این مواد غذایی جهت کودکان بیش فعال بافایده است

یکی از حالت های روانی، اختلال کم توجهی بیش فعالی است که هم بزرگسالان و هم کودکان می توانند به آن مبتلا شوند.

این مواد غذایی جهت کودکان بیش فعال بافایده است

یکی از حالت های روانی، اختلال کم توجهی بیش فعالی است که هم بزرگسالان و هم کودکان می توانند به آن مبتلا شوند. اگر با درمان های پزشکی جهت این اختلال کم توجهی بیش فعالی مخالف هستید می توانید با کمک از رژیم غذایی به درمان آن بپردازید. در این مقاله از دکتر سلام به مواد غذایی که جهت بیش فعال ها بافایده است پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

اختلال کم توجهی بیش فعالی نوعی حالت روانی است که هم بزرگسالان و هم کودکان می توانند دچار آن شوند. این اختلال تمرکز فکری، کنترل تکانه ای و سطح فعالیت افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. اختلال کم توجهی بیش فعالی ممکن است با زیاد کردن سن پیچیده شود، به طوری که افراد مسن تر دارای این اختلال دچار اضطراب و تغییرات ناگهانی یا شدید خلقی می شوند و عزت نفس کمتری دارند. آنهایی که مخالف درمان های پزشکی هستند، می توانند به کمک غذای مغز (رژیم غذایی و مکمل هایی که به کارکرد مغز کمک می کنند) علائم اختلال کم توجهی بیش فعالی را مدیریت کنند.

این مواد غذایی جهت کودکان بیش فعال بافایده است

اسید های چرب امگا۳

امگا۳ یک نوع اسید چرب است که در روغن ماهی، روغن کریل، روغن دانه کتان و بعضی دیگر از منابع غذایی یافت شود. بدن انسان نمی تواند امگا۳ را تولید کند، بنابراین جهت برخورداری از مقدار کافی امگا۳ باید آن را از طریق مواد غذایی دریافت کنید. امگا۳ جهت فرآیند های کلی بدن مهم است ولی در توسعه و بازیابی انتقال دهنده های عصبی تعیین کننده هست. از آنجاییکه مقدار مصرف مشخصی جهت امگا۳ وجود ندارد، در مورد دوز امگا۳ با دکتر خود مشورت کنید. توجه داشته باشید که مقدار مصرف اسیدهای چربی مهم بزرگسالان نباید روزانه بیش از ۳ گرم باشد.

منیزیم

مقدار منیزیم در افراد دچار اختلال کم توجهی بیش فعالی کمتر از افرادی است دچار این اختلال نیستند. کمبود منیزیم موجب جنبش پذیری، اختلال خواب، بیش فعالی و حتی رفتارهای پرخاشگرانه می شود.

ویتامین B6

ویتامین B6 جهت کارکرد مغز مهم بوده و در کم کردن علائم اختلال کم توجهی بیش فعالی بافایده خواهد بود. این ویتامین به عنوان نوعی ضداسترس آشنا شده است و به تقویت سیستم ایمنی و تمرکز نیز کمک می کند.

۵-هیدروکسی تریپتوفان

هیدروکسی تریپتوفان مشتقی است از آمینو اسید تریپتوفان که در بعضی از مواد غذایی مانند شیر و بوقلمون یافت می شود. هیدروکسی تریپتوفان بعد از مصرف به سروتونین تبدیل می شود و مقدار مناسبی از سروتنین به زیاد کردن تمرکز و توجه، تقویت حافظه و کم کردن تکانه ها کمک می کند.

یکی از حالت های روانی، اختلال کم توجهی بیش فعالی است که هم بزرگسالان و هم کودکان می توانند به آن مبتلا شوند.

منبع: میزان

واژه های کلیدی: مواد غذایی | رژیم غذایی | رژیم غذایی | بیش فعالی | ویتامین | کودکان | تمرکز | فعالیت

دانلود

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا