بررسی ضرورت داشتن فعالیت بدنی جهت حفظ سلامتی کودک

         

بررسی ضرورت داشتن فعالیت بدنی جهت حفظ سلامتی کودک

بررسی ضرورت داشتن فعالیت بدنی جهت حفظ سلامتی کودک

         

بازی و فعالیت بدنی از جمله بااهمیت ترین نکات در حفظ سلامتی کودکان هست. امروزه تبلت و انواع بازی های الکترونیکی جایگاه خاص ای را در زندگی کودکان یافته اند و اغب کودکان بدون هیچ کنترلی از سوی والدین دائما در حال بازی با این ابزار هستند. ولی به تازگی محققان پیامد های خطرناکی را در این باره معرفی کرده اند که نشان می دهد عدم فعالیت بدنی کودکان حتی ممکن است موجب فوت آنها شود! با بی بی نیمز همراه باشید.

یک گزارش که در پارلمان انگلیس ارائه شد هشدار می دهد که نداشتن فعالیت بدنی در کودکان عادت شده است است که این عنوان عامل یک پنجم فوت و میرهای زودهنگام <Early deaths>در میان سالی می شود.

زندگی مدرن و روی آوردن کودکان به تماشای بازی های ویدیویی، رایانه ای، آی پد و گوشی باعث شده است که هنگامی که جهت انجام بازی هایی که به فعالیت بدنی نیاز دارد نداشته باشند و طبق یک گزارش، یک پنجم فوت و میرهای زودهنگام به علت نداشتن فعالیت بدنی در کودکی است.

این گزارش که در پارلمان انگلیس مطرح شد نشان داد که کودکان فعالیت بدنی کمی دارند و این عنوان می تواند طول عمر آنها را کوتاه تر کند.

بر اساس این گزارش، تنها نیمی از کودکان هفت ساله بر یک پایه منظم فعالیت بدنی انجام نمی دهند.

بررسی ضرورت داشتن فعالیت بدنی جهت حفظ سلامتی کودک

در این گزارش از دولت خواسته شده است است تا از برنامه ای جهت تشویق کودکان به انجام فعالیت های ورزشی، بازی در بیرون از خانه، پیاده روی و دوچرخه سواری حمایت کند.

طبق یافته های این گزارش، تنها نیمی از کودکان هفت ساله یک فعالیت بدنی منظم دارند و زیاد آنها به دیدن فیلم، بازی های ویدیویی، رایانه ای و یا بازی با آی پد، تلفن همراه می پردازند.

این مطالعه نشان داد که در ۵۰ سال گذشته سطح فعالیت بدنی افراد در انگلیسی ۲۰ درصد کم کردن یافته است و بر اساس این گزارش سطح بی تحرکی تا سال ۲۰۳۰، ۱۵ درصد دیگر نیز زیاد کردن می یابد.

         

شکی نیست که این مسئله باید به شدت مورد توجه قرار گیرد و در مورد آن اقدام فوری صورت گیرد.

در این گزارش از دولت ها، شرکت های غیر انتفاعی و بخش های مدنی خواسته شده است است تا همگی با همکاری یکدیگر سهم جمعیت جهانی را در فعالیت های ورزشی و بدنی را زیاد کردن دهند.

بر اساس این گزارش، بیماری های ناشی از نداشتن فعالیت های بدنی ۲۰ میلیون یورو در سال جهت اقتصاد هزینه دارد.

منبع: شفا آنلاین

بررسی ضرورت داشتن فعالیت بدنی جهت حفظ سلامتی کودک

واژه های کلیدی: فعالیت بدنی | انگلیسی | کودکان | سلامتی | رایانه | بیماری | انگلیس | همراه | زندگی | فعالیت

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا