بوسیدن نوزاد چه عوارضی به همراه خواهد داشت؟

نوزاد تازه متولد شده است آنقدر شیرین و دوست داشتنی است که تمام افراد دوست دارند او را ببوسند. از آنجایی

بوسیدن نوزاد چه عوارضی به همراه خواهد داشت؟

نوزاد تازه متولد شده است آنقدر شیرین و دوست داشتنی است که تمام افراد دوست دارند او را ببوسند. از آنجایی که سیستم ایمنی بدن نوزاد در بدو تولد هنوز کامل نشده است، اين بوسيدن و بغل کردن ها مي تواند باعث تخريب سيستم عصبي بدن نوزاد و متأسفانه فوت او شود.

تا ۴۰ سالگي ۹۰ درصد افراد در معرض انواع ويروس سرماخوردگي قرار مي گيرند که در خيلي از موارد حتي علايم باليني از خود نشان نمي دهند. چون سيستم ايمني بزرگسالان به طور کامل شکل گرفته هست. ولي در نوزادان به دليل عدم کامل شدن اين سيستم، ويروس به سرعت در بدن انتشار یافته و تأثيرات خطرناکي دارد.

کافي است شخص ناقل ويروس دست کودک را لمس کند و وقتي نوزاد با دست خود بيني، دهن و چشمانش را لمس کند، ويروس به راحتي وارد بدن کودک شود و چون سيستم ايمني او هنوز کامل نشده است در معرض مننژيت يعني تورم مغز و نخاع قرار مي گيرد.

بوسیدن نوزاد چه عوارضی به همراه خواهد داشت؟

کودک بايد درمعرض بعضي از ميکروب ها قرار گيرد تا سيستم دفاعي بدنش کامل شود. ولي به دليل ضعف اين سيستم در ماه هاي اول بهتر است هر شخصي حتي مشکوک به بيماري به کودک نزديک نشود و اگر نزديکان مي خواهند نوزاد را بغل کنند يا ببوسند حتماً دست هاي خود را بشويند.

خوب است هميشه دستمال هاي ضدعفوني همراهتان باشد تا قبل از بغل کردن نوزاد به شخص بگوييد دست هاي خود را ضدعفوني کند.

ضعيف بودن سيستم ايمني نوزادان و کودکان اين توصیه را به ما تأکيد مي کند که خيلي بايد مراقب آنها باشيم.

نوزاد تازه متولد شده است آنقدر شیرین و دوست داشتنی است که تمام افراد دوست دارند او را ببوسند. از آنجایی

هر چند سيستم ايمني نوزاد روز به روز قوي تر مي شود تا کودک بتواند از خودش مواظبت کند ولي در دوران نوزادي به دليل ضعيف بودن اين سيستم بايد به دقت از او مواظبت کنيد و اجازه ندهيد کسي او را ببوسد يا بغل کند.

منبع: نصف جهان

واژه های کلیدی: کودکان | نوزادان | ويروس | نوزاد | ایمنی | ايمني | بوسیدن نوزاد | سیستم ایمنی بدن نوزاد

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا