جلوگیری از بروز اندومتریوز در بانوان با شیردهی به نوزاد

بارداری و وضع حمل تاثیر زیادی در سلامتی زنان دارد و همچنین شیردهی به نوزاد باعث تقویت قوای جسمی زنان و همینطور باعث

جلوگیری از بروز اندومتریوز در بانوان با شیردهی به نوزاد

بارداری و وضع حمل تاثیر زیادی در سلامتی زنان دارد و همچنین شیردهی به نوزاد باعث تقویت قوای جسمی زنان و همینطور باعث جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های متفاوت در نوزاد می شود. در این مقاله از دکتر سلام به کم کردن درد قاعدگی در زنان با شیردهی به نوزادان پرداخته ایم. پیشنهاد ما این است که این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید.

بارداری و وضع حمل جهت سلامت زنان بسیار بافایده است و شیردهی علاوه بر تقویت قوای جسمی و جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری های متفاوت در نوزاد جهت سلامت مادران نیز بسیار بافایده است.

جلوگیری از بروز اندومتریوز در بانوان با شیردهی به نوزاد

کارشناسان در بروزترین پژوهش های خود دریافتند شیردهی کامل نوزاد خطر بروز اندومتریوز، تومور های خوش خیم در رحم، لگن و کنار تخمدان ها را تا ۴۰ درصد کم کردن می دهد.

براساس پژوهش ها هر سه ماه شیردهی تا هشت درصد از بروز اندومتریوز در بانوان جلوگیری می کند، همچنین بارداری نیز تا ۱۴ درصد مانع از ایجاد این تومور های خوش خیم در بدن زنان می شود.

کارشناسان علت کم کردن درد قاعدگی و اندومتریوز در زنان را ناشی از دگرگونی های هورمونی در بدن در دوران بارداری و شیردهی می دانند که باعث ترشح هورمون هایی از جمله اکسی توسین و استروژن در بدن مادر و جلوگیری از بروز درد های قاعدگی می شود.

محققان دانشگاه بریگهام این نتیجه های را با بررسی بر روی۷۲ هزار زن که چند مورد سابقه بارداری داشته اند و بررسی میزان درد قاعدگی و تشکیل تومور های خوش خیم در رحم و لگن آن ها در فاصله ۲۰ سال به دست آورده اند.

بارداری و وضع حمل تاثیر زیادی در سلامتی زنان دارد و همچنین شیردهی به نوزاد باعث تقویت قوای جسمی زنان و همینطور باعث

از میزان داوطلبان حدود ۲ هزار و ۹۹۶ نفر سابقه اندومتریوز و درد شدید دوران قاعدگی داشته اند که بعد از بارداری و همزمان با شیردهی و شروع قاعدگی میزان درد آن ها کم کردن یافته است.

از جمله نشانه های بیماری اندومتریوز، درد شدید در دوران قاعدگی، چسبندگی اعضای بدن در محل لگن و بروز بیماری های ناشی از آن، مسئله اجابت مزاج و قاعدگی سنگین را می توان نام برد.

تشخیص و درمان این بیماری با استفاده از سونوگرافی، لاپاروسکوپی، دارو درمانی و جراحی انجام می شود، هرچند که احتمال بازگشت و رشد تومور ها به خاص بعد از جراحی وجود دارد.

کارشناسان براین اساس به بانوان متاهل توصیه می کنند در بازه زمانی مناسب و قبل از آخر رسیدن دوران باروری نسبت به فرزند آوری اقدام کنند تا مبتلا به بیماری اندومتریوز نشوند، همچنین شیردهی بعد از بارداری می تواند تا حد زیادی درد ناشی از قاعدگی را کم کردن دهد؛ نتیجه های این یافته ها در مجله بی ام جی (BMJ) به چاپ رسیده است.

منبع: گروه تحریریه سایت جوان

واژه های کلیدی: شیردهی به نوزاد | مبتلا شدن | بارداری | بیماری | جلوگیری | نوزاد | جراحی | تومور | شیردهی

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا