را به یاد او بیندازد. تلاش کنید با ضبط کردن صداهایی که در منزل وجود دارد مثل لباسشویی، تیک تاک ساعت، صدای آب و ….. و پخش آن ها در هنگام بی قراری کودک به او یادآوری کنید که در منزل و در محل امنی هست. مادران می توانند با ضبط کردن صدای لالایی خواندن جهت فرزندشان آن ها را آرام کنند.


یکی از پرسشها دیگری که باعث بی قراری کودک می شود ادرار سوختگی است که اکثر نوزادان به آن دچار می شوند. ادرار سوختگی همانند یک التهاب پوستی

منبع : کاویاب

واژه های کلیدی: اعتماد به نفس | دوران نوزادی | آرامش بخش | بی قراری | سوختگی | نوزادان | فرزندان | نوزاد | فرزند | ادرار | سوختگی

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا