با کودکی که مدام گریه می کند چه کنیم؟

هرچه فرزندتان زیاد ناراحت می شود، شما باید آرام تر باشید، در غیر این صورت هر دو شما ناراحت و مضطرب شده است و همدیگر را شارژ می

با کودکی که مدام گریه می کند چه کنیم؟

با کودکی که مدام گریه می کند چه کنیم؟

هرچه فرزندتان زیاد ناراحت می شود، شما باید آرام تر باشید، در غیر این صورت هر دو شما ناراحت و مضطرب شده است و همدیگر را شارژ می کنید و این گونه اوضاع بدتر می شود. با گفتن جمله های «اشکالی ندارد، گریه کن. من می دانم تو الان ناراحتی. ولی نباید آن کار بد را انجام می دادی» نشان دهید که جهت احساسات کودکتان ارزش قائلید. این کار به او اجازه می دهد هر چه می خواهد حس کند، در حالی که شما هم هنوز این قدرت را دارید که قوانین را در منزل خودتان اجرا کنید.

بخش خانواده ایرانی تبیان

البته خیلی سخت است که به گریه کردن کودکتان نگاه کنید ولی یادتان باشد هنگامی که او را تنبیه می کنید، او نباید از آن تنبیه لذت ببرد. به عنوان نمونه هنگامی که به عنوان تنبیه به کودکتان می گویید « برو به اتاقت و ۲۰ دقیقه در آنجا بمان»، ممکن است او به اتاقش برود و با توجه به حرف شما ۲۰ دقیقه را هم در اتاق بگذراند ولی در این مدت با اسباب بازی هایش مشغول باشد. بنابر این، این تنبیه جهت او لذتبخش نیز هست!

با کودکی که مدام گریه می کند چه کنیم؟

وقتی به کودکان می گویید کاری را انجام نده و او فورا به گریه می افتد، شاید یکی از دلایل احتمالی اشک هایش این باشد که او احساس می کند شما سرزنشش کرده و با کارش مخالفت می کنید. فرزند ها در این سن خیلی حساس و زودرنج هستند، بنابر این دیدن اخم بزرگتر ها برایشان خیلی سخت است.

همچنین فرزند ها دوست ندارند «نه» بشنوند و به هر شکلی که بتوانند اعتراض و شکایت خود را به آن نشان می دهند. در این مواقع ممکن است کودکتان گریه کردن را گزینش کند، رفتاری نسنجیده که هنگامی که کم سن تر بود می کرد.

سعی نکنید با توجه بیش از حد، به این حرکتش پاسخ بدهید، چه توجه منفی و چه توجه مثبت. از جمله آرام کردن کودک یا شدت یافتن کردن اوضاع و تبدیل آن به یک دعوای تمام عیار پدر و مادر و کودک. به هر حال او یاد می گیرد اگر چه گریه کردن طبیعی هست، لزوما مشکلی را حل نمی کند. هرچقدر می توانید آرام باشید و صبر کنید تا این طوفان تمام شود. زمانی که کودکتان موفق شد این اخلاق خود را مدیریت کند و هنگامی که شما تنبیهش می کنید یا به او گفتید کاری را انجام ندهد، به گریه نیفتاد، او را جهت اینکه بزرگ شده است و به حرف های شما خوب گوش می کند، تشویق کنید. بنابر این هنگامی که بزرگ می شود، زمانی که شما می خواهید عالی ترین روش های رفتاری را به او یاد بدهید کمتر داد و بیداد می کند.


منبع: نی نی سایت

واژه های کلیدی: ناراحتی | فرزند | تنبیه |

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا