تمرین هایی مناسب کودک ۱-۴ ماهه

اسباب بازی | کودکان | کودکانه | نوزادان | تشویق | دانستنيهاي نوزادان

تمرین هایی مناسب کودک 1-4 ماهه

تمرین هایی مناسب کودک ۱-۴ ماهه

عبارات مهم : اسباب بازی – کودکان

تمرین هایی مناسب کودک ۱-۴ ماهه

تمرین هایی مناسب کودک ۱-۴ ماهه

در این مقاله تمرین های مناسب جهت کودکان یک الی چهار ماه ارائه شده است هست. این تمرینات بر اساس توانایی های فیزیولوژی و مغزی کودکان شکل گرفته است که در تمام دنیا به شکل واحدی کاربرد دارد.

این تمرینات بر اساس توانایی های فیزیولوژی و مغزی کودکان شکل گرفته است که در تمام دنیا به شکل واحدی کاربرد دارد.

حیطه ی ارتباطی
در سن یک الی چهار ماهگی با کودک صحبت کنید. تحقیقات زیادی نشان داه است که کودک حتی قبل از متولد شدن صدای مادر را می شناسد و آن را به صدا های دیگر ترجیح می دهد. جهت کودک شعر و ترانه های کودکانه بخوانید، هنگامی که شاد است برایش شکلک در بیاورید و در حین شیر دادن به او با او سخن بگویید.

دقت کنید نوزادان هنوز در این سن به مفهوم شی پایدار نرسیده اند، بنابراین اگر از شکلکی خوششان آمد آن را برایشان بارها تکرار کنید تا پایه های این مفهوم برایشان شکل بگیرد. کتاب های شکل دار نیز جهت این سن بسیار بافایده فایده خواهد بود.

“همانطور که هنگام گریه، کودکتان را آرام می کنید، راجع به ی علت گریه اش صحبت کنید و تلاش کنید بفهمید مسئله کجاست و در عین حال که دارید نیاز هایش را بر طرف می کنید در مورد آن با او صحبت کنید.”

تحقیقات زیادی نشان داه است که کودک حتی قبل از متولد شدن صدای مادر را می شناسد و آن را به صدا های دیگر ترجیح می دهد. جهت کودک شعر و ترانه های کودکانه بخوانید.

حیطه ی حرکات درشت
در این سن فرزندتان بلند کردن و کنترل سرش را دارد تمرین می کند و در حال نیرومند تر شدن می باشد. هنگامی که او بیدار است در اوضاع های متفاوت قرارش دهید. این کار اجازه می دهد او پاهایش را به طرق متفاوت و جهت های گوناگون حرکت دهد.

او را به پشت بر جایی سفت بخوابانید و اجازه دهید پاهایش را تکان دهد. خود شما نیز با دست به این حرکات کمک کنید. همچنین با آویزان کردن اسباب بازی در برابر او، او را تشویق کنید که سرش را بلند کند.

در حدود سه یا چهار ماهگی فرزندتان را روی زانو هایتان به شکل ایستاده قرار دهید و اجازه دهید با حفظ تعادل پا هایش را نیرومند کند. همچنین در این سن می توانید تمرین زیر را نیز انجام دهید: در حالی که کودک روی پاهایتان دراز کشیده است با گرفتن بازو هایش (دقت کنید بازو های او را بگیرید) او را به اوج و پایین ببرید. این کار باعث سفت تر شدن ماهیچه های شکم او می شود.

در حدود سه یا چهار ماهگی فرزندتان را روی زانو هایتان به شکل ایستاده قرار دهید و اجازه دهید با حفظ تعادل پا هایش را نیرومند کند.

اسباب بازی | کودکان | کودکانه | نوزادان | تشویق | دانستنيهاي نوزادان

در سن یک الی چهار ماهگی با کودک صحبت کنید

حیطه ی حرکات ریز
کودک در این سن در حال به دست آوردن توانایی نگاه کردن هست. جهت کمک به این فرایند می توانید هنگام تغذیه ی کودک او را تشویق نمایید تا لبان شما را لمس کند. اگر این کار را نمی کند انگشتان او را بوس کنید. همچنین اجازه دهید کودکتان به انگشتتان چنگ بزند. انگشتان دست و پای او را همزمان بمالید. کمی نیز روغن اگر به این کار اضافه کنید کودک شما زیاد لذت خواهد برد.

هنگام عوض کردن کودک شال و یا روسری رنگی به گردن خود ببندید، به گونه ای که هنگامی که خم می شوید کودک بتواند آن را بگیرد. در باره این کار با او صحبت کنید. همچنین می توانید یک طرف پارچه ای را به او دهید و طرف دیگر را در دست خود بگیرید و به آرامی آن را بکشید و به او بگویید چقدر نیرومند هست. اجازه دهید خود پنداره ی نیرومند بودن خصوصا در نوزادان پسر در این سن برایشان شکل بگیرد.

در سنین سه و چهار ماهگی هنگامی که کودک در مکانی خوابیده است یک اسباب بازی را دور از دسترسش قرار دهید تا تلاش کند آن را بگیرد. هنگامی که تلاش کرد مطمئن شوید که آن را می گیرد.

حیطه ی حل مساله
در این سن کودک شما شروع به جست و هوا منبع صدا می کند. اجازه دهید کودکتان یک جغجغه که در فاصله ی حدود سی سانتی متری او است را با چشمانش دنبال کند. با یک پر، گلوله پشمی و یا حتی گوشه ای از لباس بدن او را به نرمی نوازش کنید. این کار باعث می شود او یاد بگیرد که به بخش های متفاوت بدنش توجه کند. در این باره با او حرف بزنید.

برای کمک به حس بویایی فرزندتان تکه هایی از پنبه را به بو های متفاوت آغشته کنید و به آرامی نزدیک کودک به حرکت در بیاورید. کودک شما عطر مادر را زیاد از بقیه ی عطر ها دوست دارد.

در این سن کودک شما شروع به جست و هوا منبع صدا می کند. اجازه دهید کودکتان یک جغجغه که در فاصله ی حدود سی سانتی متری او است را با چشمانش دنبال کند.

شکلک بازی یکی دیگر از روش هایی ست که به کودکتان کمک می کند. هنگامی که به پشتش خوابیده به سمتش خم شوید و شکلک های متعجب در بیاورید. او را تشویق کنید دستش را به سمت دهان و یا بینی شما بیاورد.

جوراب های رنگی به پای کودکتان بکنید. نشانه از این کار ایجاد جذابیت بصری در قسمت پاها جهت کودکان است.

در سنین سه یا چهار ماهگی کودک را به روی زانوی خود یا فرد دیگری بنشانید و اسباب بازی جذابی را از نخی آویزان کنید و به او اجازه دهید جهت رسیدن به آن تلاش کند. شما نیز با حرکت دادن دست خود به او کمک کنید.

منبع: tebyan.net

تمرین هایی مناسب کودک ۱-۴ ماهه

واژه های کلیدی: اسباب بازی | کودکان | کودکانه | نوزادان | تشویق | دانستنيهاي نوزادان

تمرین هایی مناسب کودک 1-4 ماهه

تمرین هایی مناسب کودک ۱-۴ ماهه

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا