معنی اسم هانیه

برای مشاهده با کیفیت بیشتر، روی تصویر کلیک کنید

 تصویر و معنی اسم هانیه

اسم دخترانه هانیه

اسم دخترانه هانیه :      (عربي) شادمان، خوشبخت.

دوستان عزیز لطفاً نظر خود در مورد اسم زیبای هانیه را اعلام کنید.

 

 

اسم هانیه در لغت نامه دهخدا

تانیت. (اِخ ) ربةالنوع قدیمی فنیقی ها که در کارتاژ (قرطاجنه ) ستایش میشد.
تأنیة. [ ت َءْی َ ] (ع مص ) سستی کردن. (تاج المصادر بیهقی ) (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). درنگی نمودن. (منتهی الارب ).

اسم هانیه در اسامی پسرانه و دخترانه

هانیه
نوع: دخترانه
ریشه اسم: عربی
معنی: (تلفظ: hāniye) (عربی) شادمان، خوشبخت – هانیه کنیه حضرت فاطمه (س) به معنی :کسی که تمامی وسایل آرامش و آسایش شوهر خود را فراهم میکند

 

اسم هانیه در لغت نامه دهخدا

هانی. (فعل امر) به لغت پهلوی امر به نشستن باشد یعنی بنشین. (برهان ) (ناظم الاطباء) (جهانگیری، نسخه ٔ خطی مؤلف ) …. و هانی به زبان پهلوی و پارسی آن بود که بنشین. (تاریخ طبری ترجمه ٔ بلعمی نسخه ٔ خطی مؤلف ورق ۲۲۵). رجوع به هامرز شود.
هانی. (اِخ ) (ابن…) رجوع به ابن هانی شود.
هانی. (اِخ ) از موالی عفان و تابعی است. (منتهی الارب ).
هانی. (اِخ ) ابن توبةبن سحیم بن مرة، معروف به الشویعر الحنفی. از شعرای اسلامی است. درباره ٔ ضحاک بن قیس گوید:
اذا شمر الضحاک للحرب شبها
غلام غذتة للحروب ربائبه.
و ابوالعباس احمدبن یحیی ثعلب این ابیات را از او نقل کرده است :
یحیی الناس کل غنی قوم
و یبخل بالسلام علی الفقیر
و یوسع للغنی اذا رأوه
و یحبی بالتحیة و الامیر.
و نیز گوید:
و ان الذی یمسی و دنیاه همه
لمستمسک منها بحبل غرور.
(معجم الشعراء مرزبانی ص ۱۴۲).
هانی. (اِخ ) ابن جزٔبن النعمان المرادی. صحابی است. وی شاهد فتح مصر بوده است. (الاصابة فی تمییز الصحابة).
هانی. (اِخ ) ابن حارث بن جبلةبن حجر الکندی. صحابی است. (الاصابة فی تمییز الصحابة).
هانی. (اِخ )ابن حبیب الداری. صحابی است. الرشاطی گفته است : اولین بار که هانی نزد پیغمبر آمد قبایی مزین به طلا به رسول اﷲ اهداء کرد و پیغمبر آن را به عباسس بخشید و عباس جامه را به مردی یهودی به هشت هزار فروخت. (از الاصابة فی تمییز الصحابة).
هانی. (اِخ ) ابن حجربن معاویة… الکندی. صحابی است. (الاصابة فی تمییز الصحابة).
هانی. (اِخ ) ابن عبداﷲ. تابعی است. (منتهی الارب ).
هانی. (اِخ ) ابن عروةبن الفضفاض بن عمران الغُظیفی المرادی. یکی از اشراف کوفه است که ابتدا از خواص و ندیمان علی بن ابیطالب بود. وی کثیربن شهاب المدحجیی والی خراسان را که متهم به اختلاس اموالی شده و به کوفه گریخته بود نزد خود پنهان کرد. معاویه خلیفه ٔ اموی هانی را تهدید به قتل کرد. هانی به مجلس خلیفه وارد شد و چون خلیفه او را نمی شناخت خود را معرفی کرد. خلیفه پرسید: مذحجی کجاست ؟ گفت : نزد من در میان لشکر تو ای امیرالمؤمنین ! خلیفه وی را مأمور رسیدگی به خیانت مذحجی کرد و گفت قسمتی ازاموال مسروقه را از او بگیر و بخشی را به او ببخش. همچنین هانی مدتی مسلم بن عقیل رسول حسین بن علی را درکوفه نزد خود پنهان ساخته بود. این خبر به عبیداﷲبن زیاد امیر بصره و کوفه که در اکرام و بزرگ داشت هانی مبالغه میکرد و نیز مدتها برای یافتن مسلم بن عقیل تلاش کرده بود، رسید سخت خشمگین شد و هانی را بخواند وسرزنش کرد. هانی ابتدا انکار و سپس اعتراف کرد، امااز تسلیم ابن عقیل به عبیداﷲبن زیاد سر باززد. و در نتیجه ابن زیاد مدتی وی را محبوس ساخت و آخرالامر بکشت و بر بازار کوفه بیاویخت. عبداﷲبن زبیر اسدی درباره ٔ وی و ابن عقیل قصیده ای دارد که مطلع آن چنین است :
اذا کنت لاتدرین ما الموت فانظری
الی هانی فی السوق و ابن عقیل
الی بطل قد هشم السیف وجهه
و آخر، یهوی من طمار، قتیل.
(از اعلام زرکلی چ ۲ ج ۹ ص ۵۱) (از عقد الفرید ج ۱ ص ۱۰۶).
هانی. (اِخ ) ابن فراس الاسلمی. صحابی است. مجزاءةبن زاهر از وی روایت کرده است. (الاصابة فی تمییز الصحابة).
هانی. (اِخ ) ابن مالک الهمدانی، مکنی به ابومالک. صحابی است.ابن حبان گفته است که وی در یمن به خدمت پیغمبر رسیدو اسلام آورد. البخاری ذکر کرده است کهه وی در یمن بردست پیغمبر اسلام آورد و رسول دست بر سر وی کشید و او را به برکت دعا کرد. (الاصابة فی تمییز الصحابة).
هانی. (اِخ ) المخزومی، مکنی به ابومخزوم. صحابی است. (الاصابة فی تمییز الصحابة).
هانی. (اِخ ) ابن مسعودبن ارسلان بن مالک اللخمی، ملقب به غضنفر ابوالاهوال. از امرای بنی لخم بود که به سال ۲۱۶ هَ. ق. بعد از پدرش مسعود به امارت بنی لخمم رسید و در شویفات (لبنان ) اقامت گزید. (از اعلام زرکلی چ ۲ ج ۹ ص ۵۳).
هانی. (اِخ ) ابن مسعودبن عمرو الشیبانی. از روسا و پهلوانان عرب جاهلیت و فرمانده سپاه عرب در جنگ ذی قار بود. این جنگ بین سپاه کسری پادشاه ساسانی وو چند قبیله از اعراب، از جمله بنی شیبان، بنی بکر و بنی تمیم در بیابان ذی قار واقع شد. توضیح اینکه خسروپرویز ساسانی نسبت به نعمان بن منذر امیر حیره بدگمان شد و وی را به ایران احضار کرد. نعمان که از تغیر خسرو نسبت به خود و عاقبت آن سخت در اندیشه بود به دنبال قبیله ای میگشت که از خانواده و دارائی و لشکر و سلاح وی حمایت کند. لذا پنهانی به ذوقار رفت و به بنی شیبان متوسل شد و هانی را ملاقات کرد و از او تعهدی مبنی بر نگاهداری و حمایت خانواده و اموال و سلاحش گرفت و پس از آن روانه ٔ دربار ایران شد. خسرو، نعمان را محبوس کرد و سپس به خانقین فرستاد و وی در آنجا به مرض طاعون درگذشت. خسروپرویز، ایاس بن قبیصة طائی را به جای نعمان به حیره فرستادو او را مأمور جمعآوری و ارسال آنچه از نعمان باقی مانده بود کرد. ایاس، مایملک نعمان را از هانی مطالبه کرد، اما هانی از تسلیم آنها امتناع ورزید و بدین جهت آتش جنگ برافروخته شد و سرانجام به شکست ایرانیان منجر گشت. از سخنان هانی است به لشکریانش در جنگ ذی قار: «مرگ باافتخار بهتر از زندگی ننگین است. ترس دافع قضا و قدر نیست. شکیبایی از اسباب پیروزی است. مرگ ! نه پستی. استقبال از مرگ بهتر از استقبال از ذلت و خواری است. بکوشید که از مرگ گریزی نیست ». (از اعلام زرکلی چ ۲ ج ۹ ص ۵۳). صاحب عقدالفرید از قول ابوعبیده، سرداری سپاه عرب را در جنگ ذوقار به هانی بن قبیصةبن هانی بن مسعود نوه ٔ هانی بن مسعود نسبت داده و مینویسد: لم یکن هانی بن مسعود المستودع حلقةالنعمان، و انما هو ابن ابنه، و اسمه هانی بن قبیصةبن هانی بن مسعود، لان وقعة ذی قار کانت و قد بعث النبی… (از عقدالفرید ج ۶ ص ۱۱۱). برای اطلاع بیشتر رجوع به ذوقار شود.
هانی ٔ. [ ن ِءْ ] (ع ص ) نوکر. خادم. (از اقرب الموارد) (از منتهی الارب ) (از ناظم الاطباء).
هانی. (اِخ ) ابن نیاراالانصاری، مکنی به ابوبردة. صحابی است. جابربن عبداﷲ و پسرش عبدالرحمان بن جابر و نصربن یسار و کعب بن عمیربن عقبةبن نیار و برأبن عازب ازز او روایت کرده اند. (الاصابة فی تمییز الصحابة ج ۷ ص ۱۷).
هانی. (اِخ ) ابن هانی. یکی از ولات طبرستان که پس از سلیمان بن منصور، به فرمان هارون الرشید ولایت آن سامان یافت. وی مردی مصلح و عادل بود و در مدت ولایتت وی طبرستان امنیت کامل داشت. (از تاریخ طبرستان ابن اسفندیار) (از تاریخ طبرستان و رویان و مازندران مرعشی ).
هانی. (اِخ ) ابن یزیدبن نهیک المذحجی یا النخعی، مکنی به ابوشریح، صحابی است. احمد و بخاری در علم ادب از وی اخراج حدیث کردند و ابوداود و نسائی از طریقق یزیدبن المقدام بن شریح بن هانی و وی از جدش شریح و شریح از پدرش هانی حدیث اخراج کرد. ابوداود آورده است که هنگامی که هانی با قومش نزد رسول اﷲ آمدند، پیغمبر شنید که کنیه ٔ هانی ابوالحکم است پس به او گفت که «حکم » فقط خدای تعالی است ؛ تو چرا کنیه کرده ای ؟ هانی جواب داد که من قاضی و حکم قومم هستم و در اختلافات ایشان چنان قضاوت میکنم که هر دو طرف راضی میشوند. پیغمبر گفت نام فرزندان تو چیست ؟ جواب داد شریح و مسلم و عبداﷲ. پس پیغمبر کنیه ٔ او را به نام پسر بزرگش «ابوشریح » قرار داد. ابن شیبة از یزیدبن المقدام روایت کرده است که هانی به پیغمبر گفت : ای رسول اﷲ مرا به چیزی آگاه کن که بهشت را از آن من سازد. جواب داد گفتار نیک و بخشش طعام. (از الاصابة فی تمییز الصحابة ج ۶ ص ۲۷۸).

اسم هانیه در فرهنگ فارسی

هانی
ابن هانی یکی از والیان طبرستان پس از سلیمان بن منصور بفرمان هارون الرشید ولایت آن سامان را یافت . مردی مصلح و عادل بود و در مدت حکومت او طبرستان امنیتت کامل داشت
از موالی عفان و تابعی است
هانی گرمله
ده دهستان اورامان لهون بخش پاوه شهرستان سنندج . در ۶۶ کیلومتری شمال باختر پاوه در ۳ کیلومتری مرز ایران و عراق . کوهستانی سردسیر است و ۸۱۶ تنن سکنه دارد. محصولش غلات لبنیات میوه است . صنایع دستی زنان شال و کرباس بافی است.
ابراهیم بن هانی
ابواسحق محدث نیشابوری
ابن هانی
مولد او بقرطبه یا بیره
ابو هانی
محدث و از موالی است
ام هانی
نام چند تن از زنان صحابی و محدث است .
دار ابن هانی
قبیله ابن هانی بن حبیب که پدر بطنی است .
عنز هانی
مردی که طرب و جماع دوست ندارد و باز گردنده از آن و یا ناکس و یا آنکه نپوشد کینه صاحب خود را

اسم هانیتا در اسامی پسرانه و دخترانه

هانی
نوع: پسرانه
ریشه اسم: عربی
معنی: (تلفظ: hāni) (عربی) مسرور، میسر، (در اعلام) نام چند تن از مشاهیر عرب، نام یکی از یاران امام حسین (ع) در کوفه – مرد دلسوز و مهربان، نام چندتن ازز مشاهیر عرب
هانیا
نوع: دخترانه
ریشه اسم: عربی
معنی: (تلفظ: hāniyā) (هانی + ا (پسوند نسبت) ) منسوب به هانی، مسرور و شاد – مؤنث هانی، مادر مهربان و دلسوز
هانیبال
نوع: پسرانه
ریشه اسم: فنیقی
معنی: لاتینی از ۲۸، نام سردار مشهور کارتاژ که با لشکر روم جنگید
هانیه
نوع: دخترانه
ریشه اسم: عربی
معنی: (تلفظ: hāniyee) (عربی) شادمان، خوشبخت – هانیه کنیه حضرت فاطمه (س) به معنی :کسی که تمامی وسایل آرامش و آسایش شوهر خود را فراهم میکند

دانلود

بعدی
قبلی

اسم های پسرانه بر اساس حروف الفبا

اسم های دخترانه بر اساس حروف الفبا

 • زن خوش گوار معنی داره

 • هانیه با ه به معنی شهد ، شیرینی گوارا ، عسل می یاشد

 • من معنی اسممو نمیدونم!!! 🙁

 • چطور ممکنه هانی عربی باشه و هانیه عربی نباشه هانی مذکر و هانیه مونث و دوتاشون عربیه.

 • هانیه یعنی خوش گوار.

 • هانیه یعنی همسر خوب و مهربونم
  یه وفادار یه مهربون و یه باگذشت و دل گنجیشکی

 • هانیه به معنای خوشبخت است و از لقب های حضرت فاطمه زهرا(س) است

 • هانیه یعنی ارامش بخش

 • سلام دوستان…………………خوشحالم که همچین اسمی دارم ……….

 • اگه واقعا معناش گوارا باشه ددددددددددددددددددددوستشششششششششششششششششش دارم

 • اگر معنی اسمم عسل و گوارا باشه دوسشش دارممممممممممممم

 • سلام من یک جا خونده بودم

  هانیه: زن خدمتکار

  حانیه : یکی از لغب های حضرت فاطمه است…

  حالا نمیدونم درسته یا نه؟؟؟

 • با سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي هانيه خانوم هاي عزيز.هانيه بسيار اسم زيبا و قشنگ به معني خوش نگار.هدايت كننده به سمت خونه خالي و به معني دختري با مو هاي زرشكي در دامداري هاي قشلاق سيتي.هانيه من خيلي دوست دارم حالا هركس كه باشي.اينم يه بوس از لب هاي صورتيت با اين كه نديدم ولي در خاطرم هست.مااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااچ
  نامه يك لر
  لرمرد است

 • هانیه به معنی مهربان نسبت به همسر میباشد

 • هانيه يعني زيـــــــــــــــــــــــبايي

 • تازه فهمیدم معنی اسمم یعنی چی خیلی شیکه.

 • من عاشق اسمم شدممممممممممممم مرسی از همتون

 • هانيه يعني حور بهشتي

 • ولی من شنیدم هانیه یعنی دلسوز!!!!!!!!!

 • من علاوه بر اینکه عاشق اسمم هستم ۲برابرش عاشق خانواده بافرهنگو فهمیدم هستم

 • واييييييييييييييي چقدر هانيه و حانيه اينجان:)
  مگه ميشه؟

 • من اسمم رو خیلی دوست دارم

 • هانيه به معنی عسل ، دوستتون دارم

 • سلام به همه هانیه های شیرین وگواراوخوشبخت من عاشق اسمم هستم اون هانیه حححححح ها هم به ماحسودی میکنن دخترا

 • هانیه به معنی زن وفادار ب همسرش است:)

 • حانیه با (ح)یعنی دفادار به همسر و عربی ولی هانیه ریشه هخامنشی داره یعنی دختر عشوه گر!:)

 • من یک جا خوندم هانیه یعنی گاو وحشی.خیلی از اسمم بدم اومد. ولی باحرفای شما عاشق اسمم شدم. مممنون

 • سلام، به نظر من هر دو حرف ح و ه خوبه افتخار میکنم که اسمم هانیه است.

 • حانیه از القاب حضرت زهرا است و به معنی مهربان برای شوهر و فرزندان است ولی هانیه به معنی گوارا است

 • من اول از اسمم خوشم نمیومد حالا ک فهمیدم معنیش چیه خیلی دوسش دارم
  مرسی از مامانم ک این اسمو برام انتخاب کرده دمش گرم
  من همه هانیه ها رو دوس دارم موفق باشین

 • زیاد ب خودتون زور ندین کسایی که اسمشون هانیه ست معنی اسم هانیه زن خدمتکار هست ن شهد و عسل و از این جور چرت و پرتا

  • شما که از چیزی اطلاع نداری بیخود میکنی نظر میدی برو دوتا سایت ببین میفهمی هانیه یه اسم سلطنتی به معنی مادر و همسر دلسوز .اصلا معنیش هر چی باشه از حس و یاس خیلیییییی زیبا تره

 • اقا من یه اشتباهی کردم با یه نفر که هانیه اسمش بود رفیق شدم بیشعور رفته بود تو مدرسه هر چی تهمت بود بهم زد و گفت که من با پارتی اینا مدرسه تیزهوشان قبول شدم و یه دختر بی ابرو هستم ب همین خاطر از هر کی ک هانیه اسمشه متنفر شدم. شما ها همتون خود پسند و زشت هستین اه اه اه حالمو بهم زدین با این اسمتون

 • منم عاشق اسمم،میگن هانیه ها همه آروم و متین اند،حالا نمیدونم واقعا اینجوریه؟ آخه هر اسمی یه تاثیری رو صاحب اسم داره و این اثبات شده است‌

  • سلام عزیزم واقعا درسته من خودم هم آروم و متین هستم و اکثر هانیه هایی روهم که دیدم چنین خصوصیتی داشتن.به ندرت شلوغ و نا آروم بودن.راستی دوستای خوشگل و جیگرم مرسی که نظرمو نسبت به اسمم عوض کردید.عاشقتونم…

 • هانیه اسم عشق منه خیلی دوسش دارم واینکه هانیه من مل اسمش شیرین برای من وخیلی اسم قشنگی داره مث خودش

 • انصافی اسممون تو هر برهه زمانی خوشکله چه دهه شصتی باشی چه ده ۹۰ کلا باکلاسه اسممون

 • واقعا معانی خیلی قشنگی داره من هم مثل بقیه عاشق اسمم شدم

 • سلام هانيه يعني شادمان خوشبخت عسل

 • سلام به همه هانیه ها…من دختریو دوست دارم که اسمش هانیه هست و سیده…برام دعا کنید که بهش برسم…

 • من عاشق هانیه ام

 • هانیه یعنی برگزیده

 • هانیه جون دوست دارم هرکی هستی هرجایی هستی میخوام بگم علاوه براینکه عاشق اسمت هستم عاشق شیرینیتم هستم عسل خانم

 • شلوغش نکنید هانیه معنی خاصی نداره خخخخخ

 • اه ه ه از اسم هانیه متنفررررم ، فقط اسم خودم که هم باکلاسه هم بامعنی! نه مث اسم هانیه که معنیش زن خدمتکاره ، ایییششش

 • عاقا ما قاطی ردیم بالاخره هانیه ینی چی؟ اسگول شدیم بابا!!!!

 • آخ جون من اسممو خیلی دوست دارم و خوشحالم که اسمم اینه

 • مرسی ازهمتووووووووووووووون

 • عاااشق اسمم هستم واقعا هم مثل معني اسمم خوشبختم

 • من اسم دوست دارم به فارسی یعنی گوارا ـ برابرنان نوشین

 • من اسم دوست دارم به فارسی یعنی گوارا ـ برابرنان نوشین . به انگلیسی یعنی عسل ـ شیرین واقعا! به اسمم افتخار می کنم

 • هانیه اسم خوبیه و اسم خواهرم هانیه هست

 • سلام به تمامی هانیه خانم ها من عاشق هانیه هستم باید چیکار کنم تا اونم قبول کنه :'(

 • سلام من معنی اسم هانیه را جای دیگه خوندم به معنی دلسوز بود

 • سلام خواهرم میگه معنی اسم هانیه یعنی خدمت کار

 • من از اسم خودم متنفرم………….

 • اسم خیلی خوبی داریم

 • سلام.هانیه یکی از الغاب حضرت فاطمس.به معنی زنی که خیلی هوای شوهرشوداره نه به معنی خدمتکار

 • خوشحالم كه اسم دخترم روهانيه گذاشتم

 • اوخیییییی
  هانیه ها خیلی مغرورن…..
  باید دلشو به دست بیاری داداش

 • هانیه به معنی عسل نیست..اون هانی تو انگلیسیه و ربطی به اسم ماها که ریشه ی عربی داره نداره…هانیه از ریشه ی «هنی» بمعنی آرامش بخشه…این معنی های زشتم مال اسمای خودشونه…هرکی موافقه لایک کنه!

 • سلام دوستان هم نامم.بایدبگم معنی اسممون رو از حوزه های عملیه پرسیدم,گفتن از القاب حضرت فاطمه ب معنای دلسوز همسر و فرزندان ست وشیرینترازعسل و درزبان انگلیسی یعنی عسل و عزیزم.

 • من اسم هانیه رو دوست دارم
  امید وارم هانیه جون من همیشه خوش باشه
  دوسش دارم

 • هانیه یعنی عشق
  یعنی عسل

 • سلام به همه ی هم اسم هام.دوستان هانی یک اسم عربیه به معنی خدمتکار اما هانیه یک اسم ایرانی اصیله که بر میگرده به دوران هخامنشی.هانیه به معنی گورا و شیرین هستش که یک اسم سلطنتی هم هست.از داشتن همچین اسمی باید افتخار کرد آخ جووووووووووون.

 • دوستان متاسفانه باید بگم هانیه در فرهنگ لغت دهخدا، عمید و حتی معین به معنی کلفت و خدمتکار هست.هانیه اسمی ست عربی و دوستانی که عسل معنی میکنن باید بدونن که اون honey هست در زبان انگلیسی یعنی عسل و در ضمن honey اسم فرد محسوب نمیشه و به عنوان صفت استفاده میشه.

  • شما که اینقد ادعات میشه,چرا چرت میگی,تمام فرهنگ لغتارو چک کردم,همچین چیزی نیست که معنی اسم به تین با مسمی ای به خدمتکار باشه،،درضمن اگه معنای ایناسم بد بود ثبت احوال این نام رو واسه این همه ادم نمیذاشت,,پس کسایی که نامش هانیه نیست از غصه و حسادتشون این چرندیات رو نگن لطفأ,,,به اسم زیبای خودم میبالم…

  • باید خدمتتون عرض کنم اون تو زبان عرب به معنی خدمتکار هست در زبان فارسی به معنی گوارا و مهربان در نزد همسر هست و با حانیه که به معنی زن وفادار به همسر فرق داره
   از زمین تا آسمون

 • هانيه جز القاب فاطمه زهرا نيست.اين “حانيه”جز القابشون هس و ب معني شوهر دوست و بچه دوست.هانيه ب معني گوارا شيرين ارامش بخش إ. لايك ب خودمووون

 • منم اسممو خیلی دوس دارممممممم 🙂

 • هانیه خیلی خوشگل منو اسمم خیلیییییییییییییییییییییییییییی دوس دارم.معنی اش هم مهربانی هم گوارا اون دوستی ام که میگه معنی اش میشه خدمتکاردرست است اما این صفت در عربی قدیم بسیار عالی بوده ولی کلا اسم همه ی هانیه ها مثل خودم عالیییییییییییییی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • اسم من هانیه س
  به نظرم هانیه خییییییییلی اسم قشنگی
  و به معنی عسل است :)))))))

 • من همیشه عاشق اسمم بودم اسم زیبا شیک با کلاس و معنی داریه یعنی معنی قشنگی داره یعنی زن وفادار زن مهربان شوهر دوست مثل مننننننننننن

 • من عاشق اسمم هستم هانیه یعنی گوارا برابرنان نوشین

 • salam.esme hanie khaili esme zibae hastam mamnonam vaghan in esmo vasam gozashtan.dar zemn in esm be mani asal hast be mani hamon asal hast faghat chon hani ro barayee pesarha mizaran baraye dokhtar ha az hanie estefade shode dar kol hanie ba heye do cheshm be mani asaalee.
  doseton daram

 • عاااااااااشق اسمم

  الکی مثلا خوشم میاد از اسمم

 • من تا اونجایی که میدونم هانیه یعنی زلال و گوارا

 • وایییییییییییی عاشق اسمم بودم الان عاشقترش شدم فداییی هرجی هانیه است.لایک داریم والا
  از بابا ومامانم تشکر فراوان میکنم خوشحالم ریشه اسمم ایرانیه

 • به به چه اسمی داره عزیز دلم

 • دعوا نکنید هانیه جون عشق خودمه معنیشم فقط یه کلمست “عشق””

 • اسم کسی که میخامش هانیه است.دعاکتید بهم برسیم.واقعادوسش دارم حتی اسمشم که میاد تودلم قندآب میشه عاشقتم هانیه ی من

 • سلام دوستان فک کنم معنیش زن پرهیزکار باشه

 • عزیزان من هم عاشق هانیه و حانیه هستم چون هم اسمش خوشگل هم یکی از اقوام من هست که من خیلی دوستش دارم (من نمیدونم اسمش را با ح یا ه می نویسند)

 • سلام هانیه ها…
  تاحالا اییییییییییییییییییییییییییین همه “هانیه” یه جاندیده بودم!!!
  برام خییییییییییییلی دعاکنید…
  امیدوارم خوشبخت باشید…
  به امیدروزی که معنی دقیق اسممون مشخص بشه:)

 • سلام هانیه ها من عاشققققققققققققققق اسمم واقعا ازپدرمادرم بخاطراسمم ممنونم

 • Zibatarin o balelastarin esm haniyeh hast……man esme bachamo mizaram HANA…..ke be esme khodam nazdik bashe

 • mn y ja khundm hanie b mane e guvaras yeki mige zan khedmatkar koln hang krdm yki bge mni esm ma chiye

 • سلام هانیه ها من عاشق اسمم هستم بابا جون ازت ممنونم

 • سلام هانیه ها من عاشق اسمم هستم بابا جون ازت ممنونم خیلی دوست دارم

 • واییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی من عاشق اسمم بودم ولی حالا عاشقترش شدم

 • سلام دوستان همنامم برای همه ی شما ارزو ی موفقیت می کنم

 • من عا شششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششق اسمم هستممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

 • اونایی که میگن از اسم هانیه بدشون میاد چرت میگنن،دارن اینطوری میگن که تو زندگی به اسم خودشون یکم امیدوار
  بشن….فقط یه چیزی،هانیه با این ه ….ریشه ی فارسی داره عایا؟؟؟؟؟ولی درکل خیلی اسم قشنگ و باکلاسیه

 • واااااااااای خدا چقد حسود ریخته اینجا…هرچی هانیه هست عشقه…اصلا اول به عشق میگفتن هانیه بعدن اسمش عوض شد گفتن عشق.حالا دست وجیغ و هوراااااا

 • سلام منم هانیه هستم البته با این تفاوت که من کردم می دونستید هانیه تو زبان کره ای حرف نفیه تو کردی هم یعنی ارام تو عربی هم زننان چشم سیاه بهشتی

 • خواهر منم اسمش هانیه است اما دوتا هانیه هست خواهر من با ه دو چشم نوشته میشه حتما اون حانیه لقب یکی از حضرت زهراست

 • من اسمم با ه هست. مامانم اسممو از کتاب در مکتب زهرا (س) گذاشته. اونجا هم معنیش: دلسوز، مهربان در حق شوهر هستش و از القاب حضرت زهراست.
  اما با یه سری نوشته ها و صحبت ها منم گیج شدم. دقیقا چه معنی داره یا با ه از القاب حضرت زهرا هست یا نه؟؟؟؟

 • هانيه از ریشه « هَنَیَ یَهنِیُ » و مصدر آن تهنیت است اسم فاعل آن « هانی ( مذکر ) و هانیه ( مونث ) است . ضمناً اسم مفعول و فاعل های دیگری هم دارد مثل مُهنّا »
  حالا مراجعه کنید به فرهنگ لغت و معانی تهنیت و مهنا را ملاحظه بفرمایید . اگه فرصت ندارین میگم .
  تهنیت : شادباش ، تبریک
  مهنا : گوارا ، خوش ، درخور ، شایسته ( فرهنگ سخن انوری )
  نمونه در اشعار فارسی : سعدی : بوستان خانه عیش است و چمن کوی نشاط / تا مهیا نبود عیش ، مهنا نرویم ( گوارا و خوش )
  دقایقی ، گنجینه ۳ : بفرمود تا او را منزلی مهیا کردند و رتبه ای مهنا ( درخور و شایسته )

 • هانیه خانوما ما بهترین اسم رو داریم.
  معنی اصلی هانیه تو زبان فارسی:دختر پاکدامنی که خوشبختی و آرامش را برای همسرش به ارمغان می آورد.به معنی خوش گوار و گوارا هم هست(پاکی)
  من تا به حال هانیه ای رو ندیدم که بد باشه.بیاین قشنگی اسممون رو تو خاطره اطرافیانمون نگه داریم با مهربون.
  دوستوووووووون دارم دوستان

 • من عاشق اسم خودم هستم بعدشم تو کتاب اسم های ایرانی هم اسم هانیه اومده هانیه به معنی دلسوز و گوار و اسم یکی از زنان هخامنشی بود به افتخار همه هانیه هااااااااا

 • من عاشق اسمم هستم و اسم با کلاسیه به معنی گوارا و برابرنان نوشین ـ خو شحالی ـ شادمانی ـ خوشبختی ـ عسل ـ شیرین. وای قربون اسمم برم که مثل خودم شیرین و با نمکه.

 • هانیه یکی از لقب های خانم فاطمه ی زهرا (ص ) است

 • من ۲۴ سالمه وقتی پدرم برای گرفتن شناسنامه من رفته بودن، توی کتاب اسامی ثبت احوال، هانیه به معنای راهنما، شیرین،دلسوز، نوشین، گوارا و از القاب حضرت زهرا بود هانیه ریشه ی هخامنشی داره اما متاسفانه جدیدا توی بعضی کتابهای دم دستی ک واسه انتخاب اسم چاپ شده، به معنای خدمتکار نوشته شده. یکی از دوستان که رشتش تاریخهمین،میگه که معنی خدمتکار رو عرب ها باب کردن.

 • سلام به هانیه های گل اسم بهترین دوست من هانیه هستش و من واقعا خوشحالم که دوستم همچین اسم زیبایی.داره به افتخار همه هانیه ها یه دست و جیغ و هورا

 • آخه هانیه نه تو فرهنگ لغت عربی هست نه فارسی هر کی یه چیز میگه

 • هانیه اسم زیبایی ست. این خدمتکاری که میگید معنای منفی نداره. چون از القاب حضرت فاطمه اس، این خدمتکاری یعنی خدمتکاری به خانواده، همسر و فرزندان و این نوع خدمتکاری اصلا معنای بدی نداره. ریشه اسممون چه فارسی چه عربی چه هانیه و چه حانیه هر دو زیباست.

 • واقعا اسم هانیه زیباست از یه طرف اسم عشقه هانیه جونم از یه طرف دیگه عشقم خیلی خیلی خوشگله.به این نتیجه رسیدم که هرکی اسمش هانیه باشه خیلی زیباست

 • واقعا اسم هانیه زیباست از یه طرف اسم عشقمه هانیه جونم از یه طرف دیگه عشقم خیلی خیلی خوشگله.به این نتیجه رسیدم که هرکی اسمش هانیه باشه خیلی زیباست

 • سلام
  من یه جا خوندم که:
  هانیه:زن خدمتکار
  حانیه:زنی که بخواطر فرزندانش ازدواج نکند،شراب
  برای همین اسممو دوست ندارم
  حالا این معنی هایی که میگین درسته؟؟؟؟

 • به نام خدا.سلام.تا جایی که من می دونم هانیه یکی از لقب های حضرت فاطمه هست به دلیل اینکه همسرشون حضرت علی را خیلی دوست داشتند این لقب را بهشون دادند.

 • هانیه یعنی بخشنده من شنیدم نام خواهر حضرت علی(ع)هست.

 • وای چ معنی قشنگی چ اسم خوشکلی…مرسی.

 • من خوشبخت ترین دختر دنیام چون اسمم هانیه هست

 • اسم خواهر من هانیه هست

 • هانیه با حانیه فرقی نداره مهم آهنگ این اسمه. خوشحال باشین ک اسمتون لقب فاطمه زهراست.

 • منکه گیج شدم…اخرش معنی اسمم چیه؟خوش گوار؟زن خدمتکار؟عسل؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • سلام.
  دختر داداشم نه شهریور ۹۴ به دنیا امد.مامانش اسمشو گذاشت حانیه یا هانیه . این طوری می گم چون راستش برا مامانش اهنگ اسم مهم ترا ز معنیش بود چون خواهر حانیه اسمش ریحانه است.راجع به معنی هاشم هر دو معنی قشنگه منم می گم مهم اهنگه اسمه که واقعا قشنگه .برا ما فرقی نمی کنه چه جوری نوشته بشه اما هر جا بردیم مثل دکتر وقتی گفتیم اسمشو طرف این طوری نوشته :هانیه عطایی .برا سلامتی تو رو خدا دعا کنید که عشق منه .

 • هانیه بهترین وعالی ترین اسم روی زمینه ???????

 • هانیه اسم عشق منه مگه میشه عالی نباشه قربونش برم من عاشق اسم هانیه هستم

 • سلام منم اسمم هانیه است ، اسممو دوست دارم ، امیدوارم همسرآیندم عاشق اسمم باشه

 • هر اسمی زیبایی خاص خودشو داره ولی هیچ کدوم به اسم خودمون یعنی هانیه نمیرسه،من عاشق خودم و اسمم هستم.به افتخار هه هانیه ها دست جیغ،هورااااااا

 • اسم من هانیه است و معنی اسممو خیلی خیلی دوس دارم

 • واسه من هانیه ینی دنیا.ینی همه خاطرات گذشته من که همیشه دارم بهش فک میکنم.که ندارم.اما خوشبختیش آرزومه

 • اسم عشق منم هانیه هست…
  … که البته رفت و واسه همیشه تنهام گذاشت….
  هفته ی دیگم تولدشه.
  هانی ۱۸ سالگیت مبارک
  خدا پشت و پناهت عزیزم…

 • اسم عشق منم هانیه هست
  …. که البته رفت و واسه همیشه تنهام گذاشت ….
  هفته ی بعدم تولدشه.
  …. هانی ۱۸ سالگیت مبارک….
  خدا پشت و پناهت عزیزم …

 • اسم هانیه اسم زیبایی است . به معنی خارجی آن می شود (عسل) و اسم خودم هاینه است .و من آن اسم را دوست دارم .

  • سلام به همه ی هانیه ها دوستون دارم وازاین خوشحالم که اسمم هانیه است.کسی حق نداره بگه هانیه ها بداند،چون هیچکسی رومثلشون پیدانمیکنین وکسی که عشقش هانیه باشه خیلی خیلی خیلی خوشبخته

 • سلام به همه ی هانیه ها امیدوارم که حالتون همیشه خوب باشه.هیچ موقع دل هیچ هانیه ای رونشکنید چون قلبشون مثل اینه صاف وزلاله هانیه هامثل ماه میمونن درضمن بهترینن.هرکسی عشقش هانیه باشه خیلی خیلی خیلی خوشبخته ……برای همه هانیه ها آرزوی خوشبختی میکنم هانیه هــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــادوستتون دارم
  عاشق پدر و مادرمم که اسمم رو هانیه گذاشتن

 • یه سوال چرا من بیشترموقع هامیبینم اسم عشقشون هانیه اس؟
  معلومه چون زیبا ترین،بهترین،قشنگ ترین اسم رادارن وتودنیا تکن لنگشم پیدا نمیشه هرکی اسم عشقش هانیه است انگار دنیا روبهش دادان

 • من عاشق اسمم خداروشکر که اسمم هانيه س????

 • هانیه اسم عشق منه خیلی دوسش دارم ..هانیه شیرین عین عسله

 • هانیه اسم عشق منه خیلی دوسش دارم لطفا دعا کنین بهم برسیم ..مرسی ..هانیه یعنی سراپا عشق و مهربانی .خوشبختی .شیرین عین عسل

 • اسم هانيه از ريشه هنيأ مياد که در عربى ميشه شيرين و گوارا.بابا اين کلمه تو قرآنم هستش که ميگه شهادت بر شما گوارا باد.کسايى که نميدونن چرت نگن لطفا.

 • هانیه تنها اسمیه ک همیشه یادم میمونه شایدم یه زخم

 • فقط بدون هنوزم واسم همونی ( آرامگاه هلو)

 • هانیه یعنی پادشاه آرام و خوشبخت???????????
  من عاشق اسممم

 • اسم عشق و زندگی و همه ی امید و دنیام هانیه بود……خیلی زود خدا ازم گرفتش….برد پیش خودش….مهربون ترین و با معرفت ترین و انسان ترین ادمی بود که دیده بودم….با نگاهش زندگی میکردم اما خدا بردش…دعا کنید منم زود برم پیش عشق مهربونم..خیلی دلم براش تنگ شده خدا

 • سلام به همه ی هانیه ها . باید هممون افتخار کنیم همچین اسمی داریم . حانیه لقب فاطمه ی زهراست یا هانیه؟

 • من واقعا افتخار مکنم به اسمم وامید وارم تمام هانیه ها خوشبخت بشن

 • میشه دقیقااا الان بگید معنی اسمم چیه

 • حانیه از القاب حضرت زهراست و معنی آن دلسوز و مهربان با همسر و فرزندان
  هانیه هم معانی مختلفی براش ذکر شده و متاسفانه یکیش زن خدمتکار هست. من دوست دارم اسم دخترمو حانیه بذارم. دوست ندارم حتی یکی از معانی اسم هم خوب نباشه! مثل راحله که یکی از معانیش بارکش هست. یا حنانه که یکی از معانیش ناله کننده است. من حانیه رو بیشتر از هانیه دوست دارم. اگرچه تلفظشون یکی هست ولی نوشتنشون و معانیشون فرق میکنه.

 • الهی قربون اش برم جگرگوشی من

 • سلام…من واقعا خوشحالم که اسمم هانیه هستش…
  هانیه با ه میشه: شادمان خوشبخت گوارا
  حانیه با ح میشه: کُلفَت.گاو شاخ دار…